A napelemem elmúlt 10 éves. Most kiszámláztak 332 kWh fogyasztásra 12.175.-Ft-ot. Betápláltam 256 kWh-t. Az ügyfélszolgálat közlése szerint ezt akkor kapom vissza, ha a betáplálás több lesz, mint a vételezés. Ha soha nem lesz több, akkor ez elvész?
Nem lakossági piacit fizet, hanem rezsicsökkentett árat fizet annak mértékéig, de amúgy igen, így van.
Az első 10 év volt a beetetés. Őrületes összegeket költenek el erre emberek és 10 év után pedig csak némileg fizetnek kevesebbet a villanyért, ha nem tudják megoldani azt, hogy termelési időszakban fogyasszanak. Ami még súlyosabb, hogy erre sokan teljesen ráépítettek, villannyal fűtenek, (itt nem a nagy hőszivattyús rendszerekre gondolok), hanem felszereltek annyi klímát a házra, ahány helyiség van, esetleg ezért van elektromos autó is, mert "ingyen" töltjük stb. és 10 év múlva majd szembesülnek ezzel, amivel te szembesültél idén. Merem feltételezni nálad is ez a helyzet, hogy villannyal fűtesz. Ebből ugyanolyan parasztlázadás bír lenni, ami megtörtént a németeknél, rengetegen le is váltak a hálózatról és szigetüzemű rendszert építettek ki, mert nem vette be a gyomruk ezt a pofátlanságot, amit megcsináltak velük. 10 éves rendszerrel még nem sokan rendelkeznek, de az utóbbi pár évben felszerelt napelemrendszereknél ha lejár a 10 év, akkor egyszerre sokan fognak ezzel szembesülni, na akkor lesz balhé. Mindez mit segít elő? Az akkumulátor bizniszt! Ennyiről szól az egész. Nem akarok túlzottan politizálni, de így most már érthető, hogy miért akkora probléma az, ha mi az akkugyártásba beszállunk és mások elől viszünk el akkugyártó cégeket? Tehát így talán már érthető az, miért van ekörül ekkora balhé csinálva és az is érthető, hogy aki a balhét csinálja az ezzel kinek dolgozik. A lakosságról szó nincs ebben, bennük a jogos félelem dolgozik, mert van mitől tartani, de ezt egyesek kihasználják, nem velük vannak valójában, hanem eszközként tekintenek rájuk. Másrészről aggódunk saját bőrünk épségéért, miközben ebben nem csak mi vagyunk benne, az akkuhoz szükséges kobaltot sokszor gyerekekkel is bányásszák, de olyan szegény régiókban történik ez, ahol semmilyen munkavédelmi eszköz nem áll a rendelkezésükre, gyak. mérgezik magukat és ebből egy olyan biznisz van, ami bőven kitudná termelni azt, hogy ezen régiók ebből jól éljenek, bányászaik biztonságban dolgozzanak. Csak hát ugye a vérszívás, a gyarmatosítás, a rabszolgatartás az nem bír megszűnni soha.
Régóta pofázom mindenkinek, aki napelemes rendszerben gondolkodik, hogy ne csinálja, hogy az tegyen fel napelemet aki klímákat használ nyáron és csak annyit, amennyit a klímák fogyasztanak. Amúgy semmi értelme nincs!
