Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sok családnak miért nincs...

Sok családnak miért nincs megtakarítása?

Figyelt kérdés

Nálunk automatikus, hogy amikor megérkezik a fizetés, lakbér, számlák, élelmiszer, a maradék pedig a megtakarításba. Ha esetleg hó végén még valami fennmarad, akkor az is. Nem gyűjtünk semmire sem konkrétan.

Sok ismerős többet keres nálunk, de el is tapsolják az egészet az adott hónapban, mert ők élni szeretnek, nem gyűjteni, mint a mókusok. Rendszeresen ki lettünk nevetve, hogy csórók, ha épp nem volt valamire (lett volna, csak sajnáltuk rá, mert ár/érték arányban nem érte meg), nekik meg hó végén már össze kellett magukat húzni, sőt, egyszer még kölcsönkérni is.

Sokan miért nem tanulnak a hibájukból, hogy a pénz igenis fogyóeszköz?

Aki nem tesz félre, az hó végén várja a csodát, ha közben meg beüt valami váratlan kiadás?


2016. jan. 11. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk azért, mert nincs miből megtakaritani? A nagy többség Igen keveset keres és abból is nehezen él, nem tud belőle felretenni. A váratlan kiadásra banki vagy baráti kölcsönt vesz igénybe
2016. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
A magyaroknál elég átlagos dolog hogy nem tudnak bánni a pénzzel. Sokan vannak akik a filléres fizetésükből akarnak "élni" aztán sokszor az ájfon fontosabb minthogy a gyerek elé tudjon tenni ételt minden nap. Meg halomra ellenek egy csomó purdét a 80 ezres fizujukra, aztán rinyálnak hogy miért nem jutnak előre az életben.
2016. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem minden család amiatt nem spórol, amit leírtál. Képzeld, van, akinek annyira kevés a jövedelme, hogy a kötelező fizetni valók után annyi marad csak, hogy kihúzza a következő fizetésig.
2016. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Mi pl. nem tudunk megtakarítani, mert nincs fennmaradó pénz és nincs drága mobilunk, semmi, az autónk 20 éves, egyébként elégedettek vagyunk, szerintem az autó is "luxus" valamilyen szinten, örülünk neki, hogy van.

Viszont az alapján, amit leírsz, hát, hogy is mondjam szépen, kuporgattok, közben elfelejtitek élvezni az életet, mi azért természetesen szórakozásra is költünk, szerény összegeket, de nem hiszem, hogy az lenne az élet értelme, hogy valaki bejár dolgozni, kifizeti a számlákat megveszi a kaját, a többit bedobja egy számlára, bár még célja sincs vele, hogy mire gyűjt. Az, hogy neked a kölcsön kérése ekkora esemény volt, nyilvánvalóan mutatja a pénzhez való hozzáállásodat. Tőlünk is kértek már kölcsön, mi is kértünk, nem mindennap fordul elő, de nem is egy nagy történés.

2016. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

"Nálunk automatikus, hogy amikor megérkezik a fizetés, lakbér, számlák, élelmiszer, a maradék pedig a megtakarításba."


A legtöbb családnál NINCS maradék, jó esetben ezekre JUT a fizetésböl, de sokszor nem mindenre.

2016. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
Azért nincs sok családnak megtakarítása, mert az alap "Rezsi" villany, gáz, víz, csatorna, szemétszállítási díj, közös költség, lakbér, ki fizetési díjon felül. Még ott a kábel TV, internet, telefon, esetleg BKK / BKV bérlet megvétele. De ezen felül, még lehetnek olyan egyéb költségek is, mint például az óvoda vagy iskolai étkezés ki fizetése. Plusz ezeken felül még, a havi tisztító szerek és tisztálkodó szereknek a megvásárlása után már nem marad pénzük. Hogy miért? Mert az előbb le írtak is tetemes összegre rúgnak. Ráadásul, még az otthoni étkezésről, vagyis az élelmiszerekről és kajákról még nem is írtam. Pedig ezek is nagyon nagy kiadás. Egy átlag család, ahol van egy dolgozó anyuka és egy dolgozó apuka, jó ha nettó havi 2 x 100.000 Ft azaz 200.000 Ft keresnek összesen havonta. Plusz ehhez jön mondjuk 2 gyermek, akik után kapnak 2 x 12.200 azaz 24.400 Ft családi pótlékot. Tehát összesen maximum nettó átlag 224.400 Ft havira jön ki. Ráadásul az iskolás gyerek, jóval többe kerül mint havi 24.400 Ft! Tehát az én véleményem az, hogy ezért nincs megtakarítása sok családnak!
2016. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Azert a tarsadalom marhara nem homogen. rengetegen elnek marol holnapra, nekik eleve nem marad semmi.


