Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért fűtenek egyesek 25-30...

Miért fűtenek egyesek 25-30 fokra?

Figyelt kérdés

Hallom innen onnan és itt az oldalon is olvasom hogy van aki 25, 27 vagy akár 30 fokra fűti télen a lakást.

Meg régen egy barátoméknál is 25 fok volt télen.

Miért jó ez? Nem a 21-22 a normális?

Nyáron ha 27 fok van a szobában megbolondulok.



2018. febr. 25. 13:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Fázós tipusok és ilyen módon (esztelenül) oldják meg a hiányukat.

De azért a téli 27 és a nyári 27 között az a különbség, hogy nyáron odakint is 30 van, de most max. nulla körül. Ha kinyitom az ablakot, azonnal felfrissíti a légteret, de nyáron ez a hatás elmarad.

2018. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert fáznak...

Én nem voltam soha fázós és egy áldás volt amikor végre elköltöztem otthonról.Télen éjjel nappal 27 fok volt (nyitott ablaknál tudtam csak aludni mert nem lehetett a radiátort lezárni) nyáron szintén dög meleg mert anyám halálra volt fagyva,így a legnagyobb kánikulába is mindent kinyitott,hogy bejöjjön a meleg.

Nálunk napközbe 19,5-20 fokra van állítva a termosztát, éjszaka 19 fokra...nekem állandó 18 fok szuper lenne,de férjemnek kevés.

2018. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Mit gondolsz bmeg miért? Mert fáznak talán? Mégis melyik seggedből húztad ki, hogy a 21-22 a normális? És ha másnak az is meleg, akkor te vagy a hülye?
2018. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%
... mert rövid ujjúban, lazább ruhában így kellemes, kényelmes itthon lenni.
2018. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 laziga.hun válasza:
41%
Mert otthon nem pulóverben meg kabátban ülök. Lengén kényelmesen...
2018. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki fázós, illetve imádja a hőséget. Ha ugyanaz az ember nyáron 16 fokra állítja a klímát, azt viszont nem értem.


Egyéni, mi a normális, illetve ideális.

Nekem eszembe se jutna 21 fokra fűteni, meg is égnék :D Már 18 fokban is nehéz edzenem, máskor viszont a 19 is jó, de ez a vége, 17 alá viszont nem engedjük a házat lent sem (fent vannak a lakószobák, lent minden egyéb). Van, akinek a fürdőszobában melegebb kell s éjjel hűvösebb, nekem fordítva (illetve jó egy meleg fürdőszoba, de felőlem fűtetlen is lehet, keveset vagyok ott s engem nem zavar. fürödtem már 8 fokban, egyszer hideg vízben is, a régi emberek pedig a fagyba is kimentek dolgukat végezni, nagyanyámnál még nem volt fürdőszoba és bevezetett víz, mégis imádtam ott lakni).

Van, aki télen is nyitott ablaknál alszik Magyarországon, ez már nekem elég extrém, de ha neki az a jó, nyilván csinálja azt.


27 fok nyáron nekem is haldoklásszint, ugyanez télen 23-nál is bőven megvan. Inkább a 8 fok, ezerszer inkább. De ez én vagyok, van, aki fázik a 23-ban, nem tehet róla, nem szólok be rá, mi logika lenne abban? Elég baj az neki, hogy sokkal többet kell fűtenie.


Az a tragikus, ha a házban élők mást szeretnek. Még az öltözködéssel sem lehet sokat tenni, mivel 23 fokban akármeddig vetkőznék, megégnék (ha 19 fokban edzeni kezdek, az ujjatlan póló, rövidgatya és lehet, hogy ki kell nyitom az ablakot).

A 17-19 nekem ideális, mert minden állapotomban hozzá tudok öltözni, de ezen kívül gond lenne.

2018. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A hőérzetük se mindegy, nálunk padlófűtés is van és 22 fok melegebb érzetű, mint a bátyáméknál a 25.
2018. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Azt még hozzáteszem, hogy a pulóver baromira kényelmes, direkt örülök, hogy felvehetem, puha és komfortérzetetad :) Nem mindenki akar lengén öltözni télen, nekem az elég bizarr is lenne.


Sajnos az orrom fázós, velem ellentétben, de néha a végtagjaim is. Úgyhogy nekem sem ideális a helyzet, de nem tudok mit tenni, egy kellemetlenül meleg szobában is tudnának fázni eme porcikáim.

2018. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
4: Én is abban vagyok, és ha üldögélek órákig pl. a számítógép előtt, akkor jó a 21-23 fok, de ha mozgok, pl. rámolok, takarítok, akkor jobb a 16-18 fok.
2018. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

5: Ez is érdekes, én novemberben amíg volt nappali 19 és esti 14 fok, én mini nyári ruhában, nyári papucsban jártam, este kardigánnal. Szóval nem vettem kabátot...

Hol kellene már kabát 22 fokban?

2018. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!