Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 2000€-ból valóban nem...

2000€-ból valóban nem él meg egy család Németországban?

Figyelt kérdés

Ennyi az összbevételünk a párommal. Gyereket egyelöre nem akarunk. Én rendszeresen teszek félre, de állítólag ennyi pénzért tök felesleges volt kimenni, meg hogy az egy före esö átlag 2400€, és ha ketten keresnek úgy 3000€-t fejenként, úgy már lehet élni.


Valóban?


2015. szept. 30. 06:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdező azt írta, 500 euró megmarad a lakhatás, rezsi, étel után. Tehát szórakozásra, kultúrára, kikapcsolódásra, ruházkodásra még nem költöttek. Egy olyan országban, ahol egy napos termálbelépő 40 eur/fő, ez szerintem édeskevés.
2015. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

"Egy olyan országban, ahol egy napos termálbelépő 40 eur/fő, ez szerintem édeskevés."


Ezt hiába hozod fel, nem akarja az agyuk felfogni.

Sőt, ha emlékezteted őket, akkor még kitalálják, hogy irigy vagy.

Igen, mert minden bizonnyal olyanokra lehet, akik kint élnek 1500 euróból..

Biztos van életük.

2015. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
0%
Azért olyan jó ilyenkor látni,hogy mégis csak van pénz Magyarországon....és tényleg kár innen elmenni,hiszen a 12-es válaszolón is látszik,hogy felveti a jólét........
2015. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetoen arrol szol a kerdes, hogy milyen az az eletszinvonal amit meg lehet celozni havi 2000 nettobol. Igen, meg lehet elni, de messze nem olyan jol, mint ahogy az Magyarorszagrol tunik, amikor az ember felszorozza a 2000 nettot, es ahhoz viszonyit hogy Magyarorszagon havi 600e nettobol milyen jol meg lehet elni.


Nos, Nemetorszagban nem lehet olyan jol. Ez a lenyeg. Ha a kerdezonek ez megfelel, el tudja fogadni az a szinvonalat amit ez a jovedelem nyujt, akkor semmi gond.


Mi 9 eve jottunk ki. Kaptam egy allasajanlatot, nagyon tetszett, de eroteljesen vegigszamoltuk, hogy nekunk mekkora eves jovedelemtol eri meg kijonni, es vallalni mindent ami ezzel jar. Az jott ki hogy evi 60e euro brutto alatt egyszeruen nem eri meg. 75-ot mondtam a bertargyalason, kaptam 68-at, mindenki jol jart :) Igaz ez 9 eve volt, azota jelentosen emelkedett a berem, es a felesegem is dolgozni kezdett itt, ugyhogy eleg jo az eletszinvonalunk, most kabe havi 8000 euro a netto jovedelmunk, ebbol kabe el is koltunk havonta 4000 eurot. (atlagosan persze, evi ket nyaralas, egyeb dolgok). De nem vagyok benne biztos hogy lenyegesen jobban elunk, mintha Magyarorszagon maradtunk volna. Ott is jol kerestunk mindketten.


Ami itt sokkal jobb, az az egeszsegugy es az iskolarendszer, szamunkra ez jelenti a legfobb pluszt, nem a jovedelem elso korben.


Nyilvan aki otthon ho vegen mindig szamolgatni kenyszerul, annak akar az is nagy ugras lehet, hogy itt azert ha szerenyen is, de stabilan kijon a jovedelmebol.

2015. okt. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

12. vagyok


Voltál már kint?Éltél már kint???

Ez a pénz itthon jó lenne, de kint nem olyan jó.

Belegondoltál már abba, hogy ha kint 300 ezret keres egy éttermi takarító akkor nem lehet 500 forintért adni kis adag kínait?

Jól hangzik, hogy az élelmiszer annyiba kerül, mint itthon, de ha nem csak dolgozni szeretnél meg az albérletben rohadni, akkor bizony hamar megtapasztalod, hogy azért nem fenékig tejföl a dolog.

Ezt pedig azért szeretem hangsúlyozni, mert sok ismerősöm már megjárta, hogy hitt a hozzád hasonlóknak, hogy kint 300 ezret keres egy takarító aztán dőzs van.

Aztán meg 2 hónap múlva meg jött haza, mert rájött, hogy hoppá.

Csak épp közben még mínuszba verte magát.

Alja munkát végezni csak akkor éri meg, ha itthon közmunkán vagy, de akkor se érdemes hősködni, mert van, hogy ki se fizetik az embert.

Szakmunka az már jobb, de ott meg életed nem lesz a túlóra miatt.

Tehát pénzt gyűjteni jó csak.

Egyedül diplomásként éri meg kimenni, azoknak aztán tényleg arany életük van.

Szal mégegyszer :

Én nem azt mondom, hogy nem jobb valamivel kint, de nem kell 2000 eurótól hasraesni.

2015. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
72%

Tessék.

Most van kint az Origon meg itt az oldalon is, hogy egy német 51 éves ápolónőt kilöktek az önkormányzati lakásából aztán néz, hogy mi van, mert a béréből saját lakásra nem futja.

Erről beszéltem.

2015. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!