Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyibe kerül visszaköttetni?

Mennyibe kerül visszaköttetni?

Figyelt kérdés
Egyszer már volt bent gáz a házban, csak egyéb okok miatt, leszerelték az órát és el is zárták ugye... Most szeretnénk beköttetni, megvan hozzá maga a rendszere . Mennyibe kerülhet ezt újra csináltatni?

#gáz #visszaköttetés
2018. márc. 4. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos mindent elölről kell kezdened a 0-ról, mint a telesen új bekötésnél. Engedélyek, tervek, stb.

Hogy most mennyibe kerül azt nem tudom, de a szolgáltatónál érdeklődj.

Amin esetleg tudsz spórolni, az a meglévő vezetékek anyag és munkadíja, ha azok beépítés megfelel a jelenlegi szabványnak és minőségileg is rendben vannak, de ezt úgyis nyomáspróbával ellenőrzik.

2018. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

No azért nem minden így van ,ahogy írták .

Az óra visszaszerelése nem azonos új bekötéssel,hisz már a helye is ki van alakiítva .

Kb jó két hete változtak az efféle jogszabályok,a szolgáltató biztosan tudja .

2018. márc. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Azt valóban nem ismerem, ami 2 hete változott, bocsánatot kérek érte!

Én a 5 hónappal ezelőtti tapasztalataimat írtam le, egy általunk vásárolt ingatlan kapcsán, ahol ugyanez volt a helyzet.

2018. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi gond,minden szabály nem ismerhetünk.

A kormányzat módositotta ,mert a szolgáltatók nagyon húzták az időt.A lakáson belüli új szerelésekért ,is már a tervező a felelős,nem kell azt külön a szolgáltatónak átvenni .

2018. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Keress egy jó gázszerelőt, aki mindent el tud intézni, átnézi a rendszert, van mérnöki ismerettsége. Nálam nem kellett új terv, mivel minden úgy volt, mint anno a tervrajzban. Tehát gázszerelőt kell fizetned, mérnök, nyomáspróba (érdemes olyan szakikat keresni akik a gázműveknél dolgoznak). Ez tájegységenként változik mennyibe kerül. Ha meg van minden ( konvektor, gáztűzhely, bojler) akkor kifizeted a szerelőt, aki jobb esetben csak tömítéseket és a műanyag csöveket cseréli ki. Mérnök kijön megnézi kell- e terv, nyomáspróba, óra felszerelés. Gázszerelő 30k nálam mérnök+nyomáspróba 45k( szerintem ezt olcsón "megúsztam") + óra felszerelés km alapon 30k. Összesen 105 k. Fontos, hogy profi szerelőt válassz, aki rendelkezik a megfelelő ismertséggel és segít neked a többit elintézni!
2018. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!