Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az igaz, hogy az MVM a túlfize...

Az igaz, hogy az MVM a túlfizetést majd csak augusztusban adja vissza? (gázfogyasztás)

Figyelt kérdés
Komoly túlfizetésben vagyunk, mivel össze vissza számláznak mióta elkezdődött ez a hajcihő, a fogyasztásunk sokszorosát. Az ügyintéző azt mondta, ezt majd az éves leolvasásnál korrigálják, ami nálunk hamarosan lesz. Viszont valaki más azt mondta, hogy a törvény szerint meg majd csak augusztusban kaphatjuk vissza. Melyik az igaz?
2023. jan. 25. 18:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Egyáltalán nem egyszerű a kerdesed. A gázszámla-számítás módja tavaly aug. 1-jétől megváltozitt. Egesz pontosan: 63645 MJ jár kedvezményesen 1 evre, ami jelnkeg aug 1-ről júl 31-ig számít. Ha neked hamarabb van az éves leolvasásod, mint júl 31, akkor ennek csak az elszámolasig tartó időarábyos része jár kedvezményesen. (Tehát nem 100%, hogy most kapsz vissza) Ajanlom figyelmedbe youtube-on a "gázszámla rejtély" sorozatot (készírője: Ribárszki Anna). Nagyon sok minden megmagyaraz a gázszámláról. Illetve ottvan meg egy facebook-csopor, ahol szintén szakszerű választ kaphatsz a jérdésedre: "Gázszámla 2022.08.23-tól" névvel. Ott is nagyon jól magyarázzák a gázszámlát. Gázszámla kuszámításahoz egy excel is ott van.
2023. jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!