Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mikortól lehet másodszorra is...

Mikortól lehet másodszorra is hatósági áras tüzifát venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2022 június elején vettem 10 m3 tüzifát. Akkor még nem volt hatósági ár (bár majdnem pont ugyanannyiba került), de az erdészet szerint aki 2022 május 1 után már vett fát, az csak piaci áron kaphat.

Előre láthatólag lehet majd újra hatósági áron fát venni? Máshol is ez a helyzet? Októberben még piaci árasat se árultak, végül is ez is már haladás...



2023. jan. 31. 18:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintm vehetsz az edészettöl.te "boltban"vetted
2023. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 NTBS ***** válasza:
100%
Érdeklődni az erdészeteknél kell.
2023. febr. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző mennyiséget is erdészettől vetted?

Ha jól emlékszem jelen állás szerint ápr.15-ig van ez a hatósági áras tűzifa dolog.

De ha te erdészettől vetted és mint írtad már május 1 után vetted, így az én értelmezésemben ápr.15-ig te már nem igényelhetsz hatósági áras fát a lakcímedre.

Szóval vagy kivárod az ápr.15-öt (aztán majd kiderül hogy meghosszabbítják-e ezt is mint az ársapkákat és ha igen akkor meddig és milyen feltételekkel), vagy veszel magán erdészeteknél.

Nemtudom felétek milyenek vannak, de én eddig mindig magánnál vettem, sosem volt semmi probléma velük (mindig azt és annyit hoztak amennyit megrendeltem).


Vagy genyó leszel és kijátszod a rendszert :)

2023. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!