Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kötelező szavazás rendszere...

A kötelező szavazás rendszere tulajdonképpen egy demokratikus intézkedés, ami biztosítja hogy mindenki véleménye el legyen mondva a választások alkalmával?

Figyelt kérdés
Sokan arra hivatkoznak, hogy a kötelező szavazás egy fontos és jó törvény, ami biztosítja hogy mindenki véleménye egyformán meg legyen hallgatva és mindenki éljen a demokratikus jogával. Ugyanakkor van egy árnyas oldala is, hiszen ha valakit nem érdekel politika, vagy elvi okokból nem szeretne részt venni és számára taszító a téma, nekik nagyon rossz érzés hogy kötelező szavazni. Viszont ha mélyen belegondolunk, azzal hogy mindenki elmondja a véleményét egy kötelező szavazás alkalmával, tényleg kirajzolódik a nép akarata, hogy a valódi többség mit gondol. Lehetséges, hogy a kötelező szavazás egy teljesen demokratikus intézkedés, ami pont hogy a demokrácia érdekében született meg, vagy pedig igazságtalan azokkal szemben akiket nem érdekel a politika?
2020. márc. 23. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:

" azzal hogy mindenki elmondja a véleményét egy kötelező szavazás alkalmával, tényleg kirajzolódik a nép akarata, hogy a valódi többség mit gondol. "

Nem.

Tudod van az a mondás hogy: az is döntés ha úgy döntök hogy nem döntök.

A szavazás egy jog, egy lehetőség arra hogy BÁRKI AKI AKARJA az elmondhassa a véleményét, és ezzel részt vegyen a közös döntésben. A kötelező szavazás akkor megvalósítható, ha ott van az IGEN és NEM mellett a harmadik opció, hogy TARTÓZKODÁS. vagyis ha el kell ugyan mennie szavazni, de dönthet úgy hogy nem dönt. Vagy mert nem tud dönteni, vagy mert nem is akar.

Ha pedig egy szavazáskor ott helyben lehet tartózkodni, akkor az miben lenne más mint ha úgy tartózkodik a döntéstől, hogy oda sem megy?

Az hogy hányan vesznek részt a szavazáson, az nagyon pontosan megmutatja hogy hányan veszik komolyan a témát. Az EU parlamenti választásokon amikor a szlovákoknál csak 23% ment el szavazni, miközben nálunk meg 44%, akkor látható hogy a szlovákokat baromira nem érdekelte az egész, de még nálunk is az emberek kevesebb mint felét.

Ráadásul nem a találomra behúzott X-ek fogják eldönteni az eredményt, hanem azok döntése, szava, akik legalább hiszik magukról hogy jól tudnak dönteni.

Képzeld el ha az EP választás kötelező lett volna és elmegy - mert muszáj - az otthon maradt 66% is. Majd mind behúznak találomra valahová egy X-t, hiszen a többségük azért nem ment szavazni mert fogalma sem volt arról mire és kire szavazna. Lehet hogy a dk-s, momentumos képviselők helyett most a kétfarkúaknak vagy a munkáspártnak lenne az EP-ben képviselője, ha véletlenül oda húzgálják be az X-eiket. Miközben aki gondolkodott a döntése előtt az meg a dk-t és momentumot akarta volna kijuttatni.

2020. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!