Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A demokráciára veszélyt...

A demokráciára veszélyt jelent, ha egy országban relatív kevesen szavaznak?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan véleményeket, hogy a demokráciákra nagy veszélyt jelent, ha a szavazásokon kevés ember vesz részt. A demokráciák egyik fontos eszménye, hogy a nép akaratát mutatják meg a választások. Viszont ha nagyon kevesen szavaznak, az tulajdonképpen akkor nem is feltétlen tükrözi a többség akaratát? Hogy tudná képviselni a teljes lakosság véleményét egy választás, ha a szavazásra jogosultak mindössze 40 vagy 50 százaléka, vagy még kevesebb megy el szavazni? Miért gondolják az otthon maradók, hogy "az ő szavazatuk nem számít", mikor pont ez a demokrácia lényege, hogy MINDENKI véleménye egyformán számít és minden szavazat egyenlő? Tényleg veszélyt jelent a demokráciára, ha egy választás alkalmával rengetegen otthon maradnak?
2020. márc. 22. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szavaz, az adott, hogy vagy nem érdekli a politika, vagy elégedett a jelenlegi rendszerrel így nem akar sorban állni...
2020. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Ennek semmi köze a demokrácia jelenlétéhez vagy hiányához az adott országban. Joga van mindenkinek szavazni, de távol maradni is, épp ez a demokrácia.


Az, hogy egy országon belül mennyi általában a részvétel az inkább társadalmi/szociológiai kérdés lehetne.

2020. márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van benne ráció.
2020. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet hozzátenni a kérdésed indoklásához.

Egészen kereken összefoglaltad!

A kisebb rész dönt a nagyobb helyett is.

(Picit messzebbről kapcsolódóan a témádhoz:

Ha nekem 1 millió forint a havi keresetem neked pedig nincsen,vagyis nulla.

Akkor átlagban mindketten 500-500 ezret keresünk.)

2020. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maga az, hogy kevesen szavaznak nem feltétlenül jelent veszélyt a demokráciára. Viszont az, AMIÉRT kevesen szavaznak, általában nem jó dolog.

1) Az emberek vagy azt érzik, hogy egyik alternatíva sem megfelelő nekik, tehát a megválasztott párt nem az embereket fogja képviselni, ha az emberek többsége szerint az a párt SEM megfelelő, csak éppen a többi sem. Ez jellemző Magyarországon.

2) Vagy pedig azt, hogy a szavazatuk nem ér semmit, ami megint csak arra utal, hogy a demokráciával valami baj van. Ez jellemző pl. az USA-ra, ahol az elektori rendszer miatt a "biztos" államokban lakók szavazatai gyakorlatilag értéktelenek, ezért járnak el kevesen szavazni.

3) Vagy az emberek teljesen apatikusak, nem érdekli őket a dolog. Ez megint csak arra utal, hogy valami nem jó a demokráciában.


Szóval szerintem inkább azt mondhatjuk, hogy az alacsony részvételi arány tünete a rossz demokráciának, nem okozója.

2020. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!