A távfűtésnek mi a lényege, hogy működik a gyakorlati életben?
A normális helyeken végigment a panelprogram. Azokban manuálisan lehet szabályozni a radiátort. Egyes helyeken már gyárilag úgy készült el, hogy lehet szabályozni a radiátort.
Panelprogramosoknál egyedi mérő van minden radiátoron. Fogalmam sincs miből számol 😃 tehát az ilyen helyeken valami hőösszeg után fizetsz. Ahol nincs a radiátorokon vagy más módszerrel egyedi mérés, ott átalányba fizet a lépcsőház, általában m² alapon járulsz hozzá.
Hőmérsékletre tehát nem szabályozhatsz sehogy sem, hacsak nincs valami elektromos radiátortekerő termosztátos biszbasz.
A melegvizet egy fűtőműben állítják elő valahol a városban, és szigetelt csöveken jut el a házhoz. A házban még van egy főcsap, lépcsőházanként. Ez nálunk van néha kezelve, mert a távhő hamar bekapcsol, amikor még semmi se indokolja. Ezt így általában lépcsőházilag megbeszéljük, hogy később indítjuk/kkrábban zárjuk. Ennyi kb. 2-3 hetet lecsípünk így a fűtésszezonból
Köszönöm szépen a választ.
A kérdéses lakás nem panel, hanem egy belvárosi százéves téglaházban van.
De akkor gondolom az általad fentebb írtak vonatkoznak arra is.
"Règen is volt elzáró a radiátorokon, így lehetett szabályozni a fűtèst, akárcsak ma is."
Igen, lehet, ettől függetlenül pont ugyanannyit fogsz fizetni. Innen kezdve ha elmész 2 hétre, nincs értelme elzárni a fűtést hogy kihűljön a lakás, ugyanúgy fizetsz érte.
Nálunk tömbház.
Hiába zárom el, nincs egyedi mérő. Így a sajátunk m2-e után kell fizetnünk egy átalányt. Hiába van egész télen lekapcsolva kb, mert 2 oldalról fűtenek, a kutyát nem érdekli.
Az egyedi mérő a válasz a kérdésedre. Van-e vagy nincs
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!