Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ellenzékiek! Mit szóltok...

Ellenzékiek! Mit szóltok hozzá, hogy egy londoni felmérés szerint Magyarország a 4. legbiztonságosabb ország Európában a járvány kezelésének kapcsán?

Figyelt kérdés

Örültök neki, hogy a kormány jól végzi a feladatát és ezáltal ti is nagyobb biztonságban vagytok, vagy ebből is képesek vagytok azt kihozni, hogy Orbán megbukott?

[link]



2020. ápr. 15. 20:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

Én, duplán ellenzéki vagyok. Olyan értelemben ellenzéki vagyok, hogy nem vagyok híve a kormánypártok egyikének sem, viszont olyan értelemben az ellenzék ellenzéke vagyok, hogy nem vagyok híve a kormánnyal szembenálló egyik ellenzéki pártnak sem. Na, jó, egyik táborba sem tartozom, de ha ezt írnám, nem lennék jogosult ide írni, mert nem szólítottál meg.


A Deep Knowledge Group szerint járványügyi biztonság szempontjából az országok közt #14 Magyarország, #38 Szlovákia.


A worldometers adatai szerint:

• Magyarországon az első COVID-19 fertőzést március 4-én állapították meg, 42 napja.

• Szlovákiában az első COVID-19 fertőzést március 7-én állapították meg, 39 napja.

• Magyarországon a 42 nap alatt 134 fertőzött hunyt el.

• Szlovákiában a 39 nap alatt 6 fertőzött hunyt el.

[link]


Nem értem, hogy gondolod, hogy hogyan gondolhatják mások, hogy Orbán megbukott? Tudtom nélkül volt egy országgyűlési képviselőválasztás, ahol a FIDESZ-KDNP szövetség alulmaradt egy új miniszterelnököt megszavazó parlamenti többséggel szemben? Na, jó, szavazni nem szoktam, de azért tudni szoktam a választásról; előtte sok nagyméretű arckép szokott lógni villanyoszlopokon.

2020. ápr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Kamu
2020. ápr. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Senki sem tudja, hogy mikor és melyek a sikeres, azaz, jó, a járványügyi biztonságot szolgáló intézkedések. Igencsak változatosak, amit a különböző országok tesznek.

Javában tart a járvány, így, megítélni, lehetetlen, hogy mi lesz a jó.

És persze, azt sem lehet tudni, hogy melyik országban mikor milyen intézkedéseket fognak még hozni. (Csak közelmúltbeli példa: a magyar miniszterelnök, a nagypéntek előtti pénteken a húsvét előtti szerdára ígérte, hogy bejelenti az ünnepekre történő intézkedéseket. Nyilván, okkal várt még egy napot, hogy közelebbről lehessen dönteni. Így, csütörtökön jelentett be néhány általánosságot, azzal, hogy a részletek délután megjelennek a Magyar Közlönyben. Kicsivel éjfél előtt jelent meg a 95/2020. (IV. 9.) Korm. rendelet, amely alapján a polgármesterek a néhány perc múlva kezdődő nagypéntekre is vonatkozóan hozhattak szigorító rendeleteket. A szóbeli miniszterelnöki bejelentésből nem tudhatták, hogy a kormányrendelet alapján mikre vonatkozóan hozhatnak rendeleteket.)

Nem ítélem meg emiatt a miniszterelnököt, csak példaként hoztam, hogy előre még maga sem tudja – még vállalt határnapra sem -, hogy milyen intézkedést hoz. Nem hibáztatom, ilyen a helyzet.


Ugyanakkor van egy londoni kutatóintézet, amely tudja hol hogyan fog alakulni a járványhelyzet és a halálozás, minden előzőekben említett intézkedést ismer, akár előre is, és még a minőségét is meg tudja ítélni, akkor is, ha a hatás például a leendő intézkedés után két hét múlva, vagy később jelentkezik.

Például, tudják milyen időtartamig és milyen magasra emelkedik ez a grafikonvonal? Hogy meddig marad a csúcson? Hogy milyen meredekséggel csökken? [link]

Még a saját kormányuk sem aszerint cselekszik, ahogy ők jónak, azaz, a járvány okozta halálesetek elkerülésére biztonságosnak minősítik. A listájukon a legkockázatosabb besorolású országok közt az Egyesült Királyság a 3. helyen van; a Földön csak kettő rosszabb.

Persze, „angol tudósok szerint.”

2020. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

#8, engedd már el azt az instabil trollkodást. 'sensitive' az szerepelt a szövegben .

Az IMF szerint viszont nálunk lehet a leggyorsabb kilábalás

2020. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
10%
A kormánynak csak baromi mákja volt hogy nem tört ki akkora járvány azonnal, egy aljas béna kacsa volt mindvégig ráadásul hazudott és hazudik is folyamatosan. Az a londoni szenny ahol ezt olvashattad az itteni propagandamédiákkal egy ugyazt a fújják. Politika semmi több.
2020. ápr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%

"Ha valóban ezeket a szempontokat vették figyelembe, és Magyarországot kihozták Európa negyedik legjobbjának, akkor én erősen kétségbe vonnám ezt a felkmérést."

A megfigyelt szempontok szerint tényleg így van, csak nálunk a szempontok hazudnak.

Pl. akkor tudjuk meg, hogy az országban fertőzött van, ha tesztelünk. Mo.-on alig teszteltek és így találták meg az első esetet március 4.-én találták meg, mikor nekem ismerősöm - aki nem is járt külföldön - már február közepén túl esett a víruson (vagyis ennél jóval korábban kellett valakinek elkapnia és behoznia). A toldy-s srác anyja már március 2.-án lázas volt.

Azért lettünk ilyen jó helyen, mert szarul döntéseket hoztak, így a járvány tényleges helyzetét nem ismerjük, ismertük.

2020. ápr. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

Ahol kevés a traffipax, ott feltűnően kevés a gyorshajtó - már ha érted...

Ennyit a tesztelésről.

2020. ápr. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
39%
Nos nehéz lesz kikerülni a politikát h választ adjak,pedig nem kéne belekeverni. OV is a világjárványt használja ki,de ami jelenleg előnye,az lehet majd a hátranya és minden mástól független megbukhat mint bármely más politikus. A felmérés pedig torz tükör. Ugyanis ha nincs teszt(legalábbis megfelelő mennyiségben),akkor beteg sincs. Ami látszat biztonságot kelthet egyes emberekben. Egyébkent nem kéne leszólni senkit mert bàrki olvashat félre,ennek semmi köze a politikai beállítottságahoz!
2020. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A világon Szumma nincs annyi tesztanyag, amiből 20 millió tesztre futná.

A 10 millió magyarból minimum 1 milliót csak rendőri erővel lehetne tesztre kényszeríteni (még miféle jogszabály alapján?)

A hét alkalmas labor meg év végére lenne kész az eredménnyel, 10%-pontossággal.


Tehát kb egymillió olyan eredmény születne, ahol pozitív az eredmrény, miközben kutxa baja, de ami a kínosabb, negatívnak mutatja, azt, aki fertőzött.

A negatív teszteredmény érvényessége pedig az első boltot tart.

Érdekel, hogy a teszthívők hányszor mérnek lázat naponta?

2020. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!