Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vinyisztó kazán kérdések. Aki...

Greekfan kérdése:

Vinyisztó kazán kérdések. Aki ilyet használ válaszolna pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Bár már kezd eltűnni, de helyenként mégis találkozni ilyen kazánnal. Régen elég sok volt belőle. Aki ilyet használ, az, hogyan fűt vele? Mivel, mennyit, mikor? Fa, brikett, szén?

2015. jan. 3. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy koksz tüzeléshez volt az igazi, de sokan használták fekete szénnel, néha fával is. A hatásfoka a béka segge alatt van...


Szerintem.

2015. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
biztos ugyanarról beszélünk?
2015. jan. 4. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Én a Vinisto lengyel öntöttvas tagosítható kazánról írtam, aminek még rendes füstjáratai sincsenek. Bár én sose tartottam nagyra...
2015. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Én erre gondolok. Azért kérdeztem, mert azért kokszot ebbe égetni, hát... nem tudom. Egyébként én fával használom, de a hatásfoka szerintem olyan 70-80%.

Elpusztíthatatlan az biztos. Valamint használtan eléggé drága ahogy nézem.

2015. jan. 5. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyről beszélünk.
2015. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez orosz, nem legyel. Hatásfoka, mondjuk jó fűtés rendszer társul hozzá, gravitációs 7 radiátorral, 95 fokig viszem apralék fával -20-ba!

Valaki mondta, hogy koxal fűtött 80 fokon 20 évig vele, akkor lyukadt ki!

le a kalappal az oroszok előtt!

2017. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!