Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy kell értelmezni ezt a...

Hogy kell értelmezni ezt a gázfogyasztási jelleggörbét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hogy kell értelmezni ezt a gázfogyasztási jelleggörbét?


[link]


Azt jelenti, hogy az adott hónapokban ennyi gázt fogyaszthatunk el kedvezményes (alap) áron? Vagy hogy kell értelmezni ezt a kimutatást? Eddig úgy tudtam hogy a havi 145 köbméter a kedvezményes határ.


2023. jan. 5. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom elhinni, hogy valaki még mindig nem érti mikor hónapokon keresztül folyt a csapból is…

Ha átalányt fizetsz havi 144 az amivel nem léped túl a határt…

De ha valaki diktál annak másképp osztják el az éves fogyasztást hisz ő nem egyenletesen fizet de nyáron nem is fog annyit diktálni mint télen de éves szinten ugyis mindenkit elszámolnak, hogy túllépet vagy sem.

2023. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól tudom más a diktálósoknak,és más az álltalányt fizetőknek.

A diktálósok bemondják az aktuláis fogyasztást,és ha ez a fogyasztás nem lépi túl a jelleg görbében meghatározottat,rezsi csökkentett áron fizetnek.

Ha túl lépték,piaci áron van már a többlet.

Átalánynál a szolgáltató óra leolvasás után nézi van e túl fogyasztás,amit piaci áron kell megfizetni.

A diktálósoknál is előfordul nem lépik túl az előirtat,de szolgáltató nem ad vissza pénzt.

Már számtalanszor leírták itt,az átalány kell választani.

2023. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Augusztus szeptember esetleg október elején még érthetően gyakori kérdések voltak ezek. Na de már január van. Ha diktálós vagy azt diktáld amit linkeltél.
2023. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem tehetek róla hogy én ilyen elmaradott barom vagyok :)
2023. jan. 5. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:

decemberben volt az éves óraleolvasás,

minden szépen le van írva a számlára,

kevesebbet kellett fizetni mint eddig,

az augusztus 1-én diktált gázóra állás szerepel a sorok között,

természetesen eddig átalányban voltunk és maradunk is.


így nem kell előre fizetni a gáz árát és figyelni hogy mikor mennyit szabad diktálni.

2023. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
De akkor eddig mit fizettél mennyit?
2023. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Atalányt kell fizetni!
2023. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!