Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Infra padlófűtés napelemről –...

Infra padlófűtés napelemről – jó lesz így?

Figyelt kérdés

90 négyzetméteres családi ház vásárlásán gondolkodunk egy olyan lakóparkban, ahol nincs földgáz. A beruházó a fűtést infra padlófűtéssel javasolja megoldani, amelynek energiaigényét 2,4-2,5 kWp teljesítményű napelem fedezné. Ezen kívül hővisszanyerős szellőztető rendszert is telepítene, azonban ez nincs benne az alapárban.

A kérdések:

1. Komfortérzet szempontjából mi a véleményetek az infra padlófűtésről?

2. Egy jól szigetelt 90 négyzetméteres ház esetén az infra padlófűtés energiaigényét képes fedezni 2,4-2,5 kWp teljesítményű napelem?

3. Mindez akkor is múködik, ha a hővisszanyerős szellőztető rendszer gépészetének kiépítésére költségtakarékossági okokból átmenetileg nem kerül sor?



2019. jan. 7. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
napelemhasználók fb csoportban biztos megmondják
2019. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1) Én is néztem anno, de iszonyatosan sok negatív vélemény van róla és drága is. Nézd meg alternatívaként az inverteres klímákat. A jobb márkás rendszerekre lehet GEO tarifát kérni ami még a napelemnél is gazdaságosabb.

2) Teljességgel kizárt, hogy egy 2,5 kWp napelem tudná fedezni egy akár milyen jól szigetelt ház fűtését. Maximum egy passzív házét. Még egy passzív háznak is 15 KwH/nm fűtési igénye van évente, ami 90 nm-en 1,350kWh + a szellőztetés ami passzív háznál elengedhetetlen és már ki is használtad a 2,5kWp napelemet teljesen.

3) Nem hiszem. Passzív ház szellőztető rendszer nélkül kb. életképtelen, a nem passzívot meg nem tudod a megadott napelemmel kifűteni.

2019. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"...hővisszanyerős szellőztető rendszert is telepítene, azonban ez nincs benne az alapárban."

Mivel milliós tétel.

1.) Olyan mint a többi felület fűtés.

2016-óta csak napelemes rásegítéssel építhető be.

Nálunk nincs rá szabály, szabvány. De ahol van, azokban az EU-s országokban betiltották az elektromos fűtő szőnyegeket az egészségügyi kockázatai miatt.

2.) Pontos hőtechnikai számítás nélkül ezt nem lehet megmondani.

3.)Pontos hőtechnikai számítás nélkül ezt sem lehet megmondani.


Ha csak villany van a birtokon.

Akkor választhatod a hőszivattyús padló vagy mennyezet fűtést. Beruházási költség nagyságrendileg ugyan akkora mint amit neked ajánlottak, és egy készülék megoldja a fűtés és melegvíz előállítást.

2019. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a választ.


#3 Köszönöm neked is, fontos szempontra hívtad fel a figyelmem az egészségügyi vonzat kapcsán. Ennek most rendesen utánaolvastam, de úgy látom, egy szakszerűen beépített fűtőkábel nem jelent kockázatot: [link]

2019. jan. 8. 11:03
 5/15 anonim ***** válasza:
A kettes válaszoló megadta a kérdésedre a választ. Kizárt, hogy kb 2500-2800 kWh villamos energiával kifűts egy szezont COP 1 értékű villamos fűtéssel. Ez 250-300 m3 földgáz energiatartamának felel meg, ami földgázzal történű fűtés esetén az egész szezonban kb 35000 Ft, 6000/hó, kb 1,5m3 gáz/nap. Még egy nagyon-nagyon szigetelt passzív-ház jellegű épületnek is legalább háromszoros az energiaigénye, és csak a fűtésre. De itt 40-50 cm szigetelésről van szó a födémen, az oldalfalakon 30-40 cm, a lábazaton 30cm, az aljzat alatt 20-25 cm, az ablakokról, ajtóról nem is beszélve. Ha egy ennyire szigetelt a ház, már szükséges a folyamatos rekuperátoros szellőzés, különben felüti a fejét a "beteg-ház" szindróma, ami nem más mint a belső levegő áporodott szaga.Ha meg az ablakon szellőztetsz sűrűn, akkor meg kiengeded azt a hőt, amit a falakon megspóroltál.
2019. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

#2, #3 és #5 Gyula, köszönöm a válaszokat. Mivel energiát öltetek a válaszadásba, esetleg érdekelhet, hogy hogyan hasznosítom ezt a tudást, meg a kérdést évek múlva olvasókat is, úgyhogy leírom, mire jutottam közben. Megpróbálom úgy, hogy bárki, akár a három nappal ezelőtti önmagam is megértse.

