Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire reális ez a rezsi ha...

Mennyire reális ez a rezsi ha villannyal fűteni is szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 30 négyzetméteres nagy belmagasságú, pesti garzonlakásban élek. Van egy régi hűtőm, és egy 50 literes bojlerem, ami "nappali" áramról megy, ezek jelentik a legnagyobb áramfogyasztásomat, emellett pedig laptop/xbox szokott menni, meg persze a lámpák (tv-m nincsen). Ezekkel együtt nyáron olyan 4-5 ezer volt a villanyrezsim (140-150kwh), amit reálisnak tartok.

Pár napja elkezdtem fűteni, de mivel a gázkonvektort még nem nézettem át (albérletben lakom), ezért egy hete már estére befűtők a villanyradiátorral.

Ahogy néztem, 1 hét alatt napi 5 kwh-al nőtt meg az átlagfogyasztásom, tehát ha egész hónapban a villannyal fűtenék, akkor olyan 310 kwh lenne a fogyasztásom, amivel olyan 14 ezer lenne a számlám.


Megnéztem, hogy az előző lakónak mennyi volt a rezsije és a téli hónapokra havi 50m3 gázfogyasztással és 270 kwh áramfogyasztással (erősítésként fűtőtt a villanykonvektorral is) olyan 16 ezret fizetett.


A kérdésem: egy garzonlakás esetén, ismerve, hogy ez egy "nagy"polgári lakás szerintetek ez mennyire "normális" rezsi? Ideális esetben a bojler éjszakai áramról megy, ez most sajna itt nincs így. Nagyon gondolkodom azon, hogy elég lehet csak árammal fűteni, nem is kéne a gáz.


2023. nov. 13. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Normális, de villanyradiátorral fűteni dupla annyiba kerül mint gázzal, nézesd át a konvektort és használd
2023. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nemaRendőrség ***** válasza:

Most még 10 fok van nappal bőven reális.

Majd ha -10 fok lesz este akkor szorozd 2-3-4el

2023. nov. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!