Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európai Unió népszerűbb...

Az Európai Unió népszerűbb mint valaha! Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

1983 óta soha nem látott népszerűségi csúcson van, ami publicisták szerint "egyértelműen annak tudható be, hogy a britek kilépési kísérlete szánalmas eredménnyel járt. Ma már a legelvakultabb euroszkeptikus politikusok sem házalnak a választóknál azzal, hogy országuknak ki kellene lépnie az EU-ból."


Az Európai Bizottság közel harmincezer EU-polgár megkérdezésével végzett reprezentatív közvéleménykutatása az euroszkeptikusok számára lelombozó eredményt hozott: 1983 óta nem tapasztalt népszerűségi csúcsponton áll az EU megítélése polgárai körében.


Ugyanezt az eredményt hozta az Európai Parlament által elvégeztetett közvéleménykutatás is.


Ti mit szóltok ehhez? Mindennek tükrében nem tűnik elhibázottnak a magyar kormány EU-ellenes politikája?


És még egy kérdés: Szerintetek lehet, hogy az EU egysége csak erősödik, amikor megszabadul egy-egy renitens tagállamtól?


Ti hisztek az EU-ban, vagy jobban örülnétek egy EU-n kívüli Magyarországnak, amely önállóan próbál boldogulni, vagy esetleg a putyini Oroszország által egyoldalúan vezérelt Eurázsiai Unió végrehajtó államai közé kellene tartoznunk?


Részletek a közvélemény-kutatásról itt: [link]



2018. aug. 2. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

A magyar kormánynak nincs EU ellenes politikája. Csak meg kéne óvni Európát a harmadik világbéli hordáktól.


Hogy megmaradjon Európának.

2018. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
Ennél már csak a Szovjetunió volt népszerűbb, mondjuk az is összeomlott..
2018. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Ez várható volt. Németország és Franciaország szépen tartották magukat a szélsőségek ellen, a britek és az amcsik pedig most kezdenek rájönni, hogy mennyire rossz lóra tettek a Brexittel és Trumppal.

Én úgy vélem, hogy ez a szélsőségek felé való kilengés már túl van a csúcson és innentől kezdve csak visszafelé fogunk billenni.

Én persze egy EU-párti Magyarországot szeretnék, de úgy tűnik, hogy a magyaroknak erre sajnos nagyon nincs igényük. Túl nyers és túl primitív az itteni lakosság egy demokráciához. Nem tudom, hogy még mennyi időt kellene nekik adni, ha 30 év nem volt elég.

2018. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

Azt, hogy ezt valamiért kifejeltetted a cikkből:


(Bár egy hasonló eredményt hozó felmérés, amelyet az Európai Parlament rendelt meg, erős elitellenességet is mutat: az emberek nagy többsége szerint az új politikai erők hozhatják el azokat a változásokat, amelyekre országuknak szüksége van - a szerk.)


Szóval a "népszerűség" csak abból áll, hogy nem támogatják az EU_ból való kilépést. Ami annak is betudható, hogy most az EU elitje igyekszik halálra szivatni a briteket.

2018. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Molyember ***** válasza:
83%

Makinak csak részben van igaza, a Fidesznek valójában nincs konkrét politikája, csak mindig azt mondja, amire a sérültek a legfogékonyabbak. Nyilvánvaló, hogy nálunk nincs migránsválság, de be lehet vele fosatni a vidékieket, hát akkor ezt kell ismételgetni. Nyilvánvaló, hogy EU-s támogatás nélkül itt a füvet sem tudják lenyírni, de a nemzeti nyomiknak ez fáj, úgyhogy Viktorunk szigorú pofával inti meg a fél világot. Az is nyilvánvaló, hogy értelmes ember nem sírja vissza az oroszokat, de elég annyit mondani, hogy ott nincsenek migránsok, meg jól elverik a bzikat, a proli máris tapsikolna, ha begurulna az utcájába a Vörös Hadsereg.

A legmerészebbek valóban önállóságot akarnak, de az már tényleg a legalja. Az ilyen húzzon ki egy tanyára, aztán legyen önálló. Ha van fideszes rokona, akkor könnyen kap földet, meg állami támogatást, szabadidejében meg sirathatja a nemzetet, bánja a franc.

