Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megengeded magadnak azt a...

Megengeded magadnak azt a luxust, hogy már 2022 október 12-én fűtesz?

Figyelt kérdés

2022. okt. 12. 22:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
34%
Igen szeptember vége óta mikor voltak a hidegek... 18 fok volt a lakásban én meg terhesen itthon vagyok egy jó pár napig küzdöttem ellene, hogy ne kelljen begyújtani, de már mindenhogy fáztam.
2022. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen felesleges még ilyenkor fűteni. Akinek a 18-19 fok az hideg, azt úgy hívják, hogy TÁPOS. Lehet ezen megsértődni, lehet lepontozgatni, de ettől ez még TÉNY, és NEM vélemény! El vannak puhulva a mai emberek.
2022. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudom, én 52 kg vagyok, fizikai munkát végzek napi 8-9 órában és biciklivel járok mindenhová. DE: Én megfagyok otthon 18-19 fokban..:(
2022. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
73%

Még mielőtt nagyon egymásnak ugrotok, azért személyes tapasztalat:

Bp-n, egy újépítésű, még nem fűtött lakásban lakok. Alul melegítőnadrág, felül poló... éppen jó. Melegítő felsővel kimondottan meg meleg. Ülőmunka mellett mindez.


De hazamegyek anyukámhoz vidékre, nagyon régi családi ház.. brutál hűvösnek érzem. Még melegítő felsőben is. Kb ugyanolyan időjárás mellett. Ott már fűtenék.


Szóval nem mindegy hogy ki hol van, és milyen is az a fűtetlen ingatlan.


Másfelől meg másnak eleve lehet más a hőérzete.

2022. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag megtehetném, de 9.en jelenleg 23,5 fok volt ma napközben. Mondjuk totál fényes, nagy ablakos a lakás, idesüt a nap.
2022. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
23-24 Celsius fokban nem érzem szükségességét a fűtésnek.
2022. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

A régi építésű vagy szigeteletlen házak bizony lehűlnek. Ugyanez jellemzi a szigeteletlen társasházakat, csak nem mindegy, hogy egy épületekkel zsúfolt vagy esetleg a város szélén helyezkedik el. Így utóbbiak előbb fognak lehűlni.

Egy szigeteletlen családi ház átlagos téli hidegben 4-6 °C-ot is hűlhet reggelig, ha nincs egy gázkazán vagy valami ami hőn tartja.

Így előfordulat az hogy egy panel tömb szeptember elején a hidegfront közben 18 °C-ra hűl le, míg ugyanazon városban tőle 1 km-re pedig 20-22°c volt a lakásokban. Mindkét lakás Győrben van, ismerőseim, a szigeteletlen ház öcsémé, és én is itt laktam kb 20 évig (korábban szülői ház volt).


Az meg hogy ki hány fokban érzi jól magát, vagy kompromisszumokkal tűrhetően egyéneként eltér.


Ez olyan mint valakinek tökéletesen megfelel egy 80 Le-s autó, és van akinek 450 Le is már kevés.


Aztán még ott van az emberek alaptermészetében a nagyotmondás, esetleg az igazság olyan módon történő ferdítése ami még 99%-ban igaz, de a mesélő jobban érzi tőle megát, meg az is aki hallgatja.

Erre is van példám az én diesel 5,96 l/100 km-et eszik éves átlagba tankolás alapján számolva már 7 éve (excel). Egy ismerősöm is vett ilyen kocsit hasonló évjáratúak, ő is védékről jár dolgozni oda ahova én is, és hasonló közlekedési szokásai vannak. Na az ő állítása, hogy az ő kocsija vegyesben, 4,5 litert eszik. --> 7 év tapasztalat után azt mondám erre, ha vérig akarnám sérteni, hogy ez csak akkor lehetséges ha állandó 90 kph-val megy folyamatosan. "Nekem már lassan 260000 km lesz a kocsimba... biztos azért eszik ennyit"

2022. okt. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nincs hideg, fölösleges lenne.
2022. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
A kérdés 12.-én született, ma 19.-e van. Csak szólok...
2022. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
19-én ugyanúgy 22 fok van nálunk. Csak szólok.
2022. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!