Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha ma okt.9-én változtattam...

Ha ma okt.9-én változtattam meg a lakcímemet, szavazhatok az új lakcímem választókerületében a 2019. okt.13-ai polgármesteri választáson?

Figyelt kérdés
Nem találtam róla semmi infót, igyekeztem alaposan átolvasni a választási iroda honlapját.

2019. okt. 9. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha a Fideszre akarsz, akkor nem.
2019. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen meg kell kérdezned az új lakcímed szerinti választási bizottságtól hogy átkerül-e addigra a neved abba a jegyzékbe, mert most még a volt lakcímeden vagy nyilvántartva. Ott már nem fogsz tudni szavazni, hiszen a lakcímkártyádon nem az a cím fog szerepelni - de itt meg még nem leszel benne a választói névjegyzékben, ha te ezt magad nem kezdeményezed. ha több idő lenne akkor nyilván átfutna a rendszeren, de most lehet hogy nem.

Kívülről ezt senki nem tudja megmondani.

2019. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Automatikusan át kell kerülnöd az új címed szerinti szavazókör névjegyzékébe.


Ezt érintő részletek a választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvényből:

┌─ „96. § (1) A központi névjegyzék adatait folyamatosan frissíteni kell a következő nyilvántartások adataiban bekövetkezett változásokkal:

a) a polgárok személyi és lakcím adatait tartalmazó nyilvántartás,

b) a választójoggal nem rendelkező polgárok nyilvántartása,

c) a szavazókörök és választókerületek nyilvántartása.” ─┘

┌─ „106. § (1) A szavazást megelőző második napon 16 óráig bekövetkező változások átvezetését követően a Nemzeti Választási Iroda a szavazóköri névjegyzéket és a mozgóurnát igénylő választópolgárok jegyzékét lezárja.

(2) A helyi választási iroda - vagy megbízása alapján a területi választási iroda - a lezárt szavazóköri névjegyzéket és a mozgóurnát igénylő választópolgárok jegyzékét legkésőbb a szavazást megelőző napon kinyomtatja. A helyi választási iroda vezetője a kinyomtatott szavazóköri névjegyzéket és mozgóurnát igénylő választópolgárok jegyzékét hitelesíti.” ─┘


Tehát, a 2019. október 11-én 16 óráig bekövetkező változásokat átvezetik, és az akkor lezárt névjegyzéket nyomtatja ki a helyi választási iroda, legkésőbb 2019. október 12-én.

Bizonyára megtörténik az automatikus módosítás, hiszen 2 nappal a zárás előtt történt a lakcím változásod, ami azonnal bekerül a központi nyilvántartásba, hiszen abból az igénylés helyén, helyben állítják elő az új lakcím igazolványt.


Ha nem tudod az új lakcímedhez tartozó szavazóhelyiség címét, itt kikeresheted: [link]

Ha meg akarsz bizonyosodni a névjegyzékről, akkor a helyi választási iroda elérhetőségi adatait itt keresheted ki: [link]


És, nem csak a polgármester választáson, hanem a helyi önkormányzati képviselők választásán és a megyei/fővárosi közgyűlés képviselő-jelölt listának választásán is részt vehetsz. Ha budapesti az új lakcímed, akkor a főpolgármester választáson is.


Hetek óta figyelem, legalább naponta egyszer frissül a Nemzeti Választási Iroda honlapja, de többnyire egy nap többször is; köztük a választópolgárok száma is. (Hetek óta nézegetem a kis falunk adatait; folyamatosan változó, most 5 fővel kevesebb a választópolgárok száma, mint augusztus 8-án volt, mikor ennek alapján a jegyző megállapította, hogy a jelöltállításokhoz hány ajánlás szükséges.)

2019. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!