Hogyan lehet leggazdaságosabban befűteni egy kb.50 nm-es lakhelyet?
Alsó szint kb. 25 + 25 felső szint. Elvárás: állandó meleg hőmérséklet a hónap összes 31 napján! :)
Költségben, ez mit jelent?
"A a paneljában távfűtés van, nem? Olyat azért igen csak korlátozottan tudsz kiépíteni egyedileg :) "
Kovpet: nem akartam kiépíteni, csak beszélgettünk az árakról. Elmondtam, hogy téves amit az előző írt.
13 #: Gáztűzhellyel? Azt meg hogy? Nem is tudtam, hogy azzal is lehet fűteni.. Kinyitod a sütő részét, vagy mégis hogyan? És ez bemelegít egy kb. 40 nm-est?
Ha gázkonvektorral fűtenél, ez kb. mennyi lenne havonta?
És köszönöm neked. Végre! Megérkezett az első válasz, ami konkrétumokat is tartalmaz!
Ui.: mondtam már, hogy nem lesz padlófűtés, az felejtős... Nagy valószínűséggel geotermikus sem lesz. Mennyi lenne annak a költsége, ha ki lenne építve?
"Kinyitod a sütő részét, vagy mégis hogyan?"
Igen.
"És ez bemelegít egy kb. 40 nm-est?"
Igen.
A gázkonvektorral azért több, mert azt alaplángon kell hagyni akkor is, ha nem vagyok otthon, vagy ha elég meleg van már. Akár 20 000 Ft is lehet. És egyébként az enyém nem melegít annyira, mint a sütő - pedig a sütő a konyhában van és onnan jön át a meleg.:D:D
A sütőt meg kikapcsolhatom bármikor, nem megy alaplángon soha.
Tehát fűtésköltség az elmúlt hónapra (belmagasségtól és szigeteléstől is függ!) geotermikussal, napelemmel: pár száz Ft havonta, padlófűtéssel, cirkóval 7-9000 Ft, konvektorral 15-20 000 Ft. Meg attól függ, mennyit vagy otthon, és hogy amikor nem vagy otthon, ki tudod-e kapcsolni, vagy egyáltalán kikapcsolod-e.
Árammal sokkal több
Mérhető házközponti- és távfűtéssel még több, de fajtája válogatja.
Az 50-es évekbeli házközpontival, amit általában a közös ktg. részeként kérnek, és a szabályozhatatlan távfűtéssel a legdrágább a villany mellett.
Tehát az első 4 megoldásra kérnék árajánlatokat.
Nehéz a szakemberszerzés is, tehát nálam még az is döntene, melyikhez találok jó szakembert.
Egyébként én írtam az összes 65%-os hozzászólást itt, és szerintem mindben ezt próbáltam elmagyarázni (és a többiek is!), nem tudom, miért nem értetted elsőre.:)
A kiépítési költségek kb. fordítottam arányosak a későbbi rezsiköltséggel.
Padlófűtést akkor érdemes csináltatni, ha eleve nincs padló vagy úgyis fel kell szedni. Szerintem ez a legolcsóbb és a legkellemesebb végeredményt adja.
Nálam most megérett a parketta a cserére, és ezért gondolkodom a padlófűtésen.
Zöldenergia az mindig inkább a társasházi projekt szintjén jó, csak egyetlen lakások kiépítve 5 millió is lehet, ha társasházban van, de fajtája válogatja, mert többféle technológia van.
Cirkó kb. 1M Ft számla nélkül, ha kell kéményt is béleltetni. De nem minden lakás olyan, hogy cirkókazánt engedélyeztethessenek bele.
Konvektor fél millió alatt.
De nagyon hozzávetőlegesen írtam.
A konyha nálam abba a szobába nyílik, amiben alszom és üldögélek nap közben, tehát ha ezek a lakás 2 ellenkező pontján vannak, nem fogja befűteni a szobádat.:)
Parapetet már nem engedélyeznek, ezért gázfűtés csak olyan lakásban lehet, ahol van kémény. Minden műszaki feltételt a gázművek mond meg, ha gázfűtést szeretnél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!