Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem türelmetlenkedni szeretnék...

Nem türelmetlenkedni szeretnék, de más kisvárosok is vannak ilyen helyzetben? El sem kezdték még az oltást egy 10 ezer fős településen, ami egy kisváros Csongrád megyében.

Figyelt kérdés
Februárban regisztráltam 55 éves középkorúként, bár (tudtommal) alapbetegség nélkül az oltásra, és nemhogy a fiatalokat, de a korombeliek közül senkit sem értesítettek az oltás kapcsán. Sok más városban már a huszonévesek is megkapták az oltást. Kit lehet értesíteni ez ügyben,?
2021. ápr. 15. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Addig jó a kisvarosoknak amíg nem kezdenek el oltakozni
2021. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem dk-s a polgi?
2021. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Minél később kapod meg, annyival tovább maradsz életben. Szóval inkább köszönd meg a sorsnak, hogy adott még néhány hetet.
2021. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer szempontjából semmennyire nem élvezel elsőbbséget egy 20 éveshez képest :\. És azért is lehet, hogy nem kaptál oltást, mert mikor már kerülnének sorra az átlag emberek (akiknek nincs alapbetegsége, nem 65+-osak és nem EÜ dolgozók...) akkor a kormány ad-hoc módon mindig kitalál úgy új kiemelt csoportot akit soron kívül elkezdenek oltani. Utoljára a katonák (J&J-s oltást kaptak) voltak ez a kiemelt priorítás az előtt meg a tanárok...


Illetve háziorvos függő is ez, van olyan háziorvos, aki a fél falut odacsődíti az oltóközponthoz, közben persze megy a hiszti, hogy tömegek ácsorognak az utcán, s nincs 2 méter s szegény idősek, de mégis beoltanak 1-2-re több 100 embert, más háziorvos meg fel se veszi a telefont.

2021. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez melyik kisváros?

Mert országosan 5500 oltópont van ha jól tudom és ez 3155 településre jut, aminek a harmada olyan falu, hogy 500 alatt van a lakossága, város meg 350 nincs az egész országban, így eléggé hihetetlennek tűnik, hogy lenne olyan kisváros ahova egy oltópont se jutott volna.


Ugyanakkor 3 090 ezer beoltott van és van 2 millió nyugdíjasunk meg 1 millió cukorbetegünk meg ki tudja még hány másmilyen krónikus betegségben szenvedőnk így nem is csoda, hogy aktív korú személyként még nem jutottál sorra. De ha minden igaz ez az elkövetkező 1-2 hónapban változni fog.

2021. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezzen rá a háziorvosnál, meg a polgármesternél, hogy mi a késlekedés oka? Én egy Fejér megyei kis faluban élek, itt már alig van 65 fölötti, aki kért és még ne kapott volna oltást (szüleim 1 hete kaptak). A huszonévesek egyébként inkább csak alap betegségekkel kapnak még oltást (húgom 37, nemrég kapott, magas vérnyomás miatt vették előre), egészségesen viszont szerintem még nem tarunk ennél a korosztálynál. Én 40 vagyok, sajnos aktív COVID-os, így nyár végénél előbb biztosan nem kerül sorra.
2021. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jobbulást kedves utolsó válaszoló! Minden jót kívánok Önnek. Sándorfalváról van szó, egyébként fideszes kisváros.


(FÜGGETLEN) : )

2021. ápr. 15. 11:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2021. ápr. 15. 11:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként minden fellelhető telefonon reklamálni kell. Erőteljesen. Abból értenek.
2021. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből nekem az jön le, hogy oltanak nálatok is.

2021. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!