A napelem teljesítménye 2,475 kWp, ennek éves áramtermelése reálisan legfeljebb 2700 kWh. A célja, hogy a fűtés energiaigényének legalább háromnegyedét biztosítsa, vagyis a fűtés fajlagos nettó hőenergia igénye legfeljebb 40 kWh/m2a körül lehet (2700 / 90 / 3 x 4 = 40; ahol 90 a ház alapterülete). A beruházótól rákérdeztem erre, várom a válaszát.

A másik vonal, amin #3 hatására elindultam, az egészségügyi kérdés. A fűtőfilmek jelentős elektromos és mágneses erőteret generálnak, nagyjából olyan erősségűt (mindkét tekintetben), mintha közvetlenül egy 220 kV-os távvezeték alá építkeznénk. Hogy ennek pontosan mi az emberi szervezetre gyakorolt hatása, az kérdéses, mindenestre sokan szeretnék ezt elkerülni (mi is). Az elektromos erőtér könnyen megszüntethető, egyszerűen földelni kell a fűtőfilmet, például úgy, hogy egy sűrű szemű fémrácsot építünk be fölé. A mágneses erőtér lefojtása problémásabb, lehet árnyékolni, de hogy ez mennyire sikeres, az leginkább csak egy mintadarab bevizsgálásával igazolható. Általában elmondható, hogy a fűtőfilmek és -fóliák jelentős elektromos és mágneses teret képeznek, míg az ezzel kapcsolatos kockázatok a fűtőkábelek esetében többnyire nem állnak fenn (feltéve, hogy a kivitelező betartja a gyártó rétegrendre vonatkozó ajánlását). Sajnos a mi esetünkben a kivitelező alap esetben filmet akar telepíteni, ezért még arra is megpróbálom rávenni, hogy ezt cserélje kábelre.

2019. jan. 10. 22:28
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért szakadjak meg ha értelek:

3-ból 3 válasz azt javasolta, hogy felejtsd el az infra fűtést, illetve ketten azt is elmondtuk, hogy ilyen alacsony fűtési energiához olyan minőségben szigetelt ház kell, ahol elkerülhetetlen a szellőztető rendszer kiépítése - akkor pedig már teljesen értelmetlen a sztory.

Továbbá azt is, hogy napelemmel fűteni butaság, mivel kapsz rá 24 ft-os GEO tarifát.


Ezek után tényleg szakadjak meg, ha megértem miért akarsz még mindig napelem + infra kombót.


Én továbbra is azt mondom, hogy fűtésre H tarifa, a napelemet meg használd el a "normál" fogyasztásodra. Azt pont tökéletesen le fogja fedni!

2019. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A házban elektromos padlófűtés van, ezen nem lehet változtatni. Vagy persze mondhatok az egész házra egyben nemet, csak hát egyébként minden szempontból jó lenne.
2019. jan. 11. 13:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Na most akkor már van vagy "javasolják megoldani"? Nagyon nem mindegy...
2019. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De figyelj, ez nem egészségügyi, hanem egészségbabonai kérdés.

Villamos erőtérnél a feszültség és a távolság számít, nem csoda, hogy a 30 cm-es vonalzó messzeségében akkora erőtér van, mint a 12 méter magasan levő 220 kV-os alatt. Ez már csak ilyen. Mit gondolsz, a fejedtől 12 cm-re tartott hajszárító mekkorát jelent? Mintha felrepülnél a távvezetéki oszlop feléig. No de hát ez már csak ilyen, ezekkel élünk együtt 120 éve.

A mágneses erőtér az meg kellemetlenebb az egészség szempontjából, ott az áram és a távolság számít, elgondolkodni ugyanúgy el lehet.

2019. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!