Szennyvíz csatornát beköttetni kb. mennyibe kerül?
Új hálózat építésekor lakossági hozzájárulást kell fizetni. A beruházás összege, a támogatások mértéke, a fizetési mód (egy összegben, különböző időtartamú részletek) szabja meg.
Utólagos rácsatlakozóknak közműfejlesztési hozzájárulást kell fizetniük. A helyi szolgáltató állapítja meg. Nálunk ez magasabb összeg, mint a létesítéskor volt a hozzájárulás.
Mivel a kérdésnél több ajánlatot említ, úgy gondolom, hogy nem a fentiekről van szó, hanem arról, hogy az ingatlanán kell kiépíteni a csatlakozást.
Van, ahol megszabják, hogy kikkel lehet terveztetni, illetve kiviteleztetni, akkor annyi, amennyi, nincs választási lehetőség. Kérdése alapján, önöknél, szabad kivitelező választás lehet. Ha igen, akkor kivitelezheti ön is (legalább részben), vagy kereshet vállalkozókat. A kereslet-kínálat alapján alakulnak ki az árak. Amiket ön sokall, vélem, vannak, akik megfizetik, mert másképp nem lenne annyi a vállalási díj, amennyi, hiszen nem elutasított ajánlatokból élnek a vállalkozók.
Fogalmam sincs, hogy az átlagoshoz hogyan viszonyul az az ár, ami nálunk volt néhány éve, amikor új hálózat épült.
Egyéni és társas vállalkozások is ajánlkoztak. Ugyanazok a vállalkozók is, különböző ingatlanoknál különböző ajánlatokat tettek, attól függően, hogy milyen nehézségek voltak a munkáknál. Ahogy egymás közt megbeszéltük, 6000 Ft – 10000 Ft méterenkénti áron vállalkoztak. (Épületen kívüli kivitelezés.) Ebben benne volt az anyagár is és a rácsatlakozás engedélyezéséhez szükséges tervdokumentáció elkészítése is.
A rácsatlakozás engedélyezéséhez, nálunk, feltétel volt a meglévő szennyvíztároló betömítése is. Ennek méretétől, anyagától (mekkora, milyen erős, vastag beton) függően, ezt a munkát, külön pénzért vállalták. Ez nagyon szóródott, mert függött attól is, hogy honnan, mit hoztak a feltöltéshez. Nem volt mindegy, hogy közelről, csak fuvardíjért, mert valaki építkezett, és örült, hogy ingyen szabadult az elszállítandó kitermelt földtől; vagy messzebbről kellett hozni, pénzért kitermelt földet. Mindösszesen, hallottam 15000 Ft-ról is, 50000 Ft-ról is.
Az ingatlanunkon nem volt túl magas az összeg, mert sok mindent magunk csináltunk, és az akna feltöltését is jórészt megoldottuk az ingatlanon régóta csak útban levő törmelékkel. (Azért nem szállíttattuk el, mert kilátásban volt a csatornázás.)
Persze, sokaknak okozott megoldhatatlan anyagi terhet. Hiába sokkal olcsóbb a csatornadíj, mint a szippantás (nálunk kb. 1/4-e), és átlagos családoknál akár 1 év alatt megtérül egy drágább kivitelezés is, ha nincs rá pénz egy összegben. És éppen, a szegényebb, egyedül élőknél a kisebb vízfogyasztás miatt jóval lassúbb a megtérülés. Nem beszélve azok anyagi terhéről, akik évente egyszer, vagy sosem szippantattak. Náluk nem hogy nem térül meg, amit kifizetnek a csatornázásért, hanem még a csatornadíj is folyamatos többletkiadás.
Dél-Bp-en vállalkozók méterenként kb 7000Ft-ot kérnek ingatlanon belüli rákötésre, az önkormányzat dupla ennyiért hirdeti magát és még garanciát is vállal a munkára.
Hogy mennyiért viszik be az utcáról az ingatlanra az a csatornázási művektől függ.
3. vagyok.
Új rendszer kiépítése volt nálunk 2014-ben.
Az ingatlanra bekötés költségét az önkormányzat átvállalta.
A tervet 15.000Ft-ért lehet megcsináltatni.
És az ingatlanon belüli munkát írtam.
Na nekem kb 25 métert kell csináltatnom és még ráadásul a ház alatt megy a régi szennyvízcső a szikkasztóba, szóval a fürdő, konyha feltörése még legalább egy-két havi minimálbért elvisz.
Első válaszolónak.
A fél éves vízfogyasztásom 10 köbméter, szippantani nem kellett azóta, hogy egyedül élek.
Kérdező, nálatok drágább?
Nekem az életbe nem fog megtérülni.
Azért fog "megtérülni" Mert az elfogyasztott vízmennyiség után nem kell megfizetni a talajterhelési díjat.
Nekem itt Szegeden,magánházban 350ezer körüli árat mondtak,de "qrva nagylelkű" önkormányzat a felét átvállalja,vagy elengedi...vagy mi.
Mivel van kiépített gerinc,és nem szeretnék azért kifizetni 170~180ezret,hogy azután a vízdíj 2~3szoros árát is kifizessem csatornadíjként//köbméterenként,-és talajterhelési sarcot sem vagyok hajlandó fizetni.
Ezért 72ezerért fúrattam egy 54 méteres,tökéletes vízminőségű kutat,így a vezetékből csak pár m3 vizet használok évente,ami után nem kell talajterhelést fizetni.
hallod ne csináld már...
ki kell ásni az egészet, vesztek szerelvényt(idom,tömités,cső amit méretre vágattok, és szépen össze rakjátok, olyan mint egy puzzle, nálunk is ugyanezt csinálták...hogy majd jönnek a nagy mesterek aztán rákötnek 80 meg 100 ezrekért,...
hozzáteszem családi ház, zala, kis falu, nekem kb 15 ezer volt mindennel együtt, kérj meg valami helyi alkeszt hogy ássa ki neked az egészet adsz neki 10 liter bort, utána meg ha nagyon nem megy a művelet keress valakit aki jártas az ilyenekben, mondjuk egy építő ipari munkás akiben megbízol aki már sokszor járt volt dolgozott építkezéseken, menjetek el vele szerelvény boltba aztán vegyétek meg ami kell.
ha félre értelmeztem akkor bocs, ha rá akarsz kötni szennyvízre mert eddig emésztő gödröd volt(pöcéd) az olyan 250-300, alsó hangon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!