2018-ban még miért nem képesek olyan vízórát kifejleszteni ami nem fagy el?
A fizikát sajnos még mindig nem lehet megerőszakolni. A víz még 2018-ban is 0 °C-on fagy meg és még mindig növekszik a térfogata fagyáskor. Ebből adódóan ha a vízóra (vagy bármi más) tele van vízzel és az ott megfagy, szanaszéjjel nyomja.
A vízóráknál sajnos két, egymással ellentétes érdek dolgozik. Az egyik az lenne, hogy ne fagyjon szét: az autók motorblokkjain alkalmazott fagydugóval meg lehetne oldani. Igaz, a hengerfejet ott is szét tudja repeszteni a megfagyott lé, mert ott nem lehet a víztér minden apró részét fagydugóval védeni. Viszont ott a másik érdek: minél inkább zárt legyen a vízóra, ne lehessen megbuherálni. Ha fagydugó van az oldalán, nem kell hozzá két nap, hogy Miska bácsi megokosítsa az órát, kiszerelve a dugót és az átfolyásmérő előtt megcsapolva a vizet, "mer' én ennek a tolvaj kormánynak nem fizetek egy fillért se".
Egyelőre tehát marad a vízóraaknák megfelelő építése és hőszigetelése.
Minek?
Tételezzük fel, hogy lehetséges olyan vízórát gyártani, amelyikbe nem fagy bele a víz.
Jó-jó, de a be-/kivezető csonkba akkor is belefagy.
Ez pedig a "nem a kútba, csak a kávájára és belekotorjuk" gyakorlati megvalósítása lenne.
Itt a lehetőség ,és fejlesszél ki te olyant .
De elmondom neked ,nem az órákkal van a gond,hanem az órák hőszigetelésével ,és az hozzájuk bekötött vizzel telt csövekkel .Nálam még sohasem fagyott el a víz óra,de a kerti csap sem .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!