Érdekes írás.
Szerencsére nem nálunk íródott, nem ránk vonatkozik, hanem az amerikaiakra - így azért mellé kell tenni hogy egy teljesen más típusú gazdaságról szól, ahol az embereknek is más a mentalitása.
"A repülést 8-10 évente valami a padlóra küldi, ha más nem, egy gazdasági válság. Tanultak ebből valamit a cégek vajon és tettek félre a nehezebb napokra?"
Nem csak a légitársaságok vannak így, hanem a bankok, a nyugdíjbiztosítók és sok más terület is. Ne higgyük azt hogy nem tanultak belőle vagy hogy váratlanul éri őket a helyzet. megtanulták - használják és gyanítom időnként maguk idézik is elő a hasonló helyzeteket. Így ehet egyik oldalról eltüntetni a saját bevételeiket, vagy éppen megszabadulni a befektetőktől, hiszen elé lehet tenni a számlát: láthatja, nincs rajta semmi haszon, mire fel vár tőlünk nyugdíjat?
Másik oldalon pedig ki is használják hogy ilyenkor automatikusan megsegítik őket állami pénzekből - minden következmény nélkül. Sosem értettem hogy a konszolidáció, vagyis az állami pénz odaadása miért nem jár együtt azzal, hogy cserébe az államnak meg tulajdonrészt adnak.
"Az állami beavatkozásnak akkor van értelme, ha haszonnal jár, de nem a felelősök (cégek, magánszemélyek) szempontjából, hanem az állam szempontjából. Most megment munkahelyeket, hogy később abból több adó folyjon be. Ez akkor eredményes, ha több a várható haszon a következő két-három évben, mint az ezzel járó kiadás. Egyébként csak az államadósság nő és megint a felelőtlenek járnak jól."
Ezt kell szem előtt tartani és ahogy látszik, a magyar kormány szerencsére eszerint is jár el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!