Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » GDPR + magyar adatvédelem -...

GDPR + magyar adatvédelem - nem aggályos minden személyes adat kiadása egy önéletrajzban, amelyet aztán fogalmunk nincs kik látnak és hova kerül ?

Figyelt kérdés

Én eddig evidensnek vettem h X állásra jelentkeztem, leírva h milyen oklevelem van, kor, alapok és ennyi. Aztán majd a személyes interjún megmutatom, amire kíváncsiak, de minden adatot tuti nem adok ki, nemhogy oklevél-másolatot ...

na de most is az egyik visszaírja, hogy még az se elég neki, tételesen minden előző munkahely, oklevélszám (ugye ezt még szakmai kamarákban is ki szokták takarni a visszaélések elkerülése érdekében) ...


Most komolyan nem értem. Hát az ég világon minden 100%-ra beazonosítható adatot kiad valaki pl, amikor éppen állást keres és önéletrajzot ad 150 helyre, amelyből 1 fog bejönni? Én azért láttam már másét is, és tök egyértelmű volt, h személyesen bemutatja, ez oké, de addig nem csak a számot takarta ki az oklevélen pl de még az egyetem nevét is, ahol végzett. és igazából sztem ez így fair. Ugyanez igaz a személyes adatokra is, hát miért kellene nekem pl. a lakóhelyet pontosan leírni olyan iratra, amelyet aztán többszáz ember is láthat, és fogalmam sincs, hova kerülnek az adatok teljesen ellenőrizetlenül?


szóval hogy értelmezitek ezt a jelenséget adatvédelmi szempontból?



2021. szept. 24. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A cég van kötelezve az adatok védelmére, tehát ha nekik megadod elvileg azt védeniük kell.

De persze a te döntésed. Nem kötelező ahhoz a céghez pályáznod ami elvárja tőled ezeket az adatokat. Nyugodtan kereshetsz olyan cégnél állást amelyik nem kíváncsi rá.

2021. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lakcím a levelezéshez kell.

AZ oklevelet szerintem is hülyeség előre bekérni. Annyival több papírt fognak kidobni, ha mégsem téged vesznek föl.

2021. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták adatvédelemre vannak kötelezve, vagyis ha tovább adják perelhetsz.


Amúgy meg olyan adatokat kitakarni mint pl hogy hol végeztél nincs értelme, az nem szemelyes adat.

2021. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem arról van szó h nem kíváncsi, nyilván én is az vagyok a munkáltató helyében hiszen van olyan egyetem, amelynek az oklevelét tuti nem venném szívesen. de mivel minden emailen történik, még a cím is felesleges, na most hogy az oklevélszém minek kell nekik, azt már nemtom hova tenni, ha egyszer személyesen majd úgyis látnak amit akarnak, scak annyiről van szó h nem dobálom a vakvilágba az ilyen adatokat.
2021. szept. 24. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Az oklevélszám alapján le tudják ellenőrizni hogy valódi-e vagy csak kamu. Sajnos volt rá példa amikor valaki egy kamu diplomával próbált állást szerezni.
2021. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát erről beszélek :)

csak éppen milyen jogon ellenőriznek le? nem hatóság egy munkáltató ...4


értem amit mondasz, de nagyon sok visszaélésre ad ez lehetőséget, isten ments h én kiadjam az oklevélszámokat. volt már h aztán azzal éltek vissza. igazából bármilyen, személyhez köthető adat lehet kiemelten bizalmas, mert vissza lehet élni vele nagyon durván (pl. azt hittem, a TAJ-számom a kuyát se érdekli, na ehhez képest még azzal is visszaéltek).

szóval fene tudja ... én inkább fordítva közelíteném meg: a munkáltatónak miért nem jó, ha eredetiben bemutatja az ember? nekem nagyon nem frankó ez így adatvédelmileg.

(az ,már csak egy sokadik mellékszál, h egészen mellesleg leellenőrinzi se tudja a munkáltató, egyrészt mert olyan káosz van az egyetemek nyilvántartásában, hogy az horror, magam tapasztaltam, másrészt, ha mindez technikailag működne, az egyetem ugyanúgy nem adhat felvilágosítást erről adatvédelmi okok miatt)

2021. szept. 24. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!