Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért kell ilyen mocsok...

Miért kell ilyen mocsok meleget csinálni a panellakásokba?

Figyelt kérdés

Nyilván le van tekerve minden radiátor, de ha bezárom az ablakot, pillanatok alatt felmegy 25-26 fokra, nyitogatással is nagy nehezen tudom levinni 21-re, emellett a levegő is baromi száraz, a párásító meg így szart se ér nyitott ablakkal.


Emellett semmiféle különbséget nem tesznek az éjszaka meg a nappal között, a franc akar 25 fokban aludni, ha meg éjszakára kinyitom a mínuszban, hajnalban úgy behúz a hideg, hogy felébredek rá, esetleg meg is fázok.


Mi a szarért nem lehet visszavenni ebből az esztelen pocsékolásból, mikor így is mindenki reklamál, hogy nem tud megélni, rezsiválság, blablabla?

Persze tudom, a magyar proli luxusa az, hogy papucsban meg alsógatyában élhet a panelban, és még az utcát is fűtheti közben, nem akar ebből lejjebb adni.

Na meg a nyuggerek, ők reklamálnak folyton a közös képviselőnél, hogy 26 fok legyen, meg hogy "nem forró a cső" és egyéb marhaságok. Aztán meg óbégatnak, hogy a kisnyugdíjambul nem fussa semmire. Idióta kádári proletár népség.

Normál embernek elég a 21-22 fok, éjszaka meg 19-20.



jan. 19. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nagyon igazad van kérdező, és jól látod a helyzetet.

A távfűtési rendszerek vesztesége kb. 80%,miután a hosszú csővezetékekben áramló közegtől a környezet jelentős mennyiségű hőt von el. A megmaradó 20% hőnek meg a felét kiengeded az ablakon mert olyan hőség van... És ezeket a fűtőműveket folyamatosan táplálni kell, rakni a szenet, mert óriási a rendszer hőtehetetlensége. Egy leállítás, vagy indítás több nap előkészületet igényel. Ezzel magyarázható hogy nem lehet csak éjszakára csökkenteni a fűtést. Ha most csökkentenék, azt csak 2-3 nap után vennéd észre a lakásban. Több ezer tonna víz kering a rendszerben, hőmérséklete nem változtatható 12 órás periódusokban.

Rosszul szabályozható (az alkalmazott szabályzási módszerek többsége járulékos áramlástechnikai veszteséget okoz), nagy hőveszteségű, gazdaságtalan rendszer, az előállított hőmennyiség rosszul illeszthető az épületek valódi hőigényéhez, 8-10-szer több fűtőanyag emésztetik fel a szükségeshez képest.

Általánosságban elmondható, hogy a távfűtés elavult, korszerűtlen rendszer, még abból az időből származik, amikor az energiatakarékosságra irányuló törekvések kevésbé voltak fejlettek.

Az igazsághoz még az is hozzá tartozik, hogy amikor kiépítették ezeket a fűtési rendszereket (60-as évek) akkor sokkal keményebb telek voltak, és a szocializmusban ahhoz méreteztek, így az épületeken belüli hőkülönbség sem jelentkezett a ma tapasztalható mértékben.

Annyi bizonyos, hogy felül kéne vizsgálni ezeket a rendszereket, és átalakítani, de erre nincs igazi törekvés és műszakilag bonyolult is.

Ugyan van néhány átmeneti fejlesztés, pl. egyedi mérő, egyedi szabályzás, de kétséges hogy ez nagymennyiségben jól működik.


Képzeljük el ugyanis a következőt:

Ugye egy központi kazánban folyamatosan termelik a hőt, ez egy folyamatos üzem. Több ezer tonna víz van a rendszerben, emiatt szakaszosan nem is lehet üzemeltetni.

Tegyük fel, este 8-kor lezárja mindenki a radiátorát. Ekkor felrobbanna a kazán, mert a hőtermelés folyamatos, és nincs hozzá elegendő hőkivétel.

Megoldást csak az jelentene, hogy a fölös hőt elvezetni máshova, olyan helyre, ahol csak éjszaka lenne fűtés.

Szóval ezért mondom, a távfűtés nagyon rosszul szabályozható. Van több ezer tonna 80fokos víz mondjuk. Nem tudod megmondani ennyi víznek hogy este félóra alatt hűlj ki 40 fokra, reggel meg melegedj fel megint 80-ra félóra alatt...

jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy milyen hosszú a változtatás átfutási ideje, de manapság mintha már sokkal korszerűbb módon működne mint régen, pl. tegnaptól már kicsit enyhébb idő van mint az elmúlt mínuszos napokban, és most már langyosabbak a csövek. Elég hamar lereagálják a kinti változásokat. Nekem ez sokkal elviselhetőbb, hiába van ugyanaz a hőmérséklet, de teljesen más az, mikor érzem, hogy egy tűzforró hőforrás b*ssza fel az agyvizemet, és csak a csípős, kellemetlen mínuszos levegő beengedésével tudok ellene dolgozni.


A legfőbb baj inkább az, hogy egyes fázós lakók (nyuggerek és túlaggódó kisgyerekes anyukák) reklamálnak állandóan a közös képviselőnél, és ráerőltetik az akaratukat a normális többségre. Egyszerűen nem normális a 25-26 fok egy lakásban, és a hülyéje már a gyereket is erre neveli.

És az sem igaz már, hogy olyan nagy különbség lenne az emeletek között, az alsó szinteken is ugyanúgy meleg van.

jan. 24. 17:49
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem a nyuggerek terjesztik ezeket a hazugságokat. Nálam amikor megvettem a lakást és 5 hónapig nem laktam ott felújítás miatt, 16-17 fok volt a maximumon üzemelő radiátorok mellett. 3 oldalról külső falak vannak, 1 oldalról lépcsőház, falszomszédom nincs aki fűtsön helyettem, földszinti, alattam sem fűt senki. Pedig termo üveges ablakok voltak fölrakva. Pedig nagy radiátorok voltak. Valamelyik helyiségbe 2 radiátort is föl kellett rakatnom az oldalfalra is meg kellett hosszabbítanom, hogy elérjem legalább a 23 fokot. Még így is pulóverben vagyok télen mindig, sosincs melegem
márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!