Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hőszivattyúval kapcsolatosan...

Hőszivattyúval kapcsolatosan tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gázfogyasztásom 1700 m3 körül alakul éves szinten. Ezt ha átváltom kwh-ba 17935 jön ki...

4 SCOP hőszivattyúnál ez azt jelenti, hogy 4483 kwh árammal fedezni tudom?

Igen tudom kapok majd hideget meleget szó szerint is, de csak egy kis segítséget szeretnék hozzáértőktől


júl. 30. 08:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem egészen, mert a hőszivattyú hatékonyságát sok tényező befolyásolja. Például ha fagypont alá csökken a külső hőmérséklet, az nagyon lehúzza. Gáz-hőszivattyú hibridet érdemes venni, ha már felújítasz, az gázzal rásegít amikor a hőszivattyú hatékonysága csökken, de gond nélkül benne tudsz maradni az átlagfogyasztásban, sőt... Mivel a gáz rezsicsökkentett részr nem vihető át áramra, még jól is jársz.
júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Ez így alapból tűnik jónak. A COP èrtèket +7 fokon mèrik 35 fokos előremenő vízzel. Ezt nem mondják.

Ez drasztikusan lecsökken 0 fok alatt, ès ha magasabb fűtővíz kell. Sőt a HMV előállítása is rossz COP èrtèket ad plussz hőfokon is, mert 50-55 fokos víz azèrt kell. Itt már jó(!) ha 2 COP èrtèket tud a gèp.

Ezt mind kalkuláld bele.

- külső átlagos hőfok

- milyen hőfokú víz kell

- mire szeretnèd használni

júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A COP ès a SCOP nem ugyanaz egèszen.
júl. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jó a hőszivattyú, de a meglévő gázkazánt ne dobd ki. Meleg vizet gázzal jobb melegíteni, illetve hideg időben meghálálja a hőszivattyú ha rásegít a gázkazán.

A kompresszornak jelentősen megnő az élettartama.

júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó mert a kondenzációs kazán ~92% hatásfokkal rendelkezik, így átszámolva és felszorozva ~9,5 állandóval az 1700-at --> 16150 KWh

SCOP=4 --> 4037 KWh

1700m3 --> 197200 ft/év

4037 KWh --> 96888 ft/év (H tarifával)

4037 KWH --> 289000 ft/év (A tarifával, mert a háztartás elhasználja a keretet)


Mielőtt a H tarifába fektetnél menj be a szolgáltatóhoz és kérdezd ki őket az elszámolásról, mert július 1-el változott, csak kuss van róla a médiában. Szokás szerint kétértelműen van fogalmazva. Az MVM irománya szerint a H órára is 2520 KWh a keret, az E.ON szerint meg az éves fogyasztás 1/12-ét állítják be H-ra. igazából egyik sem jó a hőszivattyús embereknek.


A másik dolog a hőszivattyú kompresszora hűtés fűtés esetén jó, ha kibír 5-7 évet, ha csak fűtesz vele az ~+40% élettartam. A csere pedig kb 2x annyi, mint egy típus azonos kondenzációs kazán cseréje. Utóbbi esetben egyszerű csere-bere, csak szerelő munkadíj és kazan + néhány új idom a bekötéshez. Nem kell elhinni kérj árajánlatot a kiszemelt típusokra 800-1,5 M között fogsz kapni.


A karbantartási költsége is min. a duplája a hőszivattyúnak, mint a gázkazánnak. Ezt sem kell elhinni kérj rá árajánlatot, de némely típusnál kigubbadnak majd a szemeid. 50-150000 között lesz.

júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hőszivattyúnk és gázkazánunk is van. Utóbbi a régi rendszerből maradt meg. Így az igazi, lehet variálni, hogy éppen melyikkel éri meg fűteni.

Egyébként a téli hidegebb időkben 1,5-2-es COP az átlag, brutálisan sokat zabál a hőszivattyú.

júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az az SCOP inkább 2,5-3 körül van a valóságban, a 4-es érték az laboratóriumban, ideális körülmények között és optimális beállítások mellett érvényes, ugye van ennek egy szabványos mérési eljárása, ami arra jó hogy különböző gépeket lehet összehasonlítani egymással. Nemnagyon éri meg amúgy hőszivattyúra váltani. Drága is, zajos is, nehéz a hibajavítás, 10évnél nemnagyon tart tovább, szóval mire megtérülne a "beruházás" addig tönkre is megy... Egyre több panaszt is hallani akik átalakították a fűtésrendszert és megbánták hogy a gázfűtést kiköttették és hőszivattyúsra váltottak. Még napelemmel kombinálva amúgy megérte amíg volt szaldó, most hogy az sincs, abszolút nem éri meg. Néhányan mondják is hogy pár év és lejár a szaldós szerződésük, és nem tudják mitévők legyenek. A szerencsésebbeknek még van 8 év a szerződésből vissza, nekik több az idejük agyalni :)
júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6 vagyok. Igen, nekünk pl. jövőre jár le a szaldónk. Onnantól kezdve jön a legjobban, hogy megmaradt a gázkazán is, de alapvetően mi sem tudjuk mitévők legyünk. 10 éves a hőszivattyús rendszer, a telepítő cég azt mondta karbantartásnál, hogy lazán van benne még 10 év, de ha véletlenül valami kisül benne, számítsunk rá, hogy csere lesz, mert már nem lehet alkatrészt kapni hozzá. Marha szép kilátások... :)
júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Felújított rendesen vastagon leszigetelt családi házról van szó.

Pályázatban kaptam rá némi önerővel napelemet és hőszivattyút ezért is kell elkezdenem számolgatni ugyanis most van egy nagyon jó ajánlatom egy különálló 8kw-os napelemre, ami számításaim szerint fedezné még akár a 2-es COP értékkel is, a pályázatos napelem pedig fedezi minden más fogyasztásomat. Októberben adtuk be az igényt, így maradtam szaldóban elvileg 10 évig.

júl. 30. 15:53
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

Nem fogja fedezni a fűtésszámládat, mert akkor termeli a legkevesebbet, mikor a legtöbb energiát akarnád kivenni a rendszerből.

Télen felét- harmadát tudja a napelemed a nyári teljesítményének.

A plusz termelésemet nettó 4,5 ft/kwh ért veszi meg a szolgáltató, én még éves szaldóba vagyok nekem még ez is jó.

Handrás csinált erről videót, nézd meg, egyszerűbb, mint levezetni

júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!