A börtön kártalanítások mintájára sorkatonaság kártalanítások is lehetségesek lennének?
Nem az szülte a kérdést, hogy érintett vagyok a dologban. Csupán elméleti alapon kérdezem, hogy kivitelezhető lenne e ilyesmi?
Ha valakinek van rá komoly bizonyítéka, hogy hiányos ellátást kapott, kiképzés helyett teljesen felesleges munkákat végeztettek vele(pl:fogkefével takarítatták a vele a tiszta padlót), vagy csak szimplán kikészítették a társai amíg őrület közeli állapotba nem jutott, akkor lehet rá esélye, hogy pert nyer az állam ellen és kártérítést kap?
Vagy esetleg a hozzátartozók is kaphatnak pénzbeli kárpótlást, ha egy családtag mondjuk öngyilkos lett, mert kikészítették ott/halálos baleset érte őt önhibáján kívül.
Ha már a börtöntöltelékeknek van joguk kártérítést követelni hasonló okok miatt, akkor a volt sorkatonák számára is lenne ilyen lehetőség vajon?
Természetesen nem bemondásos alapon menne, mert akkor olyanok is tartanák a markuk akiket az égvilágon semmi atrocitás nem ért.
Ha jól tudom talán 2004-ben szerelt le az utolsó sorállomány, szóval figyelembe véve, hogy azóta 16 év eltelt, reálisnak tűnik, hogy jogilag elévült a dolog.
Főleg, hogy a durvább dolgok inkább a 90-es évek első felében lehettek.
#3: Én is úgy vélem, hogy a maffia szerű rendszer miatt, a felsőbb igazgatási szerveknek abszolút nem lenne érdeke ilyesmi és próbálnák elejét venni az egésznek, mielőtt nagyon beindulna.
Oroszoknál azt hiszem időnként előkerülnek ilyen rejtett kamerás felvételek, de nem tudom azokat mire tudják felhasználni. Mindenesetre a kamerák elterjedése óta, biztosan ott is ügyelnek rá, hogy emberhez méltóbb körülmények legyenek, nehogy kiszivárogjon ez vagy az.
#4: Az leesett, hogy itt a sorhadseregről van szó. Ami minden megfelelő állapotú férfinak kötelező volt, nem választható.
Nem lehetséges, helyette kapargass sorsjegyet!
Négy sorsjegyet kell venned ahhoz, hogy meglegyen a 100 Millád.
Ha elévülési időn belül lennénk, szerintem az ilyen pereknek nem lenne akadálya, bár kicsit más alapon, mint a büntetés-végrehajtás esetében.
Abban az esetben a kínzás és megalázó bánásmód tilalma a jogalap, egy ilyen perben pedig esetleg az emberi méltósághoz való jog sérelme lehetne az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!