Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány foknál kezdtek el fűteni?

Hány foknál kezdtek el fűteni?

Figyelt kérdés
Bent hány foknak kell lennie, hogy azt mondjátok, most már bekapsolom a fűtést? Elsősorban azoknak a válaszai érdekelnek, akik kicsit spórolnának a fűtésen, de azért megfagyni sem akarnak (és mondjuk nincs kisgyerek). Hány fokot tartotok otthon? Éjszakára hidegebbet hagytok?

2014. okt. 25. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
21 minimum. Sokkal több energia felfűteni egy hideg lakást, mint a meleget megőrizni.
2014. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Kevesebb energiába kerül, ha később kezdünk fűteni, csak éppen sokáig tart, míg átmelegednek a falak.


Nos, az első fűtésnél kicsit más a helyzet, szeretem későn elkezdeni, ez olyan dolog, mint a minél később tankolás :D

De természetesen ha fázunk, akkor befűtünk.

Most 18 fokra jöttünk haza egy rokoni látogatás után, de egyáltalán nem fázunk (nem is értem), viszont indirekt fűtés van, mert párátlanítani kell. Mondjuk az nem annyira jelentős.

Most speciel melegem van, 18.5 Celsius, 65% pára, hosszú ujjú pólóban vagyok, de nem szoktam rövidben lenni, ha kint hideg van, csak tornázáskor veszek fel ilyenkor ujjatlant, mert megégek :D De most nem is tornáztam.


Ha spórolni akarnék, hm... Akkor alsó hangon 15 fokban kezdenék fűteni és 16 fokot tartanék. 16 Celsius fok nekem egy fontos határ, alatta már kicsit fázom, de azért még megvagyok.

Ha jobban kellene spórolnom, akkor mennék le 13 fokra. 13 alatt már nem tudok elfeledkezni a hidegről, az már nonstop zavar.

Aztán ha tényleg nem lenne pénzem fűtésre, akkor nem fűtenék. Laktam 8 fokban is, felöltöztem, néha teáztam és kész (milyen jól jött volna egy melegítőpárna, pár watt és mégis jelent valamit), annyira nem is volt vészes, kisebb gondom is nagyobb volt a hidegnél (nem volt munkám és nem volt pénzem ételre. szerencsére egy idő után a zsírtartalékokkal rendelkező ember többnyire már nem éhes, ketózisban van és speciel az izmokat is bontja...).


De kissé már eltértem.


Éjszakára nem tudok hidegebbet hagyni, egyrészt mert vezérelt árammal fűtök, másrészt mert ha 8 órán át nem fűtök, vajmi keveset változik a hőmérséklet. Ez egy egész jól szigetelt ház, jelentős hőtároló tömeggel.

Laktam olyan házban, ahol egy éjszaka alatt 10 fokot ment le a hőmérséklet, mert éjjel nem tudtam rakni a kazánt... Meghatározó élmény volt.

2014. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 horbeni ***** válasza:
84%
22 fok
2014. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15-16fok
2014. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Ja és pontos hőmérővel mérve 16 fok.

A szobatermosztát kicsit csal, így az 14 fokra van állítva a jelzés szerint.

Régebben azt hittem, hogy pontos, de már tudom, hogy nem az.

2014. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 horbeni ***** válasza:
100%
én ilyen hőmérsékletek mellett nagykabátban lennék otthon :)
2014. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi végül 18-nál bekapcsoltuk, és 20-ig fűtünk (amikor itthon vagyunk) 18 fokban már vastag takaró alatt is meg akartam fagyni.
2014. nov. 1. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hasonló. 18 alatt fűtök, a szobámban pár napja felviszem 20-ig is, főleg este, valamiért mostanság fázós vagyok (ha átfagyok kint, akkor 20 se elég. viszont egyszer elaludtam a bekapcsolt olajradiátor mellett. 22 fokban ébredtem s másutt kellett aludnom, mert kibírhatatlan volt számomra). Elkel a melegítőpárna is a hátamnak, nélküle nem esik jól filmnézéskor a babzsákfotel s alváshoz is szeretem. Ilyenkor kedvelem a civilizáció némely vívmányát...
2014. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!