Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért fűtenek egyesek 25-30...

Miért fűtenek egyesek 25-30 fokra?

Figyelt kérdés

Hallom innen onnan és itt az oldalon is olvasom hogy van aki 25, 27 vagy akár 30 fokra fűti télen a lakást.

Meg régen egy barátoméknál is 25 fok volt télen.

Miért jó ez? Nem a 21-22 a normális?

Nyáron ha 27 fok van a szobában megbolondulok.



2018. febr. 25. 13:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mert attól érzi jól magát, hogy pólóban van. Én inkább meleítőben itthon. 21 fokra fűtjük a lakást. Nekünk így jó.
2018. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értem, hogy mire jó. Sokan írják, hogy nem kell annyira felöltözni. Most 22°C van a lakásban, mégis boxerben és pólóban vagyok, mégse fázok (nem vagyok kövér sem). Igaz az előbbit a feleségem nem nézi jó szemmel :)
2018. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hát mert nem vagy fázós. Semmi értelme nincs ilyen példákat hozni.


Én például tudok járni, nem tudom, hogy a sok tolószékes miért nem kel fel. Hát nekem is megy, nem?

Kb. ekkora baromság ezzel jönni, hogy te mínusz 15 fokban is alsóban üldögélsz egy jégtáblán.

2018. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
13: De mi gondolom mind ugyanazon a klímán születtünk és nőttünk fel, azonos hőhöz akklimatizálódtunk. Az vili, ha valaki idejön a 60 fokból, furán érzi magát, tán még fázik is 30 fokban. De amikor 10 évvel ezelőttig ÉVENTE 1-2 nap volt maximum, amikor elérte a 30 fokot a hőmérséklet Magyarországon, akkor nem érthető, honnét ered egy itteni fehér embernek az az igénye, hogy mindig legalább 30 fokban éljen...
2018. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Miért sózzuk az ételt?

Miért nem sózzátok?

De sózni kell...

De nem kell sózni..

Miért fűtünk erre-arra a fokra?

Mert mindenkinek jól kell(ene) éreznie magát.

Ki ettől, ki attól.

Rövid az élet.:)

2018. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"De mi gondolom mind ugyanazon a klímán születtünk és nőttünk fel, azonos hőhöz akklimatizálódtunk"


Őőőő, nem? És ha igen is, ki a fenét érdekel és mit számít? Testvéreim közül is van aki egyáltalán nem "fázós" más meg igen.

Képzeld, én nyáron a meleget cserébe sokkal jobban tolerálom. Más egy szál gatyában izzad mint egy ló, én meg pólóban is teljesen jól elvagyok. Akkor hogy van ez? Hiszen ugyan az a klíma, nem?


Ezer meg ezer dologban különbözünk egymástól, aztán mégis ugyan abban a kultúrában nevelkedtünk, ugye?

2018. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16: Hát ezt nem tudom, mert nem ismerek személyesen ilyen embereket, csak a kérdésben találkoztam ezzel és nekem ez új.
2018. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A 25 fokot túlzásnak tartom, de pl. nalunk 22-23 fok van a,házban, éjszakára lejjebb vesszük a termosztátot.

Nem szándékozik sem a gyerek, sem mi kabatban ülni itthon, én pl. egy vékony nyári nadrágban vagyok itthon, laza, kényelmes.

Egyébként kinek milyen a hőérzete.

2018. febr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Mindenkinek más a hőérzete, sok minden befolyásolhatja: betegség, egyéni beállítottság, kor...Amúgy neked miért fáj hogy más mennyire fűti fel a lakását? Nem te fizeted a számlát...
2018. febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19: mert minket is érint. Én 23 fok fölött rosszul leszek meztelenülis. És pl. ha bemegyek egy lakásba felöltözve, ahol 25 fok van, leizzadok és elájulok, élesztgetni kell.
2018. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!