Hogyan fogyaszt kevesebbet az elektromos fűtőpanel?
Egyszerű a megoldás...
Hétfőtől csináljátok 1 hétig azt amit a főbérlő mond. Olvassátok le minden nap azonos időben az órát, szombat vasárnap is. Mondjuk reggel, munkába menet. Elég egy fotót csinálni a telefonnal, az kb fél másodperc, aztán később ráérsz leolvasni a képről.
Következő hétfőtől pedig csináljátok egy hétig azt ahogy te gondoljátok. MInden nap fotó, aztán adatok összesítése, excel, grafikon stb és meglátjátok hogy melyik módszerrel fogyasztotok kevesebbet. Érdemes a napi időjárást is feljegyezni, hogy azzal az adattal is lehessen kalkulálni.
Ha nem megy az adatelemzés, írjatok ki 2 hét múlva egy új kérdést erről és megszakértjük nektek.
Gondolat kísérlet:
Egy tűzhelyre két egyforma fazékba tegyünk ugyanannyi vizet. Az első fazék alatt kapcsoljuk be a tűzhelyet. Forraljuk fel és tartsuk forrásban 24 órán keresztül a benne lévő vizet. Az elpárolgó vizet mindig pótoljuk.
A másik fazékban a kísérlet megkezdése utáni 8. órában kapcsoljuk csak be a tűzhelyet. Szintén forraljunk vizet és tartsuk azt is forrásban a kísérlet végéig. Az elpárolgó vizet itt is folyamatosan pótoljuk.
Mit gondolsz melyik esetben fogy kevesebb energia?
Mit gondolsz melyik a gazdaságosabb? A folyamatos hőntartás? Vagy a szakaszos fűtési módszer?
Szerintem itt arra gondol a tulajdonos, hogy van az épületnek egy hőtehetetlensége, és ha hagyja pár fokot lehűlni a lakást, akkor lehűlnek a falak, és sok plusz energia visszamelegíteni az épületet komfortosra.
Mert pl egy könnyűszerkezetes háznál teljesen jól működik hogy napközben lekapcsolod, és este fel, nagyon hamar ismét meleg lesz, de egy tégla/beton háznál nagyon sok függ a szigetelés és a szerkezet milyenségétől.
#12 nagyon rossz a hasonlatod, a vízforralásnál gyakorlatilag elhanyagolható az edény hőszigetelése és hőkapacitása is. Viszont a víz kiváló hővezető, és nagy hőkapacitása is van.
Ezzel pont teljesen ellentétes egy épület fűtése, ahol a falak hőkapacitása hatalmas, viszont a benti levegőé ahhoz képest kb. elhanyagolható, a levegő hővezetése is elég rossz, szóval mire a levegőnél fogva felfűtöd a kihűlt falakat, az legjobb esetben is 2 nap. Könnyűszerkezetesnél akár fél nap alatt sikerülhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!