Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gazdaágiag és szinte minden...

Gazdaágiag és szinte minden tekintetben ukrajna vagy szerbia áll jobban?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 11:20
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

Össz GDP:

Ukrajna 179 725 millió USD

Szerbia 40 426 millió USD

2010. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
40%
Kedves 38%-os.... Neked meg üzenem, hogy az életszínvonal mérésére a HDI-t használjuk...
2010. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
50%
A HDI az emberi fejlődés indexe, ezzel IS összehasonlíthatóak az országok, az életszínvonal mutatószáma még mindig az egy fére jutó GDP ;)
2010. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
44%
Az emberi fejlődés indexe (angolul: Human Development Index, rövidítése: HDI) egy mutatószám, amely a világ országainak összehasonlítását teszi lehetővé a várható élettartam, az írástudás, az oktatás és az életszínvonal alapján.
2010. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
De ezen felesleges vitatkozni, mert az életszínvonal Szerbiában nagyobb. De mi nagyobb még? Baromira nem olvastad végig a kérdést, ez az érzésem. Kinek nagyobb a hadereje, kinek van hadiflottája, hol van turizmusból nagyobb bevétel, hol van több mezőgazdasági művelésre befogható terület, hol van több szén, hol van több káli és kősó? bazze....
2010. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Ezt tök jó, hogy bemásoltad, mert legalább megcáfoltad önmagad, ugyanis a HDI egyik összetevője csupán az életszínvonal...:)
2010. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
De ettől nem erősebb gazdaság Szerbia vaze. Erre akarnálak rávezetni...
2010. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
NA részemről téma off, úgylátom te is belátod végre. Tehát Ukrajna jobb majdnem minden tekintetben...de már szerintem téged nem is érdekel a kérdés, Kérdező:D
2010. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
na ne offoljatok már
2010. aug. 2. 16:54
 20/42 anonim ***** válasza:
Na, rájöttem hogy állapítsuk meg melyik erősebb gazdaság :D Melyik az az ország amelyik könnyebben össze tudna dobni egy x összeget. Itt Ukrajna nyerne, ettől függetlenül Szerbiában jobban élnek. (A hadiflotta meg a hadsereg viszont nem értem, hogy a búbánatban jön a gazdasághoz? Ukrajnának volt Szovjet fegyverei vannak amiket nagyon nem ők gyártottak, tehát semmi köze sincs a gazdaságához.)
2010. aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!