Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hosszú távon tényleg a liberal...

Hosszú távon tényleg a liberalizmusé a jövő?

Figyelt kérdés

Onnan kiindulva, hogy a történelem során a kezdetekben még nagyon sok mindentől féltek, sőt ami nem olyan volt mint a megszokott vagy csak valamiben különbözött mint az átlag, akár súlyos következményei lehettek.

Elég volt azt mondani, hogy a Föld nem lapos, vagy épp nem misszionáriusban csinálni és máris nagyon rossz vége lehetett a dolognak. Aztán fokozatosan úgymond engedtek fel a dolgok, egyre több minden lett elfogadott, minden tekintetben, most akár egyszerű példa, régen fürdőruha jóformán térdig takarni kellett a nőket, aztán rövidültek vagy épp ha valaki nem értett egyet az adott kor eszményeivel, könnyen munkatáborban, vagy börtönben végezhette.

Mára ez is eltűnt a világ nagy részében.


Ebből kiindulva el lehet azt mondani, hogy a világ afelé halad, hogy jó értelemben véve mindent szabad és minden elfogadott? lesz olyan korszak mikor nem bélyeegeznek meg végül senkit semmiért, hanem csak azt nézik, hogy mindenki boldogan és békében éljen?



2021. júl. 3. 05:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Orbán Viktoré a jövő!
2021. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy nagyon érdekes és összetett kérdéskör. Szerintem az irány valóban a liberalizálódás, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy egyre csökken a kontroll, és egyre több minden mindegy. Szerintem a fejlődés iránya az, hogy le kell tisztuljon, mi tartozik az egyén szabad belátására, és mi a társadalmi kötelesség kérdésköre. Más szavakkal az irány liberalizmus, de nem individualizmus.


Szerintem egy erős liberális társadalom sokat enged, de hatékonyan jár el azokkal szemben, akik nem tartják be a szabályokat. Ehhez azonban fejlődni kell még, nem szabad hátraaalrcot fújni.


Egy kisebb akvárium példa: a munkahelyemen egy olyan divatos szervezeti formát akarunk megvalósítani, ahol csapatok vannak a fókuszban, akik maguk intéznek mindent, nincs szokványos értelemben vett főnökük. Az elején baromi nagy volt a lelkesedés, aztán kijött egy csomó probléma: elkényeztetett munkatársak, öncélú kiskirályok, néma gyerekek, fontoskodás, hisztizés a céges gyúmölcsön stb...


A főnökasszonyom egyértelmű válasza erre az volt, hogy ez azért van, mert töketlenek vagyunk, erős fönökség kellene, és lenyomni a torkukon a szabályokat, akkor majd rend lesz. Más szavakkal a liberalizmus hülyeség, forduljunk vissza a hierarchia irányába. Nem értettünk egyet.


Azóta egyre jobban kezd körvonalazódni, hogy ez nem volt igaz, csak rosszul csináltuk. Egy liberális közösségnek vannak előfeltételei, mint kristálytiszta célok és keretek, egyértelmű elvárások, kimondott és követett értékek, átláthatóság és példamutatás. Amikor ezek adottak, drasztikus a javulás.


Érdekes megvizsgálni, ezekből most melyik adott idehaza. Márpedig az a baj, hogy ezek nélkül nincs bizalom, bizalom nélkül nincs alázat, alázat nélkül pedig nincs önkéntes társadalom.


Ez pedig olyankor bukkan elő a legjobban, amikor válság van. Válsághelyzetbem gyors döntés kell, ahhoz meg kell(ene) szavazni a bizalmat a vezetésnek, mert ez az érdek. A bizalommentes demokráciában ilyenkor megnő az ellenállás, és döntésképtelenné válik a rendszer.


Erre lehet azt mondani, hogy a liberalizmus hülyeség, meg lehet azt, hogy ugyan jó, de nem mindig működik. Lehet dolgozni a bizalomért, és tanítani az embereket, vagy lehet régi nagy hadvezérekre bezzegezni. Sorolhatnám, de szerintem érthető.

2021. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#12


" nem szabad hátraaarcot fújni."


Mi az hogy hátraarcot? A jelenlegi globalizmus szerinted a liberalizmus felé halad???


Vagy inkább a totális kontroll felé?


A történelemben az utópiákért vívott forradalmak után mindig vérengzés és népirtás jött, majd annak a beismerése, hogy nem lehet megcsinálni, még úgy sem, hogy kiirtottuk a rendszer ellenségeit.

2021. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hazug eszme, mint a többi!
2021. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%
Igen. Eddig mindent elsöpört. Kína külgazdasági politikája is liberális. Ha nem így lenne, akkor még mindig rizst szedegetnének...
2021. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes jövő lenne. Egy rossz szó hallattán mindenki szinte elsírja magát, ha elcseszik valamit az nem rossz hanem önkifejezés. Ha rúgnak nyilván a vallásod, nemiidentitásod vagy bőszíned alapján, annak semmi köze nem lenne hozzá, hogy hat hete nem mentél be mert éppen megvalósítod önmagadat vagy a főnököd asztalára sz@rtál mert kutya ember vagy.
2021. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
52%

A liberalizmus nem azt jelenti, hogy mindent szabad, minden elfogadott, hanem, hogy azt szabad, amit ők akarnak. Ha te másként látod, akkor jön a meghurcolás.

Nézd meg, az Usában hova vezetett ez a nagy "elfogadó" genderideológia: egy kaliforniai börtönben a magukat nőnek valló férfiakat áthelyezték nők közé. Az eredmény: nők megerőszakolása, terhességek. Szép kis jövő!

2021. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!