Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kapok-e támogatást?

Kapok-e támogatást?

Figyelt kérdés
Kormányunk nagy kegyesen bejelentette, hogy mindenkinek elengednek 12000-et a gázszámlából. Nekem van egy ingatlanom, ami a nevemen van, de nem ide vagyok bejelentkezve. Kérdésem most mindenki kap kedvezményt ahol fogyasztásmérő van, vagy ki dönti el ki kaphat? Másik: Jelenleg alapdíjat fizetek, január elején volt leolvasás. Most diktáljam be az elfogyasztott gázmennyiséget (kb 20000 ft), hogy megkaphassam a kedvezményt?

2018. márc. 12. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az aktuális április számlákon írják jóvá állítólag a 12 ezer forintot. Nem az ingatlant nézik, hanem a számlát.
2018. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Néhány hírben az szerepelt, hogy a CSALÁDok kapnak támogatást. Mi nem vagyunk család, csak egy fiatal pár, így nem számítunk semmire. :) Max kellemesen csalódunk...
2018. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#2: Na igen, nálunk dettó. Orbán szemében csak az a család, ahol 3 gyerek van minimum. Mi ráadásul maradunk is ketten, bizonyos okokból.
2018. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor a nyugdíjasokat is ki kellene hagyni a buliból, azt nem merik megtenni. Még tájékozódok. A magyar közlönyben "fogyasztóról " írogatnak.
2018. márc. 12. 16:22
 5/13 Garott ***** válasza:

Nem családonként, hanem háztartásonként jár. Valószínű ezt elirták az adott helyeken. Ha van gázórás, akkor fogsz kapni, az összeg március végén fog jóváíródni. Ha nem havonta diktálsz, akkor most se tedd, a kettőnek semmilyen összefüggése sincs. Szerintem nem alapdíjas számlád van, hanem részszámláid, amiből jóvá tudja írni a rendszer automatikusan az összeget (mondjuk ezt az alapdíj számlából is jóvá fogja tudni írni). Ha csak alapdíjas számláid lennének, az azt feltételezné, hogy egyáltalán nem hazsnálsz gázt, mert pl nem lakik ott senki, és minden havi számlád 973 ft lenne, amiket csak 3 havonta kapnál meg egy összegben.


A lényeg, ne csinálj semmit, április elejéig jóvá fogják írni az összeget.

2018. márc. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én alap esetben ezt a lépést sem mertem volna megtenni, mert jól hangzik, de sajnos sokan még így is kiesnek a távhős/gázos szórásból. Többnyire pont a legszegényebbek. Én hál istennek nem szorulok rá és nem is lehet megvenni ezzel a szavazatomat, sőt... még meg is forgatják a a lelkemben a tőrt azáltal, hogy újabb támogatás, ami "mindenkire" érvényes, csak ránk nem. :D
2018. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 09:40

Aztán miért nem lenne rád érvényes a jóváírás?

2018. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Októberben lett visszaköttetve a gáz és alapdíjakat kapok, mivel nem lakok ott. Januári leolvasáskor volt 6000 ft számlám amit befizettem. Még most sem lakok ott viszont volt 10 nap, amikor tüzelnem kellett állagmegóvás m miatt. Ekkor keletkezett 20000 Ft fogyasztás. Leolvasni nem jönnek ki. Nem tudom mit csináljak, diktáljam be, hogy levonódjon, vagy ez az összeg a későbbiekben is levonódik vagy elveszik?
2018. márc. 13. 12:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Házközponti fűtésünk van, ami ugyan gázos, de a közös képviselő számláz hőmennyiségmérő alapján (hivatalosan egy felhasználó az egész társasház, ugyan több háztartással).

Ezerszázalékig biztos vagyok benne, hogy sosem fogjuk látni a "támogatást". :) De a fásokra és villanyosokra pl. ugyanúgy nem vonatkozik.

2018. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-esnek

A szerdai bejelentés szerint a jóváírás értéke lakásonként 12 ezer forint lesz. Az óránként 20 köbméternél kisebb mennyiségre kalibrált gázmérőt használó fogyasztó közösségek támogatása 24 ezer forint. Az ettől nagyobb - közös - gázmérővel rendelkező lakóközösségek 120 ezer forintra jogosultak, függetlenül attól, hogy hány lakó vételezi a gázt - derül ki a friss jogszabályból.

2018. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!