A Covid-helyzet kezelése sorsdöntő lehet a Fidesz jövőbeni megítélésére,és helyzetére is?
#2 Nem. A választás a megmérettetés. Az, hogy ebben a témában mit és hogyan tesznek, az ahhoz járul hozzá, hogy MAJD OTT hogyan fognak dönteni az emberek.
De ez csak 1 lesz a sok tényezőből.
Aki most az összellenzéki roncskoalíciót támogatja, annak tök mindegy lesz hogy hogyan és mit csinál most a fidesz a járvánnyal kapcsolatban, ahogy mindegy volt, hogy a gazdaság fejlődött, a fizetések nőttek stb. Nekik ez lényegtelen. Éppen így lesz egy olyan réteg is, akiknek meg az sem fog számítani ha pont a járványhelyzetet nem a legjobban kezeli a kormány, akkor is a fideszre fognak szavazni. A többség viszont ezt, a járványhelyzetet egy dolognak kezeli a sokból az elmúlt évekből és úgy hoz majd döntést.
De mindenképpen a választáson, mert csak az számít.
Nem.
A döntő az lesz, hogy 2022-ig ki tudják-e bekkelni komolyabb megszorítások és gazdasági összeomlás nélkül, ami ugye a recesszió velejárója és amivel a fidesznek SOHA nem kellett még fennállása óta szembenéznie. Két lehetőség áll előttük és ennek megfelelően kell eljárniuk:
- Valahogy összehazudják / kibekkelik és megnyerik a választást, mert a rájuk szavazó tömegek nem fogják igazán érezni még a recesszió hatását. Ez után viszont 4 nagyon nehéz év várna rájuk...
- Hagyják a francba az egészet, a következő 2 évben még lopnak amennyit tudnak, elengedik a gyeplőt annyira, hogy még minden életben maradjon majd bukják a választást és beülnek a kényelmes ellenzéki székekbe, ahonnan 4 éven át harsoghatják majd, hogy lám lám az ellenzék "tönkrette az országot".
#! "A döntő az lesz, hogy 2022-ig ki tudják-e bekkelni komolyabb megszorítások és gazdasági összeomlás nélkül, ami ugye a recesszió velejárója és amivel a fidesznek SOHA nem kellett még fennállása óta szembenéznie. "
Bruhahahaha...
Akkor menjünk sorba: 1. 1998- kormányváltás a Bokros csomagot követően. Munkanélküliség, infláció, gdp adatok, reálkeresetek alakulása.
2.2010-től devizaválság, árvíz, vörösiszap katasztrófa, migráns válság és most a járványhelyzet.
Ezzel szemben 2002-ben egy olyan országot vehettek át a ballibek, ami folyamatosan fejlődött, 2004-től az eu-ban lehetőség volt a pályázati pénzekhez is hozzáférni és egész Európában konjunktúra volt. Egészen 2008 őszéig.
#6
'98-ban semmi sem volt, csak egy xar helyzet, az minden, csak nem gazdasági válság. Annak ugyanis megvannak a konkrét definíciói. A rendszerváltás óta 2 db gazdasági válság volt. Az egyik 2008-tól 2009 végéig tartott, 2010-re mire Orbán és a sleppje átvette az országot a válság közvetlen hatásait már réges régen lekezelték, rájuk az újraindítás maradt, ami egy jóval hálásabb feladat, hiszen alulról csak felfelé lehet menni. A másik gazdasági válság pedig 2020 márciusában kezdődött. Ennek a hatásait fogjuk pontosan látni év végén. Nagy kérdés, hogy ezt mennyire tudta illetve akarta kezelni a fidesz.
Semmiféle devizaválság nem volt 2010-től - a devizahitelek beborítása majd "megmentése" papíron minden volt, csak nem válság, ráadásul ez egy normális gazdasági folyamat volt, semmi több. Meg ha teljesen őszinték akarunk lenni semmi érdemlegeset nem csinált a fidesz, de az úgy kommunikálta, hogy megmentették a devizahiteleseket (sicc)
Árvíz =! gazdasági válsággal és nem is volt olyan árvíz, ami kimutatható károkat okozott volna a gazdaságnak
A vörösiszap katasztróa egy lokális, a gazdaságra 0 hatású helyi, szomorú baleset, semmi több.
A "migránsválság" úgy, ahogy volt kamu propaganda, az egyetlen kár ami a magyar gazdaságot érte a fél évig tartó migrációs hullám során azt a fidesz okozta a felesleges hangulatkeltéssel és a kerítésépítgetéssel.
2002-ben a "ballibek" egy olyan országot vettek át, ami pont semmivel sem teljesített jobban, mint 98'-ben mikor a fidesz átvette - cserébe kaptak a nyakukba egy olyan gazdasági világválságot, amilyenre 100 éve nem volt példa.
Egyéb?
#7 Látom dolgozik az Újmúlt Kft!
Még pontosan idéztem is a szöveget és abban nem gazdasági válságról van szó, hanem recesszióról. Amúgy az, ha nem a definíció szerinti világválság is a téma, attól még a gazdaság válságos helyzetben volt, akárhogy próbálod tagadni. Az meg különösen vicces, hogyan próbálod beadni, hogy a 2010-es kormányváltáskor már minden rendben is lett volna. Aprócska bibi, hogy az itt élő emberek akkor kezdtek pont elmerülni a devizaválság következményeiben - amire gyurcsány lemondással reagált, beismerve hogy alkalmatlan a megoldására, javítására, Bajnai meg imf gigahitel felvételével tudta elkerülni a csődöt, a devizahitelesek érdekében pedig mindösszesen egy banki etikai kódexet sikerült kierőlködnie, amiben KÉRTE a bankokat, hogy ne legyenek már olyan rosszak és ne tegyenek teljesen tönkre több tízezer családot.
A migránsválságos mesédhez már nem is kell semmit hozzátenni, az, hogy majd 3 millió illegális bevándorló után ezzel jössz, az teljes elmebajt mutat - nálad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!