Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 70 éves nyugdíjkorhatár?

70 éves nyugdíjkorhatár?

Figyelt kérdés

Az EU Bizottsága ezt fontolgatja. Ez már olyan röhej, mikor a legtöbb férfi meg se éri nálunk. És ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag megszűnik a nyugdíj, miközben meg évtizedeken át levonják, levonták a súlyos nyugdíjjárulékokat. Miért van az, hogy bár rakétaként nőtt és nő a munka termelékenysége, az emberiség egyre kevésbé tud megélni? Nem régen a mi kedves Demján Sándorunk meg azt vetette fel, hogy szűnjön meg a hétvégi munkaszünet, és dolgozzunk szombat-vasárnap is. Mit kell még tennünk, hogy nekik több milliárdjuk legyen?


[link]


2010. aug. 13. 17:10
1 2
 11/13 anonim válasza:
Nem ez a gond, hanem hogy mindenki látja mi folyik itt, hogy az az út, amin most megyünk, az nagyon nem jó és sajnos ezt nem akarják észrevenni. Változtatni akarnak, de mások kárárra? Én úgy látom, hogy az abszolút cél, hogy minél hamarabb hazavágják, kifosszák, eladják az országot, aminek következtében ők jól járnak, mi meg haljunk meg. Szerinted igy hova fogunk jutni? Nevezhetjük, majd országnak ezt a maradék területet, amink van?
2011. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

09:32


"mindenki látja mi folyik itt, hogy az az út, amin most megyünk, az nagyon nem jó és sajnos ezt nem akarják észrevenni"


Kb. minden döntéshozó pozícióban lévő ember elég jól látja, mi fog következni.


De azt is tudják, hogy a nép ezt nem hajlandó tudomásul venni, mert ha megmondják neki, hogy egyszerűen az a helyzet, hogy a kevés gyerek hosszú távon alacsony nyugdíjat és munkás öregkort jelent, akkor a nép ahelyett, hogy ezt megértené, kimegy az utcára hisztizni, és azt hiszi, hogy ha felborít 200 autót Párizs külvárosában vagy felgyújt öt bankot Thesszalonikiben, akkor majd hirtelen megváltoznak a matematika törvényei és a kevésből sok lesz.


Azon, hogy nincs elég gyerek, ellenben rengeteg öreg van, semmiféle rendszerváltás, semmiféle párt, semmiféle ideológia, semmiféle eszme, semmiféle ügyes-okos húzás nem változtat.


"Én úgy látom, hogy az abszolút cél, hogy minél hamarabb hazavágják, kifosszák, eladják az országot, aminek következtében ők jól járnak, mi meg haljunk meg."


Kik ezek az "ők"? Egyébként az elképzelésed paranoid. Olyan gonosz manóknak tartod a politikusokat, akik szinte csak mesékben léteznek.


"Szerinted igy hova fogunk jutni? Nevezhetjük, majd országnak ezt a maradék területet, amink van?"


Magyarország egy OECD-tagállam, vagyis egy fejlett, viszonylagos jólétben élő ország. A világ 4/5 részén az emberek rosszabbul élnek, mint itt. Ez a tény.


Az is tény, hogy ha feleannyi gyerek születik, mint amennyi a lakosság pótlásához kell, akkor a mai nyugdíjkorhatár mellett 2050-re kb. 4-5 millió nyugdíjas lesz 1 millió fiatal és 1 millió felnőtt mellett az országban.


Szerinted reális nem felemelni a nyugdíjkorhatárt? Nem, a reális az, hogy ekkorra 70-75 év lesz a nyugdíjkorhatár.


Az emberiség történetében egyébként több tízezer évig nem létezett nyugdíj, és kibírtuk.


Ha zavar az, hogy nem fogsz kapni állami nyugdíjat, akkor tedd félre már most a nettó fizetésed harmadát, fektesd be és nyugdíjazd magad önállóan.

2011. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Valahol igazad van neked is, elismerem, de egyszerűen nem tudom ész érvekkel alátámasztani, hogy ennyire pánzéhes emberek vannak. Egyébként sejtettem, hogy ez lesz abból a sok igérgetésből, amiket a politikusaink igártek...a nagy semmi, igy pontosan azt tettem és teszem ezek után is, amit úgymond javasoltál. Félreraktam a keresetem egy harmadát.
2011. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!