Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell fentartani ezt a...

Miért kell fentartani ezt a munkakényszert, versenyeztetést, motiváltságot? Miért hiszik azt, hogyha nem lenne munkakényszer, akkor senki nem csinálna semmit?

Figyelt kérdés
Szerintem erre a rendszerre globálisan semmi szükség nincs. Belegondoltok abba, hogy miért van szükség erre a csesztetésre, hogy az ember kötelezően dolgozzon, iskolába járjon? Miért van az a kép az emberek fejébe, hogyha lenne mondjuk alapjövedelem akkor senki nem csinálna semmit? Ha így lenne akkor mindig barlangokban élnénk. Mindenki csinál valamit, olyan nincs, hogy valaki abszolút nem csinálna semmit. Csak az számít e hasznos tevékenységnek, hogyha az ember ledolgozza azt a napi 8-10 órát és ebben a mókuskerékben él? Mert szerintem nem. Ez elnyomás erre nem lehet mást mondani. Miért lenne attól valaki több, ha dolgozik minél többet? Miért kevesebb az az ember, aki mondjuk 5 éve tanul, de nem dolgozik mellé? Ezért kéne kiharcolni az alapjövedelmet, hogy megszünjön ez a munkakényszer. Arról nem is beszélve, hogy automatizálás miatt egyre kevesebb a munkahely. Ezt vágjátok ugye? Most akkor miért több valaki azért, mert bejár 8-10 órázni naponta? Csak mert a szülők ezt tanították, hogy a munkatól több leszel? És akkor? Én szüleim is mondtak sok hülyeséget. A szülők "bölcsességei" nem fedik teljesen a valóságot és nem 10 parancsolat amit mondanak. Pontosan mi szükség van erre a rendszerre, ha ilyen csesztetésekre épül? Akkor is lenne munka, hogyha nem lenne munkakényszer csak mindenki örömében végezne tevékenységeket és nem azért, mert megkell élnie, mert különben éhen halhat vagy nem lesz fedél a feje felett.
2020. febr. 9. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamit biztos csinálna mindenki, csak az a valami nem feltétlen járna bármi haszonnal is a közösség számára. Ami pedig a gyakorlatban azt jelenti hogy az illető mások elől rabolja az erőforrásokat, hiszen csak kivesz a közösből, de semmit nem tesz bele.

A kenyér nem csak úgy terem a boltokban, az áram vagy a fűtés nem varázsszóra áll elő, a középületek nem kérésre változnak tisztává, stb. Egy takarító vagy egy pék jellemzően nem örömében végzi ezt a munkát, hanem mert megfizetik neki, ugyanis a közösségnek szüksége van az általa megteremtett értékre. Ha nem fizetné meg, minek szívna vele az ember?

2020. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

"Miért hiszik azt, hogyha nem lenne munkakényszer, akkor senki nem csinálna semmit?"


Azért, mert élő példa van rá, hogy ez sajnos így működik. Lásd cigányok.

2020. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azt vágod kérdező, hogy 100 ezer forint elköltéséhez előbb meg kell termelni azt a 100 ezer forintot?


"Akkor is lenne munka, hogyha nem lenne munkakényszer csak mindenki örömében végezne tevékenységeket"

Most miért nem tudod örömmel végezni a tevékenységeidet?

2020. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kötelező dolgozni? Nem kötelező.

Miért gondolják azt, hogy alapjövedelem esetén nem csinálnának semmit az emberek? Azért, mert egy részük tényleg nem csinálna semmit. Nyugodtan ugorj be bármelyik kocsmába, tele van olyan alkeszokkal, akik semmit sem csinálnak és csak azért melóznak, hogy ihassanak. Ha ők erre kapnának pénzt, akkor nem dolgoznának. Ha meg a semmiért járna pénz, akkor csinálnék valami laza dolgot és nem mérnökire mentem volna. Aztán meg csodálkoznál, hogy a mérnökök, összeszerelők és mindenki nélkül nem lenne semmi használható eszközöd... Neted sem ám, amiről kiírod ezt a kérdést.

Úgyis mindent automatizálnak? Attól még a szolgáltatóipar bővül és új munkák jönnek létre az automatizálással is.

2020. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
68%
100 szor kitárgyalt tèma. Szerinted az ingyenpénz csak így van? Azt is munkával termelnék ki. A robotizáció már zajlik mégis élőmunkaerőhiány van mindenhol. Masrészt a robotok csak egy egészen kis részét tudják megvalósítani a rengetegféle munka közül. Most is ott a közmunka . Alapjövedelemnek jó. Nem kimerítő mellette megtermelheted magadnak a hiányzó 150.ezret ami kell a megélhetéshez. N9sza csináld.
2020. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy automatizálás miatt egyre kevesebb a munkahely. Ezt vágjátok ugye? "


Azt vágod, hogy 1820-ban körülbelül 224 millió ember élt Európában ma 798 milliós és a legtöbben dolgoznak pedig közben lezajlott pár ipari forradalom.


Amúgy nem véletlen, hogy sok a feltételezés, de nincsen konkrét példa említve, miközben sokan kísérleteztek az alapjövedelemmel, több ország is van jelenleg.

2020. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez az ország szerintem sokmindent túltol, átértelmez dolgokat. A lényeg, hogy a maniról szóljon minden.
2020. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért van az a kép az emberek fejébe, hogyha lenne mondjuk alapjövedelem akkor senki nem csinálna semmit?


Sokan nem szeretik a munkájukat. Megkockáztatom, legalább 80%, és köztük te sem. Ezek az emberek azonnal felmondanának a munkahelyükön, ha rendszeresen lenne jövedelmük más forrásból, amiből megélnek.


Csak az számít e hasznos tevékenységnek, hogyha az ember ledolgozza azt a napi 8-10 órát és ebben a mókuskerékben él?


Vannak vállalkozók is, ehhez kell tőke, tudás, tapasztalat. Igaz, többen is összeállhatnak, úgy könnyebb. De figyelem: a vállalkozás elején nincs még jövedelem, és nem napi 8 órát kell dolgozni, hanem gyakran egész nap.


Lehet tanyán is élnie annak, aki szereti a természetet. Ekkor a természet irányít, ő pedig gazdálkodik. Csak azokat a dolgokat veszi meg, amiket nem tud megtermelni. Ehhez el is kell adnia, így mégiscsak hasznos, termelő munkát végez.


A harmadik dolog pedig a pénz, de ahhoz eleve nagy vagyon kell, amit befektet a gazdája, így gyarapodhat is, ha kevesebbet vesznek ki belőle. Ekkor a pénz gazdája nem termel, kizárólag a pénze szaporodik. Ő pedig a hobbijainak él, melyek valószínűleg nem jelennek meg a piacon. A kortárs műalkotásoknak általában nincs értékük.

2020. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!