Károlyi Mihályt miért nem vonták felelősségre, mert szétkergette a megmaradt hadsereget amely harcolhatott volna a Trianoni döntés ellen?
Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy az akkori magyar vezetés is valamiként is akarta Trianont?2020. máj. 11. 01:57
1/7 anonim válasza:
Nyilván egy már vesztett pozícióból sok értelme lett volna feleslegesen hadakozni...
2/7 anonim válasza:
Mert ha tovább vergődnek ma nem létezne semmiféle magyar állam.
3/7 Deák Dominik 2020 válasza:
1919 márciusában Károlyi lemondott.
1919 márciusától a kommunisták visszafoglalták a Felvidéket, igaz, később hajlandóak voltak elfogadni az Antant feltételeit.
1919 májusától kezdve Horthy polgárháborút indított magyar testvérei ellen gyengítve ezzel a haderőnket, majd 1920 júniusában a megbízottja simán aláírta a békeszerződést.
Lehet, hogy követett el hibákat, bűnöket Károlyi és Kun, de Horthy a felelős mindenért, ami 1919 augusztusától kezdve történt. Ilyenkor valahogy senki se akar felelős vezetőként viselkedni.
4/7 anonim válasza:
Károlyi egy terv része volt. Az volt a feladata, hogy összezavarja a népet, így egyszerűen elvették tőlünk az ország 2/3 részét
5/7 anonim válasza:
Szerintem Károlyiék leléptek külföldre, na és Horthyék jobboldaliak voltak ugyan, de messze nem radikális hazafiak, kevéssé érdekelte őket az igazságosság, vagy az ország érdeke. (Simán újjászervezhették volna a hadsereget 1 éven belül, ahogy a törökök, és harcolhattak volna.) Ahogy Orbánék sem számoltatták el a kommunista gyilkosokat, Biszkut amiatt sikerült elítélni, hogy töltényeket tartott otthon... Nem volt meg a szándék, mert a vezetők nem voltak igazán tisztességesek, nem volt igazságérzetük.
6/7 anonim válasza:
"Károlyi Mihályt miért nem vonták felelősségre,"
Amiért kúnbélát, rákosit, kádárt, biszkut, ....
7/7 anonim válasza:
Mondjuk azért, mert Károlyi 1919 júliusában, tehát még a proletárdiktatúra alatt emigrált, szóval nem is tudták volna felelősségre vonni. 1923-ban egyébként kimondták rá a hazaárulást, persze ez részben formalitás volt, hiszen csak a Horthy-rendszer után, 1946-ben tért haza. Aztán párizsi nagykövet lett, kint is halt meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!