Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy akármennyi...

Tényleg igaz, hogy akármennyi embert is irtanának ki vagy pusztulna ki, a piac beárazná és lényegében semmi sem változna?

Figyelt kérdés

Úgy értem, rengeteg erőforrás megmaradna és felszabadulna, nem zsákmányolnánk ki ennyire a Földet, de az erőforrások nagy része most is ugyanúgy egyenlőtlenül oszlik el, nem csak termőföldre, lakóhelyre és ivóvízre kell gondolni, vannak például ritkaföldfémek amiket meg a fejlett világ fogyaszt jobban.


A jólét pedig mindig relatív volt, ahogy most is teljesen természetes az ivóvíz a csapból, az áram a konnektorból meg a szélessávú internet már mobilinternet formában is, pedig ez utóbbi kettő csak 5-10-15 éve terjedt el.


Akkor is hiába élnénk jobban abszolút értelemben, ha sikerülne a felesleges 6-7 milliárd ember munkáját robotokkal sokkal hatékonyabban felváltani, a nagy cégek ugyanúgy harácsolnának, a politikusok ugyanúgy dőzsölnének a pénzben és a marketing és a média is azonnal reagálna és mindig úgy állítaná be, hogy a többség mindig kevesebbnek érezze magát, mert neki nem telik erre vagy arra.



2019. dec. 25. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyira érdekel, hogy ez hogyan zajlana, csak megemlítem hogy történt, mégpedig a 14.század során mikor Európába megjelent a pestis. Azok a térségek amelyek jobban voltak értintve ott később nagyobb gazdasági fejlődés indult be, míg a kevésbé érintettek mint Magyarország, Lengyelország egy nagy részét egyáltalán nem érintette azok meg leszakadtak, a piac meg egy fura jelenség, a klasszikus közgazdaság gondolatmenetét jól leírtad, csak éppen a gyengéje ennek, hogy ez mind elmélet és nem kalkulál több tényezővel, például az emberekkel.
2019. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Mindössze az a probléma, hogy a világ nem úgy működik, ahogy felvázoltad. És nem is olyan.

Te azt képzeled, hogy ha volt ezer ember és ténykedtek valahogy, akkor ötven ember mindent ugyanúgy csinál, csak kisebbek a számok., Hát nem.

Egyáltalán nem az a jóllét, hogy van-e internet, vagy víz a csapban. Nincs abszolút jóllét, csak olyan,amit valaki igényeihez viszonyítunk.

Ha 6-7 milliárd embert leváltunk robottal, ahogy képzeled, volna itt néhány probléma. 1. Ki váltaná le és hogyan? 2. A nagy cégek vezetői és tulajdonosai, a politikusok miért maradtak ki? 3. Ha pedig mégse maradtak ki, a robotok pont úgy viselkednek, mint az emberek?

Azonban: 1. Senki nem vált le senkit robotokra. 2. A harácsolás nem a nagy cégek vezetőin múlik, hanem a többi sok emberen. Ők hagyják. Te tárgyaknak képzeled az embereket. Csak nm magadból indulsz ki? 3. Ha egy munkaelemet robot végez az ember helyett, keletkezik egy csomó másik munka, ami addig nem volt, és azt ember végzi. Az tehát egy hamis képzelet, hogy ha egymillió robot munkába áll, egymillió ember kiesik. Nem, akkor lessz egy csomó egyéb dolog, amire így lett egymillió ember. Ha nem hiszed, figyeld meg például az autóipar gépsorait. Vagy a 19. századból a szövőgépek gyártósorait.

2019. dec. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindig lesz miben versenyezni.
2020. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!