Földgázzal környezetkímélőbben lehet fűteni mint vegyes tüzifával?
Így van,de sokkal drágábban is .Lehet hasonlitani.
A jót mindenben meg kell fizetni,nem csak a fűtésben .
Ilyen egyszerű ez .
CO2 szempontjából pont hogy a tüzifa környezetbarátabb, mert pont annyi CO2 szabadul fel égetéskor, amennyit a fa megkötött növekedéskor. Veheted úgy is, hogy áttételesen napenergiával fűtesz :)
A gáz és olajszármazékok égetésével évmilliókkal ezelőtt megkötött CO2-t szabadítasz fel.
No ,ne essetek át a ló túl oldalára .Ez a ki ország mindent
bevállal a klimáért.Mit tesz ezért Kina ,USA,meg a nyugati országok ? Miért nem írják alá az egyezményeket ?
A buszok úgy füstölnek ,hogy köd lámpával kell menni utánuk .Én meg azon aggódjak milyen szennyező füst áramlik ki a kis kéményemből.kapok én ezért valami juttatást ?
Ha agáz ara nem változik,de minőségen tudnak változtatni.
Égjen több ,ugyan azért a hőfokért .
MIndent megtudnak magyarázni,miért is drága .
Ez megint nem a kis emberekről szól .
Majd ha teleszel a Pénztáros Lőrinc ,ilyenekkel nem is foglalkozol .
Első!
Hasonlítsd már össze kérlek a tűzifa árát a gázéval.
Ha helyesen teszed, minimális különbség fog csak kijönni a fa javára.
Amúgy az meg egy mese, hogy hígítják a gázt. Egyszer sem tudták ezt alátámasztani semmiféle hiteles méréssel.
Mindig arra hivatkoznak, hogy télen tovább tart felmelegíteni ugyanannyi vizet. Igen ez igaz, mert nyáron 22 fokos víz folyik a csapból, télen pedig sokkal hidegebb.
A gáz minősége tényleg ingadozik!
Én csak főzésre használom (Bp-n). legalább 10-ből 1x olyan gáz jön, hogy rosszul ég, tényleg kisebb hőt ad. És a lángja olyankor sárga.
Amikor az erdő, amely a tűzifát adja eléri a vágásfordulót kivágatja a tulajdonos, akkor azt köteles újra telepíteni.
Ekkor megvásárolod a tűzifát, majd elégeted és a légkörbe juttatod a benne lévő CO2-t. Az újratelepítést követően a növekvő fa a légkörben lévő CO2-t köti meg, így fejlődik, a fejlődés akácfa esetén kb. 35 év, ekkor éri el a vágásfordulót és kezdődik az egész előröl. Ezért a fa CO2 semleges, mert csak a kitermelés és szállítás által kibocsátott mennyiség adódik hozzá, ami földgáznál a kitermelés és hálózatfenntartás, ami sokkal nagyobb kibocsájtás. A földgáznál a mérleg azért nem nulla, mint a fa esetében, mert nem megújuló erőforrás, tehát csak betáplál és nem nyel el a megújulására. Azonban amikor bármilyen anyagot égetünk is igaz, hogy ez égetés közben felszabaduló egyéb anyagok tekintetében a gázok tisztábbak mint a folyadékok, a folyadékok tisztábbak mint a szilárd anyagok és a legrosszabb a szemét. A fa égetése során több kéndioxid keletkezik, mint földgáz esetén, valamint finom por, ami gáz esetében nem stb. Továbbiakban nem mindegy a tüzelőberendezés hatásfoka sem és a tüzelőanyag, ami fa esetében lehet igen rossz is, míg a gáznál ez nem fordulhat elő. Sokan úgy tudnak olcsóbban fával fűteni, hogy olyan dolgot is eltüzelnek, amelyet a törvény tilt, (bútor, szemét) ennek megfelelően kevesebb tűzifát vesznek, de jelentős környezetkárosítást visznek végbe.
Összességében tehát a tűzifa CO2 szempontból sokkal jobb, viszont más szempontok szerint nem, ráadásul csak akkor, ha csak azzal tüzelnek és annak a fának a minősége is jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!