Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa az új lego...

Csak nekem furcsa az új lego reklám(propaganda)?

Figyelt kérdés
Amelyben nem reklámoz semmit csak arról beszél hogy a lányok álmai fontosak de ezt hogy merték megcsinálni a fiúk álmai ennyire nem számitanak hát ezért prédikálnak egyenlőségről és miért kell fehér mongoloid és fekete kislány is

2021. nov. 8. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

A Lego eddig sokszor fiús játéknak számított, ezen akarnak változtatni csak nem a legjobb módon. Sokkal hasznosabb lenne ha egyszerűen fiúk és lányok együtt játszanának vele.

Amúgy az oldalukon eltörölték a nem szerinti kategóriákat is, ez ajándék vásárlásnál egy kifejezetten rossz döntés.

2021. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

"Amúgy az oldalukon eltörölték a nem szerinti kategóriákat is, ez ajándék vásárlásnál egy kifejezetten rossz döntés."


Szerintem ezt gondold át még egyszer:D Ha nem találsz "lány" menüpontot, akkor inkább hagyod a Lego oldalát a fenébe és nem veszel semmit? Vagy inkább veszel azt, ami szerinted tetszene konkrétan a megajándékozottnak, mert kénytelen lennél elgondolkodni, hogy ő maga mit szeret?


Erről szól az egész, hogy ne csak a rózsaszín babaházat kapják a lányok lusta megszokásból, hanem akár a Technic dömpert is, ha azt szeretnék.

2021. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
14:39 a babaház hogy jön ide? Szoktam lánynak legot venni ezért tudom, hogy hasznos funkció az ilyen keresés. Ha tudom, hogy éppen valamelyiket gyűjti, de nem ugrik be a neve akkor segítség, hogy inkább lányos vagy inkább fiús kategóriába tartozik.
2021. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

#2 attól mert a technic dömper a fiú kategóriába volt besorolva, miért ne kaphatták volna meg kislányok? Ha azt akarták akkor valószínűleg anyuka-apuka azt vette meg neki. És fordítva is igaz.


Itt csupán arról van szó hogy a LEGO is beallt politizálni. Múltkor Lmbtq modell, most meg a nemekkel szórakoznak. Siralmas.

2021. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

És ki mondja, hogy nagyobb probléma a vásárlóknak fiú-lány kategóriák nélkül megtalálni amit akarnak, mint amikor szerintetek az elképzelt lányos szülőknek a fiúkategóriában kellett kikeresnia a kívánt "fiús" játékot?


Egy gyereknek nincs sziklaszilárd, befolyásolhatatlan akarata, hogy az ilyen finom terelgetéseknek képes legyen ellenállni, a felnőttek meg lusták és megszokásból vásárolnak. Egyik sem pozitív és nem kell alájuk adni a lovat.


Forgalmaznak korosztályonként kb. 500 készletet, erősen kétlem, hogy ennek a felezése olyan hatalmas segítség lett volna a feledékeny felnőtteknek, hogy a 30 különböző sorozatból épp melyiket gyűjti a kölök.

2021. nov. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ezaz, miért lenne baj hogy eltörölték a fiús-lányos kategóriákat? Szerintem inkább az a szégyen, hogy ilyen egyáltalán létezik. Pont hogy azzal, ha azt mondod, a dömper fiús a pegazus lányos, ezzel befolyásolod a gyereket, hogy azzal ne akarjon játszani, mert az nem az ő nemének való. Ha egy lány szeret autókkal játszani, vagy egy kisfiú csillámpónikkal, akkor miért kell léptem nyomon a képébe tolni, hogy "amúgy ez a játék a másik nemnek való". Hiszen az életünk egy nagyon nagy részét teszi ki, hogy férfiként/nőként beilleszkedjünk a társadalomba. Ha egy nőnek azt mondod, hogy férfias, vagy egy férfinak, hogy nőies akkor ezt garantáltan senki nem fogja bóknak venni. És aki ezt mondja, az se szokta bóknak szánni. Tehát azzal, hogy valamire rámondjuk, hogy a másik nemhez tartozi, azzal csak egy akadályt teszünk a gyerek elé: "jól van, játszál a barbibabáiddal, de aztán ne csodálkozz, ha kinevetnek".
2021. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Kezd egyre gázabb lenni ez a túlzott pc-skedes. Ez a teljesen életképtelen peldalozas, hogy ,,jól van, játszál a barbibabáiddal, de aztán ne csodálkozz, ha kinevetnek" meg a "amúgy ez a játék a másik nemnek való" még annál is siralmasabb. Életemben nem hallottam egyetlen embertől se, se idegen szülőktől, se nagyszülőktől, ovodapedagogusoktol se senkitől. Ez max a ti fejetekben létezik, ahogy a többi unalmas és kitalált klisé is. Aki babazni akart az azt csinálta eddig is, aki meg kisautozni vagy vonatozni az is.
2021. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát pedig én rengetegszer hallottam, nekem konkrétan egész gyerekkoromban azt mondogatták, hogy ezt meg azt ne csináljam, mert túl férfias, nem vonzó. Tesómmal ugyanez csak fiúban. Itt is olvasni egy csomó kérdésnél. Ha a te környezeted ilyen jó volt, örülj neki, szerencsés vagy. De az biztos, hogy ez nem egy kitalált dolog. Komolyan még arról se hallottál soha, hogy egy lányosan viselkedő fiút leb*ziznak, csúfolnak?
2021. nov. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem szerencsés vagyok, mert ez a normális. Az hogy a te szüleid és környzeted ennyire begyöpösödött tirpákok voltak az nem azt jelenti, hogy az igaz a nagy többségre is. A gyk. köztudott, hogy tele van lelkisérült, frusztrált emberekkel, nyilván lesz is egy csomó hasonló kérdés. Fb csoportok szintén. A lányosan viselkedő fiú meg egy másik diszkurzus, lmbtq témában, amit valóban nem szeretnek az emberek. De itt kicsi gyerekekről volt szó és arról, hogy mivel játszanak és mivel nem, nem arról, hogy hogyan viselkednek és minek érzik magukat. Még mindig nem értem ezt az örjöngést, hogy a nemi sajátosságokat mindenféleképpen el kell törölni szigorúan. És nyilván itt nem arra gondolok, hogy anya főz, mos, takarít apa meg dolgozik utna meg fekszik a fotelben, hanem egy egészséges képet. A nemek közötti egyenlőség nem erről szól és nem arról, hogy elmossátok vagy totálisan eltörlitek a női és férfi nem közötti határokat.
2021. nov. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Attól hogy valaki nem érzi magát nőiesnek vagy férfiasnak, még nem jelenti azt, hogy transz, gyakran csak komplexusos. A családom egy kicsivel sem jobban begyöpösödött tirpák mint te, kb. ugyanez a véleményük, mint amit ide leírtál. Te is itt jammogsz, hogy a hülye libsik el akarják törölni a nemek közötti különbségeket, hogy a nők már nem lesznek nőiesek, a férfiak nem elég férfiasak. Miközben meg a szöveged elején még te állítod, hogy senkit sem érdekel, hogy mások mennyire illenek a nemi sztereotípiákba. Pedig pont, hogy téged érdekel.
2021. nov. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!