Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megszavazzák? 40 év munkaviszo...

Megszavazzák? 40 év munkaviszony után nyugdíjba menés? Örülnél neki?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 12:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

[link]


30 év után is mehetnének már..............

2010. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mennénk is, ha engedné a kormány!

Kell a hely a fiataloknak.

2010. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%
Amíg mindent importálsz kinek lesz itt 40év munkaviszonya?
2010. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

13:05

El sem hiszed, de sokkal többnek van, mint gondolod! Ez a korosztály megtanult dolgozni, meg kellett is. Voltak gyárak, üzemek, nem volt ennyi vállalkozó, meg bejelentették az embereket!!!!!

2010. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Igen, a 40 év sokaknak megvan/ meglenne hamar. Így 60, nem ritkán 56 éves kortól nyugdíjba mehetnének. A szocializmusban még megbecsülték a munkás embert, akkor többen választották a munkát, mint a tanulást.

Szerintem a 40 év nagyon is méltányos lenne. Főleg, hogy egy átlag magyar életkora jóval alacsonyabb, mint azokban az országokban amelyekből ezt a kései nyugdíjazásról szóló ötletet merítették.


Bár ha belegondolok, a mi generációnknak még ez a 40 év is sok lesz, főleg ha a fiatalok csak 25-30 éves korukban fejezik be a tanulmányaikat..

18/l

2010. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Kíváncsi lennék,hogy a fiatalabb generációnak a nagy munkanélküliség és leépítések mellett hogyan sikerül majd 40 év munkaviszonyt összekaparni.Arról nem is beszélve,hogy 40 év felett az ember már szinte egyetlen munkahelyen sem kell.Csak ezt nem akarják látni az illetékesek.Nyomnák az embereket dolgozni,aggastyán korukig,még a rokkantakat is,csak hát,nincs hova...

40 éves kortól már nyugodtan nyugdíjazhatnák legalább a nőket,a munkáltatók erre a korosztályra itt már úgysem nagyon vevők.

2010. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Létszámleépítés áldozata lettem három éve, nem volt képes a mocskos cég néhány hónapot várni, hogy napra meglegyen a negyven évem! Egy szemét, aljas munkaügyes volt ilyen aranyos, nem is kérdezték, mit akarok? A felmondási idő után kénytelen voltam munkanélkülire menni, de ott semmivel se bíztattak (pedig a 15 éves számítógépes gyakorlat 56 és fél évesen nem semmi). De aztán meglett napra pontosan a 40 évem, nyugdíjba mentem. És ma sem vagyok 60 éves sem, hiszen 14 évesen már a munkapadnál álltam (inasgyerek voltam).
2010. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"40 éves kortól már nyugodtan nyugdíjazhatnák legalább a nőket,a munkáltatók erre a korosztályra itt már úgysem nagyon vevők"


25 évesen alig találtam munkát, 10-ből 6 helyen állásinterjún arról faggattak hitetlenkedve, mikor akarok gyereket, hiába magyaráztam nekik, hogy nem is lehet.

2010. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Szóval,aki 30 évesen fejezi be a tanulmányait és ez után kezd el dolgozni,annak még 60 éves kora felett is dolgoznia kellene.Tudom,hogy az idősebb korosztályban is vannak nagyon energikus,egészséges emberek,de az 50-65-68 éves kor már szerintem nem arra való,hogy az ember napi 8 órákat rohangásszon,vagy álljon végig.Addigra már sok ember egészsége sem a régi.Nem biztos,hogy az egészségük engedi,hogy a tanult szakmájukban,hivatásukban maradjanak.Ez a kor már arra lenne való,hogy az ember kizárólag a családjának,unokáinak éljen,színvonalas megélhetést biztosító nyugdíjból.Otthon is lenne épp elég ,kevésbé megterhelő tennivaló és a fiataloknak is több álláshely maradna.
2010. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

14:02

Ezzel a felfogással én is találkoztam. Terpeszkedő, 50es, kövér férfiember viccelődve közölte már az elején, hogy sajnos ez nem fog menni, magácskának szülnie kell.

2010. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!