Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy a koronavírus...

Hogy lehet, hogy a koronavírus jobban megcsépelte az olaszokat mint az irániakat?

Figyelt kérdés
Ugyanannyi fertőzött volt, de több iráni épült fel és kevesebb halt meg. Ennyit ér a jó egészségügy?

2020. márc. 8. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
bizonyára...
2020. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
És ezt te miből gondolod, hogy így van? Egészen véletlenül se lehetséges, hogy (a kínaihoz hasonlóan) az iráni kormány is szépíti a statisztikákat és elhallgatja a valós esetek számát? (ahogyan majd a magyar kormány is szépíteni fogja a dolgokat amint elkezd terjedni itthon, de ez más tészta)
2020. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az se mindegy ki kapja el. Ha alapból ilyen betegeskedő személy, vagy legyengült idős kapja el akkor neki kissebb az esélye. Én évete max 1-2 alkalommal vagyok beteg 3napig, de akkor se az van hogy szinte haldoklok, hanem ugyan olyan a közérzetem is meg minden, csak fáj a torkom, meg folyik az orrom. Aki pl hozzám hasonló az nagyobb valószínűséggel épül fel. Most nem lehet puszta számadatok alapján következtetést levonni.

(Meg mint ahogy írták is, azért szépítenek a számokkal is. Magyarotszág pl a veszélsesebb országok közé tartozik EU-s kimutatások alapján, míg a vezetők szerint javult a közbiztonság. Ezt pedig úgy érték el hogy a halál okával (besorolásával) játszottak és már egyből nem egyezik a mi adatunk a valós EU-s adatokkal. Így lehet megoldani hogy papíron jobb a helyzet.)

2020. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Az irániak immunrendszere jobb állapotban van. Ez az ami számít
2020. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Iránban szerintem kevesebb az aktív öregkorú, aki elkaphatta és belehalt. Ott azért nem olyan elöregedő társadalom van, mint Európában.
2020. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Erre valami forrás, mert ahogy én néztem who adatai szerint kb. egykutya a két ország.


#3 ha valami javul az arra nem ad semmilyen támpontot, hogy hogy viszonyul valami máshoz. (pl sikerült kijavítanom a karómat kettesre de az még mindig rosszabb mint a barátom 4-ese aki meg 5-ösről rontott)

Nem tudom, hogy ugyanarról a statisztikára gondolunk-e de nekem azért érdekes, hogy egy ideig azonosak voltak a hazai és EU-s számok, amik csökkenő tendenciát mutattak utána meg hirtelen elváltak és az EU szerint hirtelen növekedésnek indult a gyilkosságok száma míg a magyar szerint továbbra is kis mértékben de csökken. (nyilván lehet kozmetikázni de azért úgy, hogy folyamatosan nő az életszínvonal nem igazán értem mégis miért nőne érdemben a gyilkosságok száma)

2020. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ők komolyabban vették mint a demokráciában elpuhúlt olaszok.
2020. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Irán: 194 halott és 6566 beteg van hivatalosan az országban

Olaszország: 233 halott, 5800 beteg

Egyszerűen Olaszországban több az idős, akár 80 év feletti, mint Iránban és az idősek a legveszélyeztetebbek.

Olaszo-ban a várható élettartam 83,4 év. Iránban 76,5 (Magyaro. 76,7) Akkor hogy is van azzal az egészségüggyel?

Magyarországon hivatalosan 7 beteg van. Akkor ez a te logikád szerint azt jelenti, hogy a világ egyik legjobb egészségügye a miénk? :)

2020. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze ugyan úgy hihetünk az irániaknak, mint a kínaiaknak. A fél parlamentjük a betegségben fetreng, többen állami vezető belehalt a fertőzésbe, de országosan a legfrissebb adatok szerint 194 halott kb 6000 fertőzött. Ők már bexopták, annyira hogy ha valaki csak fellapozza az atlaszt és rábök Iránra már fertőzött lesz. Most függesztettek fel minden légi járatot, mert minden második onnan jövő ember vírushordozó. Lásd az itthoni első eseteket, azok is irániak. Olyan sötét sivatagi-cigány nép, hogy a saját elöljáróiknak sem hisznek, és most is egymás után nyalogatják a mecset ajtaját, hogy Allah úgy is megvédi őket.
2020. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Iránban 9000 fertőzött (elég gyanús egy ilyen kerek adat), 354 halott, 2959 gyógyult, 5687 beteg.


Olaszországban 12462 fertőzött, 827 halott, 1045 gyógyult, 10590 beteg.


Az iráni statisztika kérdéses, ezzel együtt Irán egy "átjáróház", de valószínű kemények a védekező intézkedések, s kevesebb az idősebb.


Az olaszoknál kb. 60 ezer kínai él, akik ugye hazautazgattak a holdújévre, plusz sok a turista, meg alaposan elszúrták a védekezést.

2020. márc. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!