Ha az EU hoz egy törvényt, ami Magyarországra nézve kötelező, de Alaptörvényellenes, akkor mi a teendő?
Én a jogi helyzetre vagyok kíváncsi. A magyar Parlamentnek ilyenkor kötelező megváltoztatni az Alaptörvényt?
Ha nem csinálja megbüntetik az országot?
#3
Hát nagyon rosszul tudod.
Ez a jelen helyzetben attól függ, milyen anyagi haszonnal jár a törvény. Ha úgy néz ki, hogy a törvény betartásával bőven jönnek a kevéssé ellenőrzött fejlesztési pénzek, amelyekből elsőosztályúan lezsírozott és túlárazott közbeszerzéseket lehet kiírni és ezeket véletlenül pont a Mészáros és Mészáros Kft. fogja elnyerni, akkor nincs gond. A Dicsőséges Nemzethy Kétharmad ismételten módosítja az egykoron gránitszilárdságúnak mondott tákol... alkot... Alaptörvényt és minden rendben van. Esetleg egy kis médiakampánnyal meg osztogatással megtámogatják az álláspontjukat, hogy minden nyugdíjas, proli és cigány tudja, ki kivel van és a megfelelő helyre húzzák az ikszet akkor, mikor kell.
Ám ha az EU jogszabályának betartásából sehogy sem lehet hizlalni a kormányközeli családokat, akkor közbelép a félelmetes V4, Európa ökle, akik nem hagyják ám magukat. Tiltakozunk, beszólunk, plakátokon kampányolunk. Ha a V4 többi állama nem csatlakozik, akkor majd Viktor király egyedül áll ki az érdekeinkért, mer' nehogy mán Brüsszel monnya meg, mi van. Esetleg egy kis médiakampánnyal meg osztogatással megtámogatják az álláspontját, hogy minden nyugdíjas, proli és cigány tudja, ki kivel van és a megfelelő helyre húzzák az ikszet akkor, mikor kell.
Az EU-s törvény nem mehet szembe az EU-s szerződésekkel, a magyar Alaptörvény sem. Ergo, ha valamelyik üti a másikat, akkor valamelyikkel baj van, és változtatni kell rajta, hogy megfeleljen az EU-s szerződéseknek.
Az EU-ba való belépéskor jó pár dologban alávetettük magunkat az EU-s jognak, mint tagállam, ezt tiszteletben kell tartani, vagy ki lehet lépni. Az EU sem hozhat a meglévő szerződésekkel ellentétes törvényt.
Ha vita van, hogy kinek van igaza egy törvénnyel kapcsolatban, akkor erről az EB dönt. Ha azt találja, hogy az EU-s jogszabály szerződés ellenes, akkor azt törölteti el. Ha azt találja, hogy a magyar alaptörvény az, akkor a magyar kormányt kötelezi annak megváltoztatására. Ha ezt nem teszi meg, akkor ez nyílt szerződésszegés, és lehet kilépni, vagy tagságot felfüggeszteni.
1, magad nevedben nyilatkozz!! ezt én is így gondolom.
A másik ha alaptörvény ellenes az EU törvénye akkor az aztjelenti hogy a kormány a belépékor aláírt elvárásokat megsértette tehát vagy módosítani kell az alaptörvényt vagy törölni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!