Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a George Floyd-ü...

Mit gondoltok a George Floyd-ügyről?

Figyelt kérdés
Elég nagy port kavart, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintem a karantén megtette a hatását az emberekben elég rendesen, ennek is köszönhető ez a sok balhézás.
2020. jún. 3. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom hányan nézték meg a felvételt az "eseményről". Számomra egészen dermesztő hogy nappal, az intézkedésről felvételt készítő járókelők előtt hal meg George Floyd. A felvételen lényeges ellenállás vagy agresszió nem látszódik, így lényegében nemigazán elkerülhető, hogy bárki más hasonló helyzetbe kerüljön.


Ezek után az ügyésség ha jól tudom 3rd degree murder (azaz lényegében gondatlanságból elkövetett emberölés) miatt nyomozott.


Nyilván mondhatjuk, hogy mindenki kikészült a karanténtól, de ez egy elképesztően brutális esemény volt, ami alkalmas hogy az USA elég nagy fekete közösségét megfélemlítse, azt mutassa, hogy az állam nem képes megvédni őket. Egy ilyen, sokak álltal rasszista cselekedetnek tartott történés bizonyos szempontból egy feketékkel szembeni terror támadással is felérhet.


Ezen felül, ahogy feltűnt, se az elnök, se az államok nem kezelték túl jól a helyzetet.Ebben az esetben az elnök álltal használt "Silent majority"-ra való hivatkozás kissé úgy is értelmezhető, mintha nem tartaná elég fontosnak a történtek miatt dühös, sértett tömeget.

2020. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem nagyon jártam utána, nem ez tölti ki az életemet.
2020. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!