Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akkor is meg lehet fagyni...

Akkor is meg lehet fagyni télen, ha nincs fűtés, csak takaró?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos minden télen olvasni ilyen hírt, hogy megfagyott valaki a saját házában, mert nem volt fűtés.
2014. okt. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

igen-nem,attól függ ,hol vagy ,

-egy erdei kunyhóban igen,de egy távfűtéses lépcsőházban,ahol a többiek fűtése miatt ,+18 fok alá akkor sem megy a hőfok,ha sose kapcsolod be a radiátorokat,ott nem

2014. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 horbeni ***** válasza:
100%

sajnos igen.

Sok sok takaróval, sok ruhát felvéve lehet megúszni

2014. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Jó kérdés, én sosem értettem, hogyan lehet megfagyni egy házban. Bár laktam olyanban, ahol éjfélkor abbahagytam a fűtést és reggelre 9 fok lett, ott kemény télen valószínűleg simán fagyhat a házban.

Én egyszer laktam télen fűtés nélküli házban, de csak 11 napig. Nem volt kegyetlenül rossz a hőszigetelés (régi, de jó 2 rétegű ablakok, vályogfal), kint enyhén fagyott, bent számítógép és én... 8 fok volt, egész megvoltam.


Konkrétan megfagyni akkor lehet, ha elég hideg van bent (s bizonyára van még feltétele. el nem tudom képzelni, hogy sima fagyban megfagynék, feltéve, hogy van mivel takaróznom s tudok mozogni is).

Kihűlni és belehalni bizonyára melegebb környezetben is lehet, de annak pláne vannak feltételei.


Remélem, ír valaki hozzáértőbb, érdekel a téma.

2014. okt. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet igen, de ez nem törvényszerű.

Ha van elég takaród és ennivalód, akkor nincs probléma, akár még -50 fokot is probléma nélkül át lehet vészelni (mondjuk ahhoz már azért kell jóóópár takaró, és a kinti borzasztó hideg levegőt is fel kell melegíteni, mielőtt belélegzed, különben elfagyhatnak a hörgőid, légutaid).

A test ugyanis a tápanyagok (főleg szénhidrát és zsírok) lebontásából fedezi az állandó testhőmérséklet fenntartásához kellő hőmennyiséget, a takarók meg szigetelőként működve nem engedik elillanni a test hőjét.


A probléma akkor van, ha a test kevesebb hőt tud termelni, mint amennyit ki tud sugározni. Ez lehet akkor, ha kevés a bevitt táplálék, vagy lehet akkor, ha túl kevés a szigetelő réteg a test körül. Akiknél nincs fűtés, általában azért nincs, mert nincs pénzük fűtőanyagra, így általában elegendő takaróra és/vagy elegendő ételre sincs elég pénzük.


Ráadásul egy részüknek még ha van is egy kis pénze, azt nem takaróra vagy tápanyagra, hanem alkoholra költi. Ezzel elbódítja magát, és az agy mámoros állapotban kevésbé figyel a test intő jeleire, későn reagálhat, és így már nem biztos hogy felébred az alkoholtól elalvó ember. Másik jelentős fiziológiai hatása az alkoholnak, hogy az izommozgásokat is befolyásolja, ettől olyan merev a részeg ember mozgása, járása. A testnek pedig van egy olyan válaszreakciója a hidegre, hogy remegni, dideregni kezd, ezzel az izmokat mozgásra kényszeríti, ami viszont hőt termel.

Na alkoholos állapotban ez csökken, kevésbé lesz jelentős, így a hőtermelés sem lesz annyira számottevő. Ez is hozzájárul ahhoz, hogy a részeg ember könnyebben kihűl és megfagy hideg esetén.

2014. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam be krepált a fűtés egyik télen és nyitott ajtónál aludtam egy takaróval az ágyamban(szobámhoz volt külön ajtó).kint olyan - 13-4 fok volt a hőmérő szerint.Féltem el aludni mert arra gondoltam hogy meg fagyok :D.De igazából nem lett semmi bajom.Sőt nem fáztam a takaróm alatt :D.De gondolom ez ember függő is.Én télen is egy boxerben alszom és még a hólapátolást is tudom úgy csinálni mert nem fázom :D
2014. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!