Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólsz a Dunába zászlót...

Mit szólsz a Dunába zászlót dobó fiatalokhoz? És az egész eljáráshoz?

Figyelt kérdés

Dobás: [link]

Bocsánatkérés: [link]



2020. aug. 22. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Gyávák. Vajon másféle zászlókat is mernének dobálni?
2020. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Ilyenkor kellene minden LMBT szervezetnél egy NAV, illetve nemzetbiztonsági átvilágítást tartani.

Illetve, nyilvánosságra hozni a tagok listáját.


A többid a média meg a nép elintézné.

2020. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Dobás: bűncselekmény. Garázdaság és nemzeti jelkép megsértése az egyiknél, bűntettre való felbujtás a másiknál. Hogy mennyire súlyosnak ítélik meg, az attól függ, hogy a készült videót mennyire tartják "nagy nyilvánosság előttinek". A bocsánatkérés lehet enyhítő körülmény, az ittasság súlyosbító. Ha korábban még nem csináltak hülyeséget a fiúk, akkor a büntetlen előítélet is enyhítő lehet.


Bocsánatkérés: a Betyársereg pressziója valószínűleg szintén bűncselekmény, önbíráskodás. A csoportos elkövetés valószínűleg súlyosbítja. Szintén enyhítő lehet a büntetlen előélet, ha korábban még nem csináltak hülyeséget.


Remélem, mindenki megkapja a neki járót. Társadalomban élünk, a szabályok mindenkire vonatkoznak.

2020. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

[#3-at írtam]


"büntetlen előítélet" elírás, helyesen "büntetlen előélet"

2020. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
66%
A betyárok valamiért nem voltak ennyire buzgók Novák akciójánál :D
2020. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
61%
#5 Mert semmi köze egyiknek a másikhoz. Ezek ilyen legalja emberek.
2020. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

A "nemzeti jelkép megsértése", hogy egyáltalán létezik mint bűncselekmény, egy vicc. Ha valaki a sajátját égetni, vagy dobálni akarja, felőlem nyugodtan.

Normális országban ez csak szimpla rongálás lenne, és mindenki legyintene.

2020. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 - azert ez nembiztos, hogy igy volna helyes. A magyaroknak nem sok mindene maradt, de azert a tortenelmuk es a nemzeti identitas feltetlenul megvan. A zaszlo a nemzeti osszetartozast hivatott szimbolizalni, es kimondhatjuk, szent es serthetetlen. A ledobasa (szimbolikusan) egyenerteku a magyarsag megtiprasaval.

A kerdest azert tettem fel, mert nem tudom eldonteni, hogy ket ilyen nyuzoget, akik nem erzik ennek a sulyat, helyenvalo-e ilyen modon pellengerre allitani, nem azert, hogy csokkentsem a tettuk sulyat.

2020. aug. 23. 14:26
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

#8: "A kerdest azert tettem fel, mert nem tudom eldonteni, hogy ket ilyen nyuzoget, akik nem erzik ennek a sulyat, helyenvalo-e ilyen modon pellengerre allitani (...)"

- Egyáltalán nem volt helyénvaló, fejlett társadalomban élünk, melyben semmiféle önbíráskodásnak nincs helye.


A két fiatal ittasan valóban hülyeséget csinált. A személyes igazságérzetem ilyenkor valamennyi (néhány hét vagy hónap) társadalmi munka kiszabását tartaná legméltóbb büntetésnek, de nem tudom, hogy a törvényeink erre adnak-e lehetőséget. Ezek fiatalok, akiket leckéztetni kell, nem börtönözni vagy bírságolni.


A Betyársereg jelenlevő tagjai sokkal súlyosabb bűncselekményt követtek el, az önbíráskodás nagyon súlyos dolog. Nekik lehet, hogy tényleg komolyan kell számolni börtönbüntetéssel. (Már persze ha a két megszeppent fiú hajlandó lesz tanúskodni, hogy őket a bocsánatkérő videóra kényszerítették.)

2020. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 - Ment egy eros pacsi.
2020. aug. 23. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!