Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hőszivattyúval kapcsolatosan...

Hőszivattyúval kapcsolatosan tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gázfogyasztásom 1700 m3 körül alakul éves szinten. Ezt ha átváltom kwh-ba 17935 jön ki...

4 SCOP hőszivattyúnál ez azt jelenti, hogy 4483 kwh árammal fedezni tudom?

Igen tudom kapok majd hideget meleget szó szerint is, de csak egy kis segítséget szeretnék hozzáértőktől


júl. 30. 08:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A napelem biztos hogy nem fogja fedezni. Nekem 5kWp van a tetőn ideális déli tájolással, decemberi borús időben 1-2 kWh jön le naponta.
júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves 10 és 11!


Azt tudom, hogy tèlen nem fog annyit termelni de éves elszámolásban vagyok így a 8 kw rendszer megtermeli nyáron és felhasználom télen?! Vagy valamit rosszul tudok?

júl. 31. 00:04
 13/18 anonim ***** válasza:

6 és 8 vagyok. A miénk éves szaldóban megtermeli koppra az éves felhasználásunkat. Lehet ezt jól méretezni, a kérdés inkább az, hogy megéri-e 10 évre ekkora beruházásba kezdeni, amikor (jobb esetben) 10 év múlva ugyanott tartasz majd mint mi most.

Van egy méregdrága rendszer, amit jelen esetben kvázi nem éri meg majd már karbantartani, gond esetén cserélni. Végtelenül elkeserítő.

júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szia 6 8 és 13 :)

Igen, ezt kell mérlegelni. A hőszivattyú és 8 kw napelem 3-3,5 M Ft-ba lenne. Számításaim alapján ahogy te is mondtad 10 év a megtérülés jelen tarifákkal. Amit ugye nem tudunk mikor fog drasztikusan megdrágulni a gáz?!

júl. 31. 10:05
 15/18 anonim ***** válasza:
55%
Igazából nem tudsz mivel tervezni. Azzal sem, hogy tényleg marad 10 évig a szaldód (anno nekünk is az volt a mondás, hogy főelem, pl. inveter cseréig marad, hát nem maradt). Onnantól kezdve, hogy nincs szaldó, ráfizetés hőszivattyúval fűteni jelenleg, a napelemed meg termel Lölö zsebébe. Tök mindegy, hogy megtérül-e, vagy sem x év alatt, sz*r érzés egy rakás nagyértékű berendezéssel úgy élni, hogy bármerre indulnál, az ráfizetés lesz, jelenleg nem éri meg tovább üzemeltetni, visszakapcsoljuk a 20 éves gázkazánunkat. De ha kihajítom az egész rendszert, akkor sem lehetek biztos abban, hogy 5 év múlva meg nem azzal jönnék ki kedvezőbben. Szóval ez az igazán problémás és bicskanyitogató ebben szerintem. Nem tudod mire tervezz, amíg mesterségesen beleavatkoznak a rezsi elemekbe.
júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

5# +

éves szaldóval jobb a helyzet, csak nem tudom érdemes e befektetni spórolás miatt egy hőszivattyúba.

~197000 ft az éves gáz számlád, és ~40000 éves karbantartás (júniusban ennyit fizettem).

Kazán:~ 240000 ft/év.


8KWp termel ~10000 KWh/évet optimális tájolás mellett, legalábbis az enyém hozza a névleges teljesítmény +25%-ot.

Hőszivattyú szezonális hatásfoka az SCOP=4 --> 4047KWh a várható felhasználásod, azaz bőven plusszos vagy.


H tarifához viszonyítok, de napelemmel csak A óra működik.

97000 az éves fűtés számla, ~70000nél olcsóbban nem tartanak karban hőszivattyút! Adott márka szervízpartnerét fogadják csak el! A japán gépekre 100-150000-et is elkérnek. Ha független szerelővel végezteted a karbantartást, buktad a garit (apróbetűs részek)

~170000 ft/év összköltség, spóroltál kb évi 70000-et a gázhoz képest.


Ha nem használod a villanyt fűtésre és melegvízre, átlagos háztartás simán belefér a rezsi keretbe.

2520 kwh/év--> 93000 ft/év


Vissza kapsz kb 3600 kwh-t nettó áron --> 16000 ft/év


Összesen: ~180000 ft/év lesz a megtakarításod. A teljes költségvetésed oszd el 180000-el és megkapod a várható megtérülést.


Vedd figyelembe, ha letelik a 10 éved, kiteszek az éves szaldóból és a szezonális fűtési költséged kb 30%-át fogja fedezni a napelem, a többit komplett A tarifa áron kell számolni (~37 vagy ~71 ft)

4047 --> 2833 kwh --> *37=105000 ft/év--> *71= 201000 ft/év


Szóval a jelenlegi napelem elszámolás alapján kb 75000 ft/év lenne a megtakarításod, de mázlid van és éves szaldóba leszel.

Ha 10 év alatt nem térültél meg akkor bukás az egész befektetésed, a fennmaradó összeggel + 21000 ft/évvel.


(téli hónapokban feltételezhetjük, hogy 70%-ban fizeted valószínűleg a villanyszámládat is A tarifával. Decemberben és januárban pedig biztosan 100%-ban mert a hőszivattyúd el fogja használni az összes termelésed fűtésre.)


Számold át ezen logika lapján a konkrét adataiddal! (Biztosan nem fog megtérülni 10 év alatt)

aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm 16-os!

Így elég egyértelmű lett a dolog. Amit ugye említettem pályázaton nyertem napelemet, nyílászárókat, hőszivattyút amire az összesen az önerőm kb 3 M Ft-volt.

Viszont... a feltett napelem rendszer épp fedezi az éves fogyasztásom, így a hőszivattyú teljes mértékben értelmét veszti, ezért gondoltam feltenni hozzá még egy külön álló napelemet.

aug. 2. 08:13
 18/18 anonim ***** válasza:
55%
16-os nagyjából stimt a tapasztalataim alapján, bár nálunk a telepítő szakszervíz 50-ért szervizel (mondjuk nem sok dolguk van vele) de azzal nyomatékosan kiegészíteném, hogy a legnagyobb fejtörés szerintem 10+ év után jön el (mi most pont itt tartunk). Amikor van egy jól beállt rendszered, de várható, hogy lassan kezdenek majd jelentkezni a problémák és jönnek a költséges felújítások, vagy jobb híján eszköz cserék, mellesleg már éves szaldo sincs, ami ösztönözne. Nem egy alap gázkazán csere költsége. De lehet csak én szocializálódtam abban (rosszul), hogy 20+ évig jelentősebb gond nélkül azért egy gázkazán elüzemelget.
aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!