A tobbiek pedig habitustol, penzugyi kulturatol fuggoen kolti a penzet. Sok ember egyszeruen nem kepes megtakaritani, mindig annyit kolt amennyi penze van, ha 2x annyit keresne akkor 2x annyit koltene, sok ilyen embert ismerek. Aztan ha valami nagyobb kiadas jon akkor csak neznek mint hal a szatyorban es rohangalnak kolcsonert.

De ha nekik igy jo, ha ok ettol erzik hogy "elnek" akkor nekem ugyan tokmindegy. En akkor is igyekeztem megtakaritani amikor kevesebbet kerestem, es most is amikor sokat keresek. Szemelyiseg kerdese szerintem.

2016. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Amiért pl sokan cigiznek is, azt hiszik, hogy velük semmi rossz nem történhet
2016. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Látszik a leírásból, hogy nem azokra gondol, akiknél fél minimálbér jut egy főre... (Amúgy én ilyen helyzetben sem kérek kölcsönt.)


Ha ár/érték arányban nem megfelelő valami, vagy felesleges, pazarlás, akkor nem költenék rá akkor sem, ha felvetne a pénz.


Nos. Hozzáállás, személyiség, szellemi fejlettség, felelőtlenség kérdése, hogy valaki megtakarít-e, ha megteheti. Nagyon fura emberek vannak, akár jópárszázezres fizuval is meg lehet tenni, hogy ha hirtelen jövedelem nélkül marad, 1 hónap múlva nincs mit ennie s bár luxusnyaralásokon költ, a lakás már düledezik. Hallottam már ilyen eseteket, hajmeresztő, én sem értem, hogyan nem képesek gondolkodni.

2016. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az általad kategorizált emberek az én társaságomban azok, akik az utolsó fillérig elköltik az összes pénzüket és mellette hitelre vesznek tv-t, meg új mosógépet, mert az most azonnal kell. Hitelből csinálnak karácsonyi vacsorát, stb. Érdekes dolgok ezek, de vannak ilyen és olyan emberek. Én sem keresek olyan túlzottan jól és úgyérzem, hogy élek is a pénzemből. Igen, ha bejön egy hétvégés program, utazás, akkor nekem sem lesz megtakarításom abban a hónapban, de nem vonnám meg magamtól ezeket a dolgokat csak azért, hogy abban a hónapban is megmaradjon az az összeg.

Ugyanígy, ha kabátot, cipőt, ruhát kell vennem, akkor már alig marad valami pluszban, de akkor is megveszem, mert szükségem van rá és nem fogom húzni a számat. (Persze nem is a legdrágább helyre megyek.)


Ergo szerintem is személyiségtől függ ez a dolog. Vannak végletek. Ilyen az, ha valaki minden pénzét elszórja és hitelt vesz fel arra, ami megtetszik neki és ilyen az is, aki az utolsó filléreket is félreteszi, mert "majd valamire jó lesz". (Kifejezetten céllal mondjuk más.)


Az eddig legdurvább szitu, amit ezzel kapcsolatban tapasztaltam egy csaj volt, aki diákhitelt vett fel és suli mellett dolgozott. Amikor megérkezett a hitele, mindenkit meghívott az esti buliban, elverte az utolsó fillérig. Büszkén mesélte, hogy neki bezony már 1,7 milliós diákhitel tartozása van. Nem bírtam ki és megkérdeztem tőle, hogy most komolyan ezért vette fel? Erre az volt a válasza röhögve, hogy "nem mindegy? már így is örököltem 6 millió hitelt, ez már nem oszt nem szoroz". Ilyen hozzáállással nem is csodálom, hogy ott tart a világ ahol és sajnos nagyon sok ilyen barom van, de ha nekik ez jó, nekem is! :)

2016. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!