Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen jövője lehet ennek és...

Milyen jövője lehet ennek és a hasonló szintetikus üzemanyagoknak?

Figyelt kérdés

[link]



Jó nyilván jelenleg elég drága, de ha tömegtermelésben fog készülni akkor nagyságrendekkel olcsóbb lesz.


Mit gondoltok, megőrizhető vele a sportautók hangja?



2021. aug. 30. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jó ötlet.

Én nem vagyok a környezetvédelem ellensége, viszont az elektromos autóktól és veganizmus kényszerítéséről rosszul vagyok.


Alapvetően nem a belsőégésű motorokat kellene reszelgetni,hanem az üzemanyagokat.



A hús betiltása helyett is sokkal jobbak azok a kutatások, amil a hús "klónozással" foglalkoznak.A hús hús marad, csak nem a vágóhídról jönne, hanem a laborból.

2021. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Fischer-Tropsch eljárás, 100 éves történet.
2021. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, ne tévesszen meg a reklám, ez éppen olyan üzemanyag, mint amit most is használunk, csak nem a föld mélyéről felhozott kőolaj az amit szétválasztanak és egyes összetevőiből lesz a benzin vagy gázolaj, hanem hasonló folyékony szénhidrogéneket másféle kémiai művelettel állítanak elő és nagy mennyiségű elektromos energiát használnak hozzá.

Ahogy a finomítók működéséhez is egyébként.

Az, "szintetikus" üzemanyak, szimplán annyit jelent hoyg nem egy természetes bomlás eredményeképpen van évmilliók óta a föld mélyén, hanem most fogjuk legyártani egy üzemben sok-sok áramot felhasználva hozzá.

Azért foglalkoznak ezzel a technológiával, mert

1. kifogyóban van a kőolajkészlet

2. az alternatív energiatermelés - vagyis a környezetbarát energiatermelés nem akkor ad sok áramot amikor éppen kellene, hanem amikor süt a Nap avgy fúj a szél és kezdeni kell a termelt energiával valamit, hogy ne vesszen kárba és ne legyen így túl drága. Mint amikor befőtt meg lekvár készül a gyümölcsből, hiszen azt majd akkor is meg lehet enni amikor éppen nem terem a barackfa.

3. van a szintetikus üzemanyagoknak olyan fajtája is ami az égésekor nem széndioxidot termel és ha szintetikus, akkor tervezni lehet előre az összetételét az üzemanyagnak sokkal könnyebben, mint most a kőolajfinomítókban. Az energiacellákat erre fejlesztik már sok éve, hogy pl. hidrogént termeljenek a nap vagy szél termelte árammal, a víz elektromos bontásával és utána ezt a hidrogéngázt használja az autó motorja üzemanyagnak. A kipufogógáz pedig szimpla vízgőz lesz, ez a hidrogén égésterméke.

A sportkocsikba, versenyautókba most sem sima benzint használnak, hanem nagyon pontosan megtervezett összetételű üzemanyagokat, amik közelebb vannak a festékhigítóhoz meg az alkoholokhoz, mint a benzinhez. Az autók hangját nem az üzemanyag, hanem a kipufogó alakja adja és persze a motoré.

Igen, van jövője, mert elfogy a kőolaj és az elektromos autók nem megoldások a teherszállításra vagy a nagyobb távolságokra.

2021. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Az autók hangját nem az üzemanyag, hanem a kipufogó alakja adja és persze a motoré." Oké ennyit én is tudok, viszont az elektromos autóknak nincs kipufogója, és rendes autóhangja sem.

Ha elég tiszta ez a szintetikus, akkor nem kell betiltogatni és maradhat az autók gyönyörű hangja.


Amúgy engem nem érdekel a környezetvédelem, csak az autóhang.

2021. aug. 30. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Megőrzi a hangját, sőt nőni fog az oktánszám. A sportautók üzemanyagában már most is elég sok biológiai eredetű etanol van. S ahogy írják nincs új a nap alatt, egy 60-80 éves eljárás. Sokan próbálkoztak vele, de eddig mindig úgy jött ki a matek hogy drágább az így előállított üzemanyag mint a hagyományos kőolaj alapú.
2021. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha már a németnek is benne van a keze, sok jóra ne számíts.
2021. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 mert?
2021. aug. 30. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!