A működési költségekre felesleges, azt valóban oldják meg a hívek.
Annyiban nem bánom az állami támogatást, ha pl. műemlékvédelemről van szó vagy be kell segíteni megtartani egy kulturális jelentőségű ünnepet (pl. a karácsony pihenőnappá nyilvánítása).
Az viszont egy magát semlegesnek kikiáltó államban elfogadhatatlan, hogy lassan gyakorlatilag a teljes szociális ellátást kiszervezik egyes keresztény egyházaknak.
Bármennyire is szeretnétek azt másképpen hinni, az egyházakat a híveik tartják el.
Ugyanis az egyházak nem véletlenszerűen kapnak az államtól pénzt, hanem a népszámlálási adatoknak megfelelően, az adott egyházhoz, felekezethez tartozóknak magukat vallók száma arányában.
És bizony éppen úgy az egyháznak a hívő adója megy, ahogyan a horgász egyesülethez a horgász adója, a mindenféle egyéb szervezethez pedig azoknak az adója, akik azokat a szervezeteket támogatják. Mert mind fizetünk adót és abból van minden szervezet támogatva.
Nincs olyan hogy nektek nem tetszik, hogy léteznek az egyházak, akkor onnantól arra nem mehet az adónkból pénz. Vagy semmilyen szervezetnek nem lehet állami pénzt adni, vagy lehet az államnak bármilyen szervezett, egyesületet támogatnia - és akkor bizony a legnagyobb taglétszámú szervezetek, az egyházak fognak legelöl állni. Mert nem tudtok még egy olyan szervezetet felmutatni, amelyiknek ennyi támogatója lenne, mint a nagy egyházaknak.
"Ugyanis az egyházak nem véletlenszerűen kapnak az államtól pénzt, hanem a népszámlálási adatoknak megfelelően, az adott egyházhoz, felekezethez tartozóknak magukat vallók száma arányában."
Azért ez több szempontból sem pontos.
Az egyházak jól tudják, hogy a "vallása?" kérdésre az is be fogja ikszelni, hogy pl. katolikus, aki a megkeresztelése óta nem volt templomban. Ha úgy tennék fel, hogy "melyik vallás tanításaival ért egyet?" akkor mindjárt visszaesne tíz százalék körülire. Nem véletlen, hogy ment a rinya az egyházak részéről, amikor úgy szólt a kérdés, hogy "melyik egyházhoz tartozónak vallja magát".
Másik, hogy sokan úgy vannak vele, hogy nem vallásosak, tehát nem jelölnek be semmit az 1%-nál, mert nem tudják, hogy akkor is megy az egyházaknak, mégpedig a kitöltők arányában. Figyelem: nem a befizetők, hanem a kitöltők arányában, tehát ha valaki bullás bevallást ad be és beírja, hogy katolikus, akkor beleszámít abba az x százalék katolikusba, aki alapján a szét nem osztott pénzek x százalékát odaadják a katolikus egyháznak...
#7 Azonban pontosan azért van ez így, mert egy egyház nem 2 perces intézmény, azt nem lehet úgy működtetni, fenntartani, hogy idén 1,2 millióan mondták magukat katolikusnak, akkor kellenek a templomok, a következő évben csak 800 ezren, akkor már nem, majd amikor 10 évvel később már gyereke van és mégis rájön, hogy de azért csak fontos, csak szeretném ha meg lenne keresztelve, akkor megint legyen hol megkeresztelni és legyen aki megkereszteli.
A népszámlálásban pontosan ezért kérdezik úgy, hogy ő magát hova érzi hogy tartozik. Ahogyan a nemzetiségeknél is, önbevalláson alapul és attól mert a görög nemzetiséghez tartozónak mondja magát még nem fog minden nap görög nyelvórákra járni. de ha a pillanatnyi adatokat néznénk, akkor nem is lenne lehetősége utána görög nemzetiségi önkormányzatról szavazni, képviselőket az országházba vagy az önkormányzatba juttatni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!