Szóval nem nagyon kéne az EU ellen mennünk. Végre önszántunkból tartozunk (valamilyen értelemben) a világ jobbik feléhez, ne szúrjuk el, legalább az én életemben ne.

2018. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

"Mindennek tükrében nem tűnik elhibázottnak a magyar kormány EU-ellenes politikája?"


Milyen EU ellenes politikája? Ezek fényesre nyalják az EU seggét.

2018. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%

"Németország és Franciaország szépen tartották magukat a szélsőségek ellen"


Franciaországban a szélsőjobboldali Nemzeti Front as legnépszerűbb párt, Le Pen csak azért nem lett elnök mert minden más összefogott ellene. Németországban az AfD népszerűsége évről évre nő, már a 3. legerősebb párt az országban pedig nem is olyan régen mér mérni is alig lehetett őket. Általános tendencia hogy Európában a ballib pártok támogatottsága egyre csökken, a jobboldaliaké nő.


"Én úgy vélem, hogy ez a szélsőségek felé való kilengés már túl van a csúcson és innentől kezdve csak visszafelé fogunk billenni."


El vagy tévedve öreg, ti liberálisok vagytok a szélsőségesek, ti akarjátok újra telepíteni Európát idegenekkel, ti akartok faji kvótákat az egyetemen a feketéknek, cigányoknak, ti vagytok akik a sárba tiporjátok a szólás szabadságot minden nap, jobboldali aktivistákat zártok börtönbe mondva csinált politikai perek alapján. Ti vagytok akik egy olyan jóléti rendszert működtettek Nyugaton ami a Harmadik Világ mesterséges nyomorba tartására valamint nyersanyag háborúkra épül. Ti vagytok itt a szélsőségesek, pont innen leng vissza az inga a normalitás felé és a hagyományos európai konzervatív értékek felé.


"Én persze egy EU-párti Magyarországot szeretnék, de úgy tűnik, hogy a magyaroknak erre sajnos nagyon nincs igényük. "


A magyarok többsége EU párti, a jobboldali magyarok többsége szintén, de az EU pártiság nem azt jelenti hogy szolgai módon kiszolgáljuk Brüsszelt és megeszünk bármit amit elénk tesznek.


"Túl nyers és túl primitív az itteni lakosság egy demokráciához."ű


Ebből is árad a primitív magyar gyűlöleted, a beképzelt elitista "lenézek minden jobber parasztot" magatartásod.

2018. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

# 4-es, nem "felejtettem ki", csak nem erről szólt a kérdésem. De odatettem a linket, el lehet olvasni.


Amúgy én is elitellenes vagyok és kizárólag az új pártokban látom a jövőt az EU és Magyarország számára is.


Az emberek joggal elitellenesek, amikor például egy új kormány első intézkedése, hogy a képviselőkkel megszavaztatják A SAJÁT FIZETÉSEMELÉSEIKET.


De remélem, nem azt a maszlagot akarod letolni nekem, amit egynémely fideszes erőltet: hogy a Fidesz valójában nem része az elitnek (épp csak az elit kétharmada ők maguk!), és tulajdonképpen ők egy "új párt" (épp csak a rendszerváltás előtt is ugyanők ültek az ellenzéki kerekasztalnál harminc évvel ezelőtt), és szegények nem tehetnek róla, hogy hova fajult Magyarország és a magyar politika az elmúlt évtizedekben (épp csak negyedik alkalommal vannak kormányon, a ciklusuk végére a rendszerváltás óta eltelt időszaknak mintegy felét fogják kormányon tölteni: 16 évet a 33-ból, de ha még egyszer győznek, már többet lesznek kormányon, mint az ősszes többi eddigi kormánypárt ÖSSZESEN).


Úgyhogy légyszi ne tegyünk úgy, mintha jelenleg Magyarországon az elit nem volna AZONOS A FIDESSZEL, a politikai és a gazdasági elitet beleértve (Magyarország leggazdagabb embere egy fideszes ex-gázszerelő, a tíz leggazdagabb magyarból hét, a tíz legbefolyásosabb magyarból pedig tíz kötődik közvetlenül a Fideszhez!).