Ez egy ördögi kör, a napelem nem örökéletű dolog, egyébiránt veszélyes hulladék, de majd a kezelését megoldják, az is biznisz lesz, az inverter szintén nem örökéletű dolog, van olyan ami 20 éve is üzemel, de tudok bőven olyanról, ami 6-10 év után tönkrement. Ha ráállítják az embereket arra, hogy tárolják is az energiát, 2-10M forintot beleölnek majd egy energiatáróló rackbe, ami szintén nem örökéletű, az elhasznált akku szintén veszélyes hulladék, a kezelése szintén biznisz lesz. Mindezzel mit váltunk ki? Az atomot. Az 1 veszélyes hulladék! Azt váltjuk ki hárommal. Napelem, akku, elektronika. Figyelj, fordítva ülünk a lovon. Kiváltjuk veszélyes hulladékkal a hagyományos égőket, ami semmi másból nem állt, mint üveg és fém, újrahasznosítható anyag. Veszélyes hulladéknak számító anyagokból építünk mini erőműveket, az energiát tároljuk veszélyes hulladéknak számító eszközzel, a világ végéről vásárolunk magunknak gázt cseppfolyósított formában, erre ellövünk elképesztő energiát, a szállítással bődületesen szennyezzük a környezetet, ahelyett, hogy jönne vezetéken, környezetkímélő formában. Építkezünk veszélyes hulladékból és nagy energiaköltségű anyagokból. Minimális energiamegtakarításért cserébe használunk el nyílászáróinkhoz 2x annyi anyagot és energiát, mint amennyi szükséges lenne. Kitaláljuk azt ismét, amire egyszer már azt mondták, hogy környezetkárosító, ismét papírba csomagolunk mindent műanyag helyett, ezzel pusztítjuk az erdeinket, és újrahasznosításnak merjük nevezni azt, hogy az ebből keletkező, a lakosság által szelektált hulladékot elégetjük a hőerőműveinkben, mindezért ezen hőerőművek több pénzt kapnak a kW-onkénti árért ("megújuló energia"), amit a lakosság fizet meg. Tehát te időt/energiát szánsz arra, hogy külön gyűjtsd a papírt és mint csomagolóanyag többet is fizetsz érte egyébként, majd ezt elviszi tőled a hulladékkezelő pénzért, majd elégetik, majd az ebből származó energiát te megveszed tőlük emelt áron. A meddő energiából származó fűtésről ne is beszéljünk, amit szintén megveszel tőlük. Halkan megjegyzem, hogy a szelektálás nem tökéletes, ég műanyag is, nem csak papír.
Ezek után mondja bárki is azt, hogy létezik olyan, hogy környezetvédelem, nem csak az létezik, hogy biznisz, amit környezetvédelemmel etetnek meg veled, mindezt bűntudatkeltéssel. Környezetvédelemnek álcázva zsigereljük ki a Földet.
Sajnos nem, az új belépők már nem szaldósok. Tavaly még hát ha azt nem is, amire te gondolsz, de azt meglehetett tenni, hogy bővíted a rendszert, ekkor újraindult a 10 év.
Egyáltalán nem környezetbarátabb. Az atom az tiszta energia. Kezelni kell tudni az elhasznált uránt. Ennyi a történet vele. 5 évig tárolják az uránt teljesen biztonságos módon pihentető medencékben. Majd lehet szállítani, ekkor már elég neki a léghűtés, újrahasznosítható lenne reprocesszálással, csak baromira nem foglalkoznak vele, mert a legegyszerűbb megoldás az, ha visszakerül oda, ahonnan jött, a föld alá. Teljesen biztonságos módon visszajuttatható kvázi oda, ahonnan kibányásztuk, meg van rá nagyon régóta az eljárás, egy kiforrott dolog. Egy dolgot nem szabad elkövetni, olyan természeti képződményekbe, mint pl. barlangok, ahol víz előfordulhat, oda helyezzük ezt el, ahogy megtették ezt jó pár évvel ezelőtt vagy a németek vagy az osztrákok, már nem emlékszem, lényeg, hogy a "precízek". Ebből lett pánik keltve, hogy ez veszélyes. Az uránnal tudni kell bánni és akkor nem veszélyes. Ezzel a sok sz-rral, mint elektronika, napelem, akkumulátor meg kell csinálni tulajdonképpen ugyanezt legalább háromszor. Csak csináld meg, mikor a lakosság meg tiltakozik ellene, teszi ezt mégegyszer leírom joggal, jogosak a félelmeik, csak ezeket az anyagokat majd úgy kezeljük, mint a leprást, hogy tologatjuk majd ide-oda, hozzá ne érjünk, közünk ne legyen hozzá. Feltételezzük magunkról, hogy majd nem úgy mennek a dolgok, ahogy menniük kellene, tesszük ezt szintén joggal, hisz ismerjük, hogy mennek nálunk a dolgok, csak éppen ettől majd távol akar lenni mindenki, nem csak mi, az összes fejlett ország. Rábízni fejletlen országra veszélyes hulladékok kezelését, abból még nagyobb baj lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!