Azzal egyetértenétek, ha zéró toleranciát alkalmaznánk a nem radikális jobboldallal szemben?
"Gondolatrendőrséget már szervezed?"
A gondolatrendőrség már létezik, igazából ebben az országban szinte mindenki csak azért él, hogy semmittegyen és belekössön a másikba, ha akár csak rosszra mer gondolni, mégha a gondolat nem is tőle származott vagy csak ezsébe jutott, vagy csak felolvasta magában. Bár ezt csak csak a dolgozó és tisztességes állampolgárok ellen használják, szóval azért nem igaz, hogy mindenkibe belekötnek.
Nacionalizmus és liberalizmus egymás függvényei, ikertestvérek, csak együtt egzisztensek! Avagy a szélsőséges liberalextremizmus türelmetlensége a nacionalizmus ellen, nem ugyanazon megszálltságból ered, mint a szélsőséges sovinizmus? Akár tetszik akár nem a nacionalizmus a liberális korszak velejárója, mint a demokrácia vagy minden magasabb civilizáció tartozéka a szabad szociális piacgazdaság. Akkor is, ha a liberális és nemzeti erők születésüktől -a francia forradalom napjaitól állnak harcban egymással.
Kína, ha lépést akart tartani a nemzetek közötti versenyben, át kellett térnie a kor időszerű gazdasági rendjére, a szabad piacgazdaság rendszerére, viszont megtartotta a szigorú – paternalista politikai rendszerét, ami a nemzeti rendszerek sajátossága. Ezen nézőpontból tekintve, a mai virágzó kínai államrendszert sehogy sem nevezhetjük kommunizmusnak.
A Szovjet Birodalom saját fogyatékosságain összeomlott, majd Oroszországban a jelcini liberális anarchia után Putyin rendet – fél liberális fél nemzeti rendszert teremtett.
Mára saját bázisukon Amerikában feszítették túl a húrt a globális kamatgyarmatosítók. Az US államra erőszakolt, mára polgáronként negyven – ötvenezer dollár körüli államadósság egyszer meg kell, hogy bosszulja magát.
Feltételezhető: mára az akadálytalan globalizáció végére értünk.
Korunk véleményformálóinak sugallatai ellenére egyetlen rezsim sem örök. Négy-öt nemzedék, legfeljebb 150 év után időszerűtlenné válnak, és át kell engedniük helyüket egy más kornak, amely sem jobb, sem rosszabb az előzőknél, csak korszerűbb.
Az első világháború előtt több nagyhatalom létezett, melyek kisebb véderővel biztosíthatták szuverenitásukat. A világ globalizálása helyett, nem lenne jobb visszatérni a régi több pólusú „békeidők” világához? Észak Amerika, dél Amerika, Európa, Oroszország, Kína, India, Arábia, fekete Afrika régiokkal. olvasd tovább:Librikus.blogspot.com.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!