Magyarország EU-n belüli és nemzetközi politikáját is ugyanez a fideszes elit határozza meg negyedszer négy évig, ők ülnek az EU-delegációban, az ő emberük (Navracsics Tibor) a magyar tagja az Európai Bizottságnak, az ő miniszterük (Szijjártó Péter) a magyar tagja az Európai Unió Tanácsának, nekik van egyenlő szavazati és/vagy vétójoguk az EU politikájában, nem pedig az ellenzéknek, vagy pláne az új pártoknak!


Magyarországon új pártok új arcokkal csak az LMP, Jobbik, a belőle kivált Mi Hazánk, a Momentum, PM, Magyar Kétfarkú Kutya Párt stb.


Nem a Fidesz, nem az MSZP, és nem az MSZP régi arcaiból és holdudvarából álló DK. Még csak nem is a Bokros Lajos vezette MOMA, vagy a volt MDF-eseket tömörítő, Gémesi-féle Új Kezdet.

Ezek pont a RÉGI ELIT, élen a Fidesszel és a magyar politikát három évtizede döntően meghatározó Orbán Viktorral.


Csak gondoltam, szólok, hogy tisztázzuk az "elit" és az "új párt" fogalmait...


Ettől függetlenül normális, hogy az emberek Európa-szerte besokalltak a régi arcoktól, az elitektől és teljesen új pártokra, teljesen új arcokra vágynak (akiknek talán nem a harácsolásban merül ki a politikai krédójuk, és nem a saját fizetésemelésük a legsürgősebb politikai programpontjuk).


De a tény ettől még tény marad: maga az EU, mint szövetség népszerűsége 35 éves csúcsponton van, az emberek évtizedek óta nem hittek ennyire az Európai Unióban, mint most!


Épp ezért kérdeztem: vajon nem elhibázott-e, hogy a negyedszer kormányzó magyar politikai elit kétharmada pont most esik neki az EU-nak (és az ENSZ-nek, és a legtöbb nemzetközi szövetségesünknek), amikor annak népszerűsége az egekben van?

2018. aug. 2. 13:24
 9/19 A kérdező kommentje:

# 7-es, csak azt felejtetted el, hogy az a Le Pen, aki a magyar kormányelithez képest egyébként eddig is sok esetben sokkal mérsékeltebb álláspontot foglalt el, az elmúlt időszaban méginkább "néppártosodott" és konszolidálódott, egyre kevésbé euroszkeptikus álláspontot követ. Nem gondolod, hogy ez összefügg a népszerűségének növekedésével?


Az idézett cikk is említést tesz erről:


"Még az egyik legismertebb euroszkeptikus politikus, a francia Le Pen is arról értekezett a minap, hogy javíthatunk az emberek életén úgy is, hogy nem lépünk ki az EU-ból vagy az eurózónából. Mint mondta, azért beszél most így, mert hallgat a franciákra."


Pont ez a furcsa, hogy szerte Európában konszolidálódnak, néppártosodnak az euroszkeptikusok, a most negyedszer regnáló magyar politikai elit pedig épp ekkor dönt úgy, hogy nosza, inkább legyünk EU-ellenesek, és válik egyre euroszkeptikusabbá, miközben korábban évtizedekig normális jobboldali-konzervatív párt volt?


Nem olyan, mintha a logikus trendekkel éppen ellenkező mozgást végezne folyamatosan a magyar kormányelit? Vagy mintha le lennének maradva mindig öt-tíz évvel az uralkodó politikai tendenciákról?


Amikor Európa-szerte az euroszkepticizmus fokozódása volt a trend, a Fidesz elitje hűségesebb EU-barát volt, mint a nyolcvanas évek nyugati jobbközép pártjai. Mire az euroszkepticizmusnak kezd leáldozni, a Fidesz felfedezi az euroszkepticizmust és pont most támadja a népszerűsége csúcsán levő EU-t?


Nem logikátlan ez egy kicsit?

2018. aug. 2. 13:32
 10/19 anonim ***** válasza:
17%
Mi a logikátlan? Szerinted egy jobboldali vagy szélsőjobboldali ember nem lehet EU barát? Orbán se EU ellenes tőle kapja a milliárdokat, majd hülye lenne kilépni az EU-ból. Honnan a francból szeded hogy kizárólag a ballibák támogatják az Eu-t??
2